Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1 kijelzőn 3 info megjelenítése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Rumcaiss hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Helló!
A problémám gyökere az OPEL Vectra B multikijelzőjéből ered, mert az óra és dátum mellett kijelzi a hőmérsékletet, csak sajna kiégtek azok az oszlopok amit érdemes olvasgatni és így se órám se hőmérőm a multikijelző ára bontóban (ha van) kb 20-25000 HUF és bizony azok is hasonló hibával rendelkeznek...
Szeretnék valami hasonlót megvalósítani, hogy egy LCD-re kiíratni az órát a töltőfeszültséget és a hőmérsékletet...
Vagy esetleg ezt a kijelzőt megjavítattni elérhető áron!
Vagy esetleg a panelről induló adatjeleket átalakítani és megjeleníteni...
Remélem felkeltem néhány OPEL-os érdeklődését?
(#) Norberto válasza Rumcaiss hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Pár hónapja egy külföldi oldalon volt egy nagyon szuper rendszer, azt hiszem, ott is pont Opel Vectra-val dolgoztak...nagyon komolyan nézett ki, azt hiszem, egy német oldalon volt. De sajnos nem emléxem már rá, talán itt a HE-n is volt róla szó...szóval a kérésed nem lehetetlen, csak meg kell találni hozzá a megfelelő forrásokat :yes:
(#) Medve válasza Rumcaiss hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Hello, először próbáld megjavítani a kijelzőt, kontakthiba a valószínű. Ha nem megy akkor egy PIC-es kütyüt lehet készíteni, jobbat, mint az eredeti! PIC-et tudsz programozni?
(#) Rumcaiss válasza Medve hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Helló Medve!
Sajna nem biztos, hogy házilag ki tudnám javítani a kontakthibát mert ragasztva van a panelra az érintkező sor ami egy szalagfólia szénszálakkal és így nincs mihez forrasztani...
PIC-et programoztatni tudok de csak odaviszem az IC-t és a HEX-file-t aztán vagy jól írják meg vagy nem (350 HUF-ért)...
Igazából olyasmi kellene ami a kijövő jeleket összegyűjti és kivetítí...
(#) Medve válasza Rumcaiss hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Ide sajna nem Opelos kell, hanem PIC-es, asm-es, I2C-s. Nem marad más akkor, keress, egy ilyen célműszert a NET en, ha nem tudod megírni. Mi volna a feladat? Honnan jönnek a "jelek"? Nem tudom a Vectrában hogyan van, Corsához találtam RDS monitort, amely a rádióból jövő I2C-s vonalat olvassa, az óra helyi dolog, a hőmérő egy termisztor a hűtőnél (?)...Extraként egy fordulatszámmérő is elférne rajta, vagy egy fogyasztásmérő. A fantáziánkon kívül csak a programozási tudásunk szab határt.
(#) Rumcaiss hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
Sajna programozni nem tudok maximum megíratni a kész tevet. Ismerősöm sincs aki valamelyik progit (I2C,ASM,PIC) ismerné vagy esetleg mondana valamit róluk..
A kijövő jelek: a panelről kijövő jelekre gondoltam, hogy esetleg valaki csinált már ilyen elektronikát és megmondaná melyik lábon milyen adat jön ki...
Esetleg a hőmérő jelét tudom hogy melyik szálon érkezik az elektronikához, de mást nem tudok róla..
Viszont a panel kivezetései forraszthatóak és erre lehtne alapozni.
(#) Jesus válasza Rumcaiss hozzászólására (») Jan 21, 2010 / 1
 
Szeva!

Engem is érdekel eza kijelzős dolog.
Az én kijelzőm is pixelhibás eért kutakodni keztem.

A kijelzőre vagy 26-os(TID) vagy 32-es(MID) csatlakozó került. A 26osra a hőmérsékleten kívül számos adat megy (fordulatszám, sebesség, stb).

Magyarul az információk ott vannak csak ki kell iratni. Én sajna nem értek az elektronikához (hogy akkor mit keresek itt az más kérdés).

A kollega említett egy szuper megoldást egy német oldalon. Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e, de én találtam egy nagyon komolyat, rajzal, programmal.

Első rénézésre megvalósítható, és nem is egy irdatlan összeg. És a végeredmény ideg tetszetős.

Ha sikerülne ezt összehozni, vevő lennék egy ilyenre.

A keresett oldal: http://www.sebakrau.de/
(#) Rumcaiss válasza Jesus hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Helló!
Hosszú idő óta ez az első értelmes válasz!!
NAgyon nagyon nagyon KÖSZÖNÖM!!
Azt hiszem megépítem és majd meglátjuk mi lesz!
Hozzáteszem a megépítési idő kb annyi mint amig megérkezett a jó válasz!
De nem adom fel és lassanként megépítem.
Köszönök mindent!
(#) Jesus válasza Rumcaiss hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Talán vegyük fel a kapcsolatot, mert én nagyon támogatom az ötletet...

msn: d_roland@freemail.hu
(#) Spykee válasza Rumcaiss hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
üdv!
Sikerült jutnod valamire?
Az oldal linkje már nem működik.
Én TID helyére akarok MID-et betenni. a tid az sárga csatis, a MID az meg szürke. érdekelne hogy milyen kábelek kellenek esetleg még plusszban, meg kellenek-e szenzorok a kocsiba, stb. V gay elég majd csak a végén TECH-el beprogramozni a MID-et.
(#) Saggitarius válasza Rumcaiss hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ne add fel, nem javithatatlan a kijelzo, mivel nem maga a kijelzo a hibas, hanem az a szalagkabel kontakthibas -tipushiba- amivel a panelhoz csatlakozik. En mar megmentettem a sajatomat (Wauxhall Vecra B '97-es)

Itt a leiras: http://members.home.nl/opeltje/mid%20reparatie.htm

Ha kell segitseg forditasban, csak szolj.
(#) Saggitarius válasza Spykee hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
TID to MID nem olyan egyszeru... A beultetett es egypar csatlakozas letiltasa utan fel kell programozni az egyseget TECH2 eszkozzel Bővebben: Link
(#) Spykee válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Üdv!
Köszi a linket. Bár angolul nem nagyon tudok, de majd próbálok kibogarászni valamit belőle.
Nekem végülis az lenne a fontos, hogy a sárga csati vezetékei hogy vannak a szürkéhez képest.
és hogy a BC kapcsolójától az ablaktörlőkaron a 3 vezetéket hova kell vinni.
Na meg nemtudom a szenzorok benne vannak-e a gépben, vagy azok csak a BC-vel gyárilag szereltekben van bent.
A felprogramozást utána majd megcsinálják nekem, de ahhoz előbb üzemkésznek kellene lennie
(#) rcrajmund válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Hello!

Nekem is hasonló problémám van. Letudnád fordítani....nekem!!!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem