Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   42 / 42
(#) potyo válasza Karesz85 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /

Ha 5V kell, akkor én 7805-öt használnék inkább
(#) potyo válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /

Kis szerencsével 4A-t is, de 3A-t biztosan. Nyugodtan kötheted párhuzamosan, tedd közös hűtőbordára, és működni fog. Nem azonos mértékben fognak hozzájárulni a kimenet tartásához, de ez lényegtelen.
(#) Karesz85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 9, 2014 /

Köszönöm!
2 motor miatt gondoltam, akkor átrakom a bemenethez.

(#) potyo
Igen, 7805 -nek jobban örülnék, de ez van kéznél. Véglegesbe valamilyen kapcsolóüzemű lesz.
(#) djkoko hozzászólása Jún 12, 2014 /

Sziasztok! Tápegység kapcsolást keresek! Olyan érdekelne aminél a bemenő feszültség egyenirányítás után 42V és minimum 12v-ig állítható. középnullás a trafóm 2x36v váltóáram van. Az is érdekelne, ha a egybe van az egyenirányítással.
Köszönöm!

LM350.gif

(#) BLUER hozzászólása Júl 5, 2014 /

Üdv! ennek a kapcsolásnak nincs meg esetleg valakinek az alkatrész listája?
Power Supply for Preamplifiers (Revision C)
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Júl 5, 2014 /

Ez az eredeti kapcsolás.

All component values, bill of materials and comprehensive instructions are made available when you purchase the PCB. If you want to build a supply without purchasing the board, then use the circuit shown in the original P05 article.

Minden összetevő értékek darabjegyzék és átfogó utasítások állnak rendelkezésre, ha megvásárolja a PCB. Ha azt akarom, hogy egy ellátás megvásárlása nélkül a testület, majd az áramkör látható az eredeti P05 cikket. Ez az eredeti kapcsolás.
(#) BLUER válasza pjg hozzászólására (») Júl 5, 2014 /

Hát idáig én is eljutottam köszönöm... De megvásárolni nem szeretném mert akkor már megtettem volna, az ok, hogy mire ideér többe kerül a leves mint a hús.. pont ezért érdekelne az alkatrészlista..
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Júl 5, 2014 /

Maga a táp nem egy nagy pukkanás. A rajz tetején van egy némító áramkör. Egy egyszerű koppanásgátló. Az Auxra egy relét kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 31, 2014 /

Üdv. Olyan kérdésem volna hogy van itthon egy LM317MT ic-m és hogy ennek az ic-nek az áramerősség-átvitelét lehet-e javítani egy BU806-ossal? Őszintén szolva nincs valami nagy anyagi forrásom,és próbálok egy állítható feszültségű tápegységet építeni az itthon fellelhető dolgokból. Remélem tudtok segíteni. A válaszokat előre is köszönöm.

Szerk.: Akad még itthon MEV-es 3055-ös tranzisztor is ha esetleg az is megfelel.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 31, 2014 /

Találtam egy kapcsolást aneten,így módosítottam. Ez így működésképes lehet? Ha jól számolta a program akkor a max kimenő feszültség 35V körül van.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 21, 2014 /

Mivel az eddigiekben nem jött válasz megépítettem a tápegységet magát,a trnazisztort elhagyva. Mivel így csak 1A volt am max kivehető áram így eddig a napig bírta is,majd ma felrobbant az IC. Ha megrendeltem az újat és beszereltem,visszatérek a témába,keresek egy rövidzárvédelem kapcsolást és beépítem.
Következő: »»   42 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Szept, 02. Kedd
11:11:53
Jelenleg 366 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu