Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RC hullámok terjedése vízben???
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tomek hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Tudja valaki, hogy az RC hullámok mennyire terjednek vízben?Pontosan a 433,92 MHz-ra gondolok...
(#) Balázs válasza Tomek hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Nem olyan jól, mint levegőben, de terjednek. A csillapítás a frekvencia növekedésével szintén nő.
(#) Medve válasza Tomek hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Igen rosszul terjednek. A gyakorlatban nem használható..
Viszont, ha ultrahangot használsz vivőként, akkor sokkal kellemesebb a helyzet!
(#) Tomek válasza Balázs hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Tegyem fel van egy adó-vevőm, ami a levegőben 150 méteres hatótávolsággal bír.Ennek mennyire csökkenne a hatótávolsága egy 5 méter mély vízoszlopnál?
(#) Atis57 válasza Tomek hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Szia
Szerintem 5 cm alá....! ! !
A profik a tengeralattjárókon a 40,,,62 kHz-es sávot használják ----MA IS! !
persze ez is csak periszkóp mélységig jó 50m alatt felejtós
infra. vagy ultrahang.... vizálló hangszóróval... közvetlen cstolás....üreggel !
(#) Doky586 válasza Tomek hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Idézet:
„RC hullámok”
Az meg mi?
Szerintem az EM hullámokra gondolsz mert arról szólnak a válaszok is.. (elektromágneses vagy rádió-hullámok)

Ha vízben lévő antennára gondolsz akkor annak a mérete a dielektromos állandóval fordítottan arányos, így az antenna mérete töredéke kell hogy legyen a levegőben levőkénél. Viszont a hatásos felülete is kisebb és a víz dielektromos tulajdonsága is jelentős csillapítást ad..
(#) huba válasza Tomek hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
A víz kapcsolatba van a földel, még jobban vezet. Ojan mintha leföldelnéd az antennát...
(#) Tomek hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Látom ez nem olyan egyszerű
Szóval akkor nem érdemes kísérletezni vele...
Köszi a válaszokat!
(#) Novak válasza Tomek hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
tengeralattjárók többsége sem rádiós vezérlésű torpedókat lő ki, mivel vízben olyan gyenge a terjedés. Vagy akusztikus vezérlésűek, vagy vezetékkel közvetelnül kapcsolódnak a tengeralattjáróhoz, és azon keresztül irányíthatók...
Szóval ha a hadsereg nem tudta megoldani vízben a rádiózást, akkor az valószínűleg tényleg nem működik
(#) Pafi válasza Tomek hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
A víz összetételétől nagyon erősen függ. Desztillált vízben még viszonylag jól terjed, sós vízben katasztrofálisan.
(#) ha6pc válasza Tomek hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
A 433Mega biztosan nagyon rosszul terjed víz alatt,de most találtam a Conrad katalógusban tengeralattjáró modell,meg műhalacska 27MHz-en távkezelhető 1.5m mélységig hirdeti,kb 10...15 m távolságról.
Fenttartásaim vannak ezzel,de hadd hirdesse,a fene sem vesz ilyet...Meg lehet,hogy tényleg működik.
(Van 40MHz-es típusa is.)
(#) Atis57 válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
zia!
meg akartam keresmi de nem találtam--mindegy
a rádióantenna csucsa nem áll ki vizból ?
(#) bercel válasza Tomek hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Tomek,

Telecontrolli (Chipcad forrásból) modulok a fürdőkádban kb 2cm vícréteg alatt már nem operáltak nekem. Az internetes irodalomban a 27, 40MHz RC távirányítók szerepelnek bevett megoldásként. Használhatóságuk az oldott sók mennyiségétől nagyon-nagyon függ. Legjobb a deszt víz aztán felszíni vizek (kivéve a Salt Lake, Kaszpi-tó stb. ), fúrt kutak vize, karszt vizek, tengervíz. Én a galván vezérlésre szavazok (2 vagy több fém elektróda között melyre generátort kötünk, a modell 2 fém elektródáján a távolságoknak megfelelő potenciálkülönbség lép fel, nem szükséges rádióengedély!!! egy egész Paksot rá lehet kötni, alacsony freki is elegendő, persze hátránya is van). Ha érdekel, üzenj!
Üdv
Bercel
(#) ShadeW hozzászólása Aug 1, 2009 /
 
Üdv! Kicsit elszontyolodtam. Ezek szerint nem nyerő tengeralattjáró távirányításra a 433.9MHz
Szerintetek egy "átjátszóhajóval" meg lehetne oldani?
Tehát a partról 433.9MHz a hajóra, az alján sok infraled onnan pedig IR a tengeralattjáróra. az infra mennyire nyerő a "zavarosban"?
(#) moltam válasza ShadeW hozzászólására (») Aug 1, 2009 /
 
Vagy a tengeralattjáróból felengedsz egy bólyát amin az antenna van.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem