Fórum témák
- • OMSTÖV OE-104 Multiteszter
- • Fejhallgató erősítő
- • Hűtőgép probléma
- • Számítógép hiba, de mi a probléma?
- • Tápegységgel kapcsolatos kérdések
- • Felajánlás, azaz ingyen elvihető
- • Transzformátor készítés, méretezés
- • Erősítő mindig és mindig
- • Ózon képző 12V AC-ről
- • Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
- • Villanyszerelés
- • Sony erősítő hiba
- • Akkumulátor töltő
- • Villanypásztor
- • Vásárlás, hol kapható?
- • Klíma szervizelés, javítás
- • LCD TV probléma
- • DC-DC konverter
- • Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
- • Hegesztő inverter javítás
- • MPLAB kérdések
- • Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
- • Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
- • Elfogadnám, ha ingyen elvihető
- • 3D nyomtatás
- • Digitális forrasztóállomás
- • Analóg oszcilloszkóp javítása
- • Kombikazán működési hiba
- • Vicces - mókás történetek
- • ATX-táp problémák, meghibásodás
- • DC motor/lámpa PWM szabályzása
- • AI szerver házilag - olcsón?
- • Ki mit gyűjt, retro cuccok
- • Alternativ HE találkozó(k)
- • Autóelektronika
- • 135.6 kHz-es HGA22 vevő
- • Hifi erősítők tervezése
- • Mosógép vezérlők és általános problémáik
- • Gázkazán vezérlő hibák
- • Erősítő építése elejétől a végéig
- • Inverteres hegesztőtrafó
- • Üzemanyagszint mérő
- • Hangváltók (készítése)
- • Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
- • Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
- • Kapcsolóüzemű tápegység
- • Hibrid erősítő
- • DSC riasztó
- • Laptop tápegység
- • Reprádió
- • Elektroncső
- • Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
- • Mosogatógép hiba
- • Frekvenciamérő
- • Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
» Több friss téma
|
Fórum » Akvárium automatika
Szia!
Idézet: „Az első FET mint kapcsoló ha jelet kap az IC-től, akkor nyit, így adva áramot a venti felé, ami a vetni előtt átfolyik még egy FET-en, ami alapból nyitva lenne, csak etetés időben zárna”
Minek ? Ha az egész logikát az Arduino vezérli, akkor az "tudja", hogy mikor etet és addig kapcsolja le a ventilátort(ha megy, ha nem!), majd vissza (ha szükség van még rá!)! Ezért nem kell még egy FET !
Remélem jól értelmeztem a problémádat így hajnalban  ! A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2017
Szia! Én a szűrőt kapcsolom ki etetés közben, lenyomok egy gombot, az elindít egy 4 perces visszaszámlálást, utána újra elindul. Az "&&" kikötés nélkül áramszünet után nem indulna a szűrő rögtön, csak 4 perc múlva.
if((millis() - previousMillispump < kikapcsolasiido) && (kikapcsolasiido < millis())) {digitalWrite (pump, LOW);}
else {digitalWrite (pump, HIGH);}
A gomb pedig ennyit csinál: previousMillispump=millis();
Ha a gomb általi parancsot, az etető indításával egyszerre ütemezed, (idő alapján a LED-ek miatt biztos tudsz ütemezni, ha esetleg az etetőt nem az arduino vezérli, de az etető motorjáról is elhozhatsz egy szálat, ami high-ra húzza az arduino bemenetét, így az tudja, hogy akció van) akkor elég 1 FET. Persze a fenti kóddal a ventilátor csak ki-be kapcsolni fog, PWM-mel szebb megoldani, összességében halkabb, és talán a halaknak is jobb, mert így 27 fokig viszonylag egyenletes sebességgel felmelegszik a víz, és ott stagnál. ha pedig például 26 foknál már elindulnak, de 27-nél pörögnek a maximumon, akkor van egy grádiense a folyamatnak. Nálam ez így néz ki: if (indulasivarakozás > (millis())){analogWrite(fan, 20);} //ahogy bekapcsol a rendszer, az elején pontatlan az érték, emiatt ne pörögjön feleslegesen, csak alapjáraton pár másodpercig
else {if (fancntrl==0){ //egy másik menüpontban fix ki/fix be/program között lehet váltani,ezért kell nekem, de itt is jól jön a program felülírásához etetésnél
if (homerseklet <= (tempFanMin)) analogWrite(fan, 20); //kb. 8%-on pörög mindig, hogy ne legyen az elektronikája vizes, stb
if((homerseklet >= tempFanMin) && (homerseklet <= tempFanMax)) {sebesseg = map(homerseklet, minhomerseklet, maxhomerseklet, 20, 255); analogWrite(fan, sebesseg);} //min és max definiálva van a kód elején, 26 és 27 fok
if(homerseklet > maxhomerseklet) digitalWrite (fan, HIGH);}
Ezzel kiegészülve úgy módosulna a fenti kód, hogy:
if((millis() - previousMillisfan < kikapcsolasiido) && (kikapcsolasiido < millis())) {fancntrl=1; digitalWrite (fan, LOW);}
else {fancntrl=0;}
Remélem tudsz belőle hasznosítani ötleteket! A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2017
|
|