Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICD2 NYÁK-gyártás
 
Témaindító: mspike, idő: Dec 29, 2005
Lapozás: OK   26 / 26
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Sajnos lehalt az icd2-m. Potyo féle rev1-es, valószínűleg a 4550 tartalma szállhatott el. Honnan tudnám letölteni, ha lehet a BOR-os tartalmat 20Mhz-es kvarchoz?

Próbáltam potyo lapját, de az extra.hu-n már nincs meg a lap.

Előre is kösz a segítséget.
(#) Norberto válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Parancsolj, remélem, ez az, amit keresel. :yes:
(#) sirály12 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Köszönöm, holnap ki is próbálom.
(#) Norberto válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Szívesen. Egyébként potyo-nak új weblapja van: LINK

Ha égetés után nem működik még megfelelően az eszköz, akkor annyi változtatással újrapróbálhatod az égetést, hogy a Brown-out-detect feszültségértékét átállítod a 4,2 V alatt lévő szintre (talán 2,7 V). Néhányaknak ez nyújtott megoldást a korábbiakban.
(#) pipi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Hali!
Viszont potyó elfelejtette az új oldalán a linkeket átírni...
szóval a linkben szereplő extra.hu -t cseréld ki info -ra,
pl: http://potyo.extra.hu/icd2/18f4550.hex helyett http://potyo.info/icd2/18f4550.hex
(#) dpeti hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Régebben mintha valaki felrakott volna egy icd2 klón smd változatot. Már kerestem párszor a képek között, gondoltam úgy hamarabb meg lesz, de nem találom.

Meg van ez valakinek eagle formátumban?

Köszi előre is!
(#) potyo válasza dpeti hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Most akarnál ICD2-t építeni? Mert ha igen, akkor inkább ne tedd. Építs Pickit2-t, egyszerűbb, olcsóbb és többet tud. Vagy fontold meg a vásárlását is, 7-8000Ft körül szokott lenni.
(#) dpeti válasza potyo hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Van pickit2 a birtokomban, de az újabb alkatrészeket nem támogat, miközben az icd2 igen. (pl 16f1936, amivel most éppen szórakozok)
(#) potyo válasza dpeti hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Saját programja ismeri a microchip holnapja szerint. Meg MPLAB-ból is jött ki nemrég 8.53, lehet, hogy már az alól is kezeli, pickit2-nél még a 8.50-es listája van fenn. Nézz utána mindenképp.
(#) dpeti válasza potyo hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
hmhm... még mindig nem, és még csak nem is sárga.
(#) pipi válasza dpeti hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Hali!
nem smd, de a Potyó-Mecséry féléből tudok adni nyákot, részletek a weboldalamon
(#) dpeti válasza pipi hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
nyák készítéssel nincsen gondom. azt megoldom. de azért köszönöm
(#) fkosa válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia,

szeretném megépíteni a te változatodat.
Két kérdésem lenne:
1. nem tudtam megnyitni a mellékelt nyáktervet, az Eagle hibát jelzett. Ha jól láttam, 4.xx-szel készült, én csak az 5.11-et tudtam letölteni. Lehet hogy ez a baj? Nem tudod feltenni olyan formátumban, amit az 5.xx-is megnyit?
2. valami csoda folytán nem maradt belőle elfekvőben nyákod? Vevő lennék egy darabra.

előre is kösz.
(#) potyo válasza fkosa hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ne építs ICD2-t. A gyári támogatása befejeződött, új chipek már egy éve nem kerültek bele. Ezenkívül tudásban egy Pickit2 jobb, olcsóbb, és a felépítése is egyszerűbb, valamint gyárilag sem vészes az ára. De akár építhetsz is Pickit2-t, találsz itt az oldalon többféle klónt is.
(#) pipi válasza fkosa hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hali!
Egyetértek potyóval! Mindkettőhöz tudok nyákot adni,
a weboldalamon van foto! Lehet már inkább pickit 3 felé érdemes kacsingatni, az újabb tipusokot csak ez (meg icd3) támogatja, csak ezt nehezebb utánépíteni, ill. nem éri meg
(#) MPi-c válasza fkosa hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Én is egyetértek az előttem szólókkal. Az a NYÁK furatfémes kivitelben gyártatásra volt tervezve. Annyiból egy PICKit2 összerakható mintha újonnan legyártatnád, nem is beszélve a rengeteg további alkatrészről.
(#) fkosa válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
Komoly fejfájást okoztatok. Már azt hittem, eldöntöttem...
Olvastam a vitát arról, melyik a jobb.
Ha jól tudom, a PicKit nem tud debuggolni.
(#) pipi válasza fkosa hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
rosszul tudod pickit2 és 3 tud
(#) fkosa válasza pipi hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Most kezdenék PIC-ekkel foglalkozni, tehát zöldfülő vagyok ebben a témában.
Mi az, amiben (ha van ilyen) az ICD többet tud? Gondolom nem véletlen, hogy az ICD-t is fejlesztik.
A Pickit3-at is említettétek. Nem lenne érdemesebb azt megépíteni?
Azért vagyok tanácstalan, mert eddig úgy gondoltam, hogy az ICD lényegesen többet tud.
(#) pipi válasza fkosa hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
szerintem a pickit 3-at venni kell, elég sok nehezen beszerezhető cucc van benne, nem éri meg utánépíteni
(#) MPi-c válasza fkosa hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Idézet:
„Mi az, amiben (ha van ilyen) az ICD többet tud?”

Bővebben: Link
A PICkit3 utánépítése sem lehetetlen, a kapcsolás nyilvános. A kérdés tényleg az, megéri-e foglalkozni vele, vagy egyszerűbb megvenni. Pl.
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem