Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 72
(#) Dino71 válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Átfolyásmérő ok?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) bogumil13 válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Szinte biztos,hogy átfolyásmérő hiba
(#) Petyka79 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Hogyan tudom ellenőrizni? Kivettem, megfújom, pörög benne valami.
(#) Dino71 válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
A gyakoribb hiba, hogy a vízkőtől, kosztól, kopástól nem tud elforogni. ritkábban a hal jeldó hal meg benne akkor csere meg ha kopott is. Tegyél bele citromos vízkőoldót aztán mosd ki és utána próba. Ha ezek után is ugyan ezt csinálja, hogy nem áll meg akkor csere.
(#) Petyka79 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Rendben, köszi!
(#) Petyka79 válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 17, 2024 1 /
 
Sziasztok! Jelentem, ittam a kávéból, amit főz, köszönöm a segítséget! Rendeltem egy másik átfolyásmérőt, amivel szintén nem működött, a tömítéseket kellett cserélni. Azért nem állt le, mert a rossz tömítések miatt elfolyt a víz belőle alul, és így ugyebár volt átfolyás. Én viszont azt hittem, hogy azért folyik el alul a víz, mert nem áll le a szivattyú és valahol egy idő után valaminek engedni kell.
(#) Jani45 hozzászólása Márc 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék!
KRUPS EA815 autómatta kávéfőző másfél éves! Szépen végzi a dolgát kb egy hete mikor indul a kávé főzése egy gőz fröccs jön ki a habosító csövön,pár csepp vízzel! Kellemetlen mert minden főzésnél alá kell tenni egy poharat,hogy ne álljon alatta a víz!Soha nem csinált még ilyet!Rendszeresen tisztítva van tisztító tablettával,mindig szürt vizet teszek a víztartályba,tisztán tartom a gépet!Szóval nem tudom, hogy mit tehetnék! Még garanciális,vigyem szervízbe?
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! Jani.
(#) david87 hozzászólása Ápr 7, 2024 /
 
Máma haza hoztam egy ismerős kávégépét.
Szétszedés után ez fogadott képen látszik.
Szegény triac elment nyaralni. Mit érdemes át nézni.
Sajnos kis hazánkba nem kapni ezt a panelt meg kell menteni. Tudom kuka a panel.
(#) JZoli válasza david87 hozzászólására (») Ápr 7, 2024 / 1
 
Lehet ezt javítani! Lemosás fóliapótlás, mérés. Új triak, nézd meg a meghajtóját, aztán próba. Konkréta milyen tipus ez?
(#) david87 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Aeg cafamosa a gép tipusa. Folyt a víz tartálya lehet pont ráfolyt.
Már most kitakaritom a gépet kazánt mivel tudom vizkőteleniteni iszonyat erős lerakodás lehet benne mert ami volt a víz tartályba nagy menyiségü vízkő alig tudtam eltávolitani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) david87 hozzászólása Ápr 19, 2024 /
 
Meg takarítottam a panelt. A 2 ellenállás közül az egyik szakadt. A fehér opto triakot hogy tudom ki mérni hogy jó?
Optotriak MOC3062
Triak BTB08 600BW
Ki cserélhetem esetleg nagyobbra?
BTB10-600BWRG Triak, 600V, 10A,
Kazánt vezérli
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2024
(#) JZoli válasza david87 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
A triak jó lesz oda. Az opto elég "olcsó" alkatrész, ha gyanús érdemes cserélni.
(#) SzilCsong válasza david87 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
fontos, hogy az elszenesedett részt teljesen szedd ki belőle
(#) Joe_001 válasza david87 hozzászólására (») Szo, 17:47 /
 
Az optóna töltsd le a honlapját. a benne lévő optpdiódát műszerrelki tudod mérni ,az egyik irány aezet, mint egy dióda. a kimenethez másik műszer kell, ellenállástkell mérni. Ha az optodióda vezet akkor a másikoldalon a kimenet két lába közt az ellenállás leesik, ha a diódúról leveszed a műszert akkor az ellenállás a kimeeten megnő. Ha bizonytalan vagy a működésében, akkor csere.
(#) david87 válasza Joe_001 hozzászólására (») Vas, 8:48 /
 
Kimérve a diódája meg van az jó.
A másik oldal szakadt nem mérhető rajta semmi.
A másik 2opto azon 44Mohm van azok gondolom jók.
(#) Joe_001 válasza david87 hozzászólására (») Vas, 9:35 /
 
AZ opto kimenete szakadtnak kell legyen alap állapotban. Azért kell egy időben két műszer mert amikor a diódát nyitod, akkor az odabent világít a műszer kapocsfesze miatt. Akkor kapcsolja a túloldalt amin egy másik műszerrel Ohm állásban ellenállásesést mérsz.
A hozzászólás módosítva: Vas, 9:36
(#) david87 válasza Joe_001 hozzászólására (») Vas, 12:58 /
 
most mértem még egyszer akkor az opto jó.
Ledjének adtam feszültséget és a másik oldal lement 5,5k ra mind a 3 nál megcsináltam.
(#) Petyaa hozzászólása Vas, 20:34 /
 
Sziasztok. Van egy 14 éves Nespresso kapszulás kávé főző a gyülekezetünkben.
Sajnos a kapszula a behelyezéskor átesett egyből a "zacc" tartályba. Ha kézzel rátartottam akkor nem tudta átszúrni.
Mechanikai gondja lehet, vagy hiányozhat belőle egy alkatrész ami megtartaná?

Sajnos a családon belül nincs ilyen senkinek a közelben ahol megnézhetnék egyet hogyan is működik.


Köszi a segítő válaszokat előre is
(#) Joe_001 válasza david87 hozzászólására (») Csü, 18:34 /
 
Ha mind a három ugyanazt csinálja akkor jó. Az 5,5 k -sokallom, de az a műszer alacsony kopocsfeszültsége miatt lehet. Nekem Flukém van az a tápesszel mér (9V) az az IGBT is ki tudja nyitni.
A tippem az opto jó, hiába cseréled.
(#) david87 válasza Joe_001 hozzászólására (») 5:30 /
 
Köszönöm majd ki fogom probálni ha megjön az alkatrész.
Mitől ment szét szegény a kazán az jó.
Következő: »»   72 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem