Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonvonalakról általában
 
Témaindító: Busz, idő: Nov 22, 2007
Lapozás: OK   19 / 19
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 3
 
Az érpár (hangsúlyosan) ér keresztmetszete persze számít, de nem az ohmos ellenállása miatt. Az érpár az egy tápvonal, aminek van csillapítása. A rézvezeték átmérő csökkenti ugyan némileg a csillapítást, de ez nem számottevő. Ha a csillapítás meghaladja az eszközök érzékenységét akkor nem fog működni.
Sufni tuning módszerek nem alkalmazhatók, nagy(obb) távolságokra ismétlő állomásokat (regenerátorokat) kell a tápvonalba építeni. A közeledben elhaladó trönk (összekötő hálózat) kábelei nyomvonalát jelzik az MPK feliratú jelzők, a kábelátvágás megelőzésére. Számodra lényegtelen, nem hordoz számodra elérhető formában információt.
(#) rockersrac válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 27, 2019 / 1
 
Szerintem engedd el, erősen kihalóban van a dolog, megszünőben van az analóg telefonvonal,voip van mindenhol...aga az egész vdsl fizikai réz hálózat szünik megfelé, ahogy kötögetik befelé az optikai hálózatot. (Volt tkom hálózatszerelő)
(#) Villanymozdony válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Szia!
Bocs, közben töröltem a kérdésemet.
Valóban kihalófélben van az ADSL, (szerencsére) de hozzánk mégis ezt kötötték be 2 hete. Nem tkom, hanem egy ritkább zöld betűs cég Analóg telefonvonallal, aminek egy előnye van, hogy a jó kis retro MM tárcsázós telefon gond nélkül működik, tárcsázni is lehet vele és cseng is szépen, a régi szabványú feszültségeket adja.
Az a baj viszont, hogyha felemelem a kagylót, megszakad az internetkapcsolat.
(#) rockersrac válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Rendelj netről, 5-600ft. Ennél olcsóbban nem tudsz csinálni sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) Gafly válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nincs, vagy nem jól van bekötve a splitter.
Venni sem kell, szerintem elég csak "feltérképezni" a bekötést.
Vagy adunk ajándékba.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Sziasztok, érdekes igény merült fel bennem. Létezik valami olcsó megoldás hogy legyen analóg telefonvonalam mobilhálózaton keresztül? Egy riasztó GSM moduljának megvásárlását szeretném megúszni ugyanis drágának találok 60-70e forintot érte. Az analóg modul az alaplapra van itegrálva, ha bekötném a 2 vezetéket a vezetékes telefonról már működne is minden.
(#) nedudgi válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
A feladat megoldható egy hagyományos, nyomógombos mobillal is, ha az alkalmas az egygombos gyorstárcsázásra.
(#) pucuka válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Az igény érdekes, nem is megvalósíthatatlan, csak épp nem a legegyszerűbb dolgok egyike. (azért is kérik meg az árát)
A mobiltelefonban semmi sem analóg. Még a hangfrekvenciás csatlakozásokkal van a legkisebb gond.
Azt nem tudom, honnan feltételezed, hogy az alaplapra van integrálva minden, a mobiltelefonéra biztos nem.
Azon az analóg telefon kétvezetékes vonalán sokféle funkció bonyolódik, a teljesétékűséghez ezeket konvertálni, digitális formába átalakítani kell. Ehhez ismerni kell az adott mobiltelefon belső buszrendszerének csínját bínját, ehhez a gyártók érthető okokból nem nyújtanak segítséget.
A riasztónál a GSM modul elvégzi mindezt (azért drága) de arra azért figyelj, hogy ma már nem mindegyik GSM modul használható, azok amik a régi vonalkapcsolt rendszerben dolgoztak (ez volt az egyszerűbb) ma már használhatatlanok, mivel ez a szolgáltatás már megszűnt.
Csak olyan működik, ami a magasabb szintű adatátviteli szolgáltatásokat használják. UMTS, LTE.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) rockersrac hozzászólása Jan 7, 2024 /
 
Sziasztok! Valakinek van használati útmutatója Tempo M0401 kézibeszélőhöz használati útmutatója? Angol is jó. Réges rég használtam ilyet(vagy 4-5 éve) de már elfelejtettem hogy kell használni. Kaptam két elvileg rossz készüléket, hogy ha tudom nézzem már meg őket, ,,cserébe" egyiket megtarthatom, és néha jól tud jönni liftszerelésnél, ha valami galiba van a hangkapcsolattal. Előre is köszi a segítséget!
(#) Gafly válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Kár hogy nincsen ott nálad, hogy tudnál róla képet feltenni, hogy ez-e amiről kérdezel?
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Nálam van, de nem sárga, hanem kék színű. Amit küldtél link néztem, de nem derült ki számomra melyik gomb mire lenne pontosan.
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem