Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   46 / 46
(#) ferci válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /

Az adatlap szerint, ha jól látom, a HVH tokozása TO-39 és nem a legjobb a hűthetősége.
Áramkorlát esetén, max. esetben 1,2 voltra húzza le a kimenetet a Q2 tranyó és ha jó a termikus limit, lekapcsolás, akkor nem lehet gond, PD= ( Ube-Uki ) * It..
Kérdés az, hogy direkt rövidzár kerül a kimenetre vagy a feszcsökkenéssel egyetemben a terhelés által felvett áram is csökken.
Természetesen egy TO-3-as toknál már nincs ekkora gond.
Egyébként 470 mohm-os ellenállás esetén semmit se tudsz állogatni, mert max áramnál tud csak nyitni a BC. Az a kérdés, meddig akarsz lemenni limitben, attól függően kapcsolható 2 ellenállás kellene, pl. 0R68 jelenleg és 3...4 Ω, kisebb áramokra.
(#) Vacok válasza ferci hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /

Azt elfelejtettem leírni, hogy a programban, amiben a rajzot készítettem csak ez az IC volt benne. LM350-es IC-t fogok használni LM117 helyett és az áramot 1A és 1,5A között szeretném állítani, de igaz, hogy ekkor is szükséges lehet, hogy a 0R47 helyett 0R56 vagy 0R68 kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) ferci válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /

OKé a másik IC..
0R56 legalább kell, mert 1.1 ampernél 0R47-tel a BC még sokat nem alakítana a Q2 10 kohm ellenállásával, mint osztó felső tag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) BI-AMP hozzászólása Máj 10, 2015 /

Sziasztok!!!
Ebben a kapcsolásban Bővebben: Link bármilyen NPN-tranzisztor megfelel és az lm317-et hűtőbordára kell szerelni?
(#) ferci válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 10, 2015 / 1

Szia!
Hűtőborda kell, természetesen.. tranyó egy BD249B vagy C, ha már a 317 árama nem elég és tegyél a bázissal sorba legalább 10..22 Ω 3..5 wattos ellenállást.
Ez csak egy elvi kapcsolás jóformán.
(#) ferci válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 10, 2015 /

Ebben a témában "csak képek keresése" és keresd meg a pnp-tranyós "megkerülős" rajzot, az legalább stabil is marad és a 317 is védett lesz némileg.
Ez a linkelt sokra nem való.
(#) BI-AMP válasza ferci hozzászólására (») Máj 10, 2015 /

oké, kösz!
(#) Krisszes hozzászólása Máj 19, 2015 /

Sziasztok!
van egy kis gondom, segítséget szeretnék kérni. A datasheet alapján lm317-tel elkészítettem egy 6 voltos töltőt. A baj az lenne, hogy nem jelenik meg a kimeneti feszültségem csak 1,88v
mit nem csináltam jól?
(#) ferci válasza Krisszes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /

Talán ha beraknád a nyáktervedet alkatrész pozíciókkal, értékekkel együtt, úgy jobb lenne.
Így csak annyit lehet mondani, valamit nem jól csináltál.
(#) Krisszes válasza ferci hozzászólására (») Máj 19, 2015 /

heuréka!!!
Azért köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) ferci válasza Krisszes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /

Üresben is 7.2 volt kell, ha arra méretezted..
Lehet, hogy az alsó beállító ellenállás nagyon kis értékű (elnézted pl. ) és majdnem csak a referencia jön ki.
(#) Tomi94 hozzászólása Máj 19, 2015 /

Sziasztok!
Magnódeck javítás közben futottam bele a következő gondba. Motort kell cserélnem a készülékben, de 12V-osat már nem lehet kapni, csak 9V-osat. Aki nem annyira ismeri ezek felépítését: a magnómotor buráján belül van egy fordulatszám-szabályzó IC-s áramkör, ami egy hagyományos DC-motort táplál. A kapocsfeszültség így kb. +-20%-ban változhat a névlegeshez képest, és ebből a fordulatszámban még semmi nem érzékelhető. Először simán soros ellenállásra gondoltam, de nem lehet úgy méretezni, hogy minden üzemállapotban megfelelő legyen. Így arra gondoltam, hogy valamilyen feszszabályzó IC-t a komplett motor elé tennék.
A következő célra megfelelne egy LM317-es kapcsolás? Tehát, van a magnó motorjának szánt pufferelt tápfesz, ami üresjárásban 15,6V; a régi, kopott motorral terhelés alatt 14,6 (szerintem mondjuk ez is sok kicsit a 12V-osnak..). Tehát nagyjából 5V-ot kellene ejteni az új motor előtt. Az új motort beszerelve, de egyelőre labortápról járatva a következő áramfelvételeket mértem: üresjárásban 46mA, lejátszáskor 71mA, tekercseléskor 86-95 között. (Eddig még jó volna az ellenállás is.) Viszont, amikor a tekercs végére ér, akkor még kell lennie annyi erőtartaléknak, hogy a csúszó kuplungon át működtesse a mechanikus végállás-kapcsolót. Viszont ilyenkor már 190-210 mA közötti az áramfelvétele. (Sőt, ezt a terhelést elvileg menet közben is bírnia kell, mert a kuplungot nem véletlenül méretezték pont akkorára..) Ezt a terhelést még kibírhatja az IC hűtőborda nélkül is? Mert sajnos az kétséges, hogy elférne-e a készülékben.. A fémdoboz aljára meg elvileg nem szerelhetem, mert a hűtőfelülete nem földpotenciálon van..
(#) ferci válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /

Nyugodtan szerelheted oda is egy direkt erre a célra való szigetelőgyűrűvel és egy hővezető-szigetelő lappal.. létezik csillám is és hajlékony műanyag is, filléres cucc.
Megpasztázod és ennyi.
(#) janikukac hozzászólása Júl 5, 2015 /

Sziasztok!
Van-e valakinek egy Sprint Layout-os változata Frankye tápegységéből?
Üdv!
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 5, 2015 / 1

KukAc! Ne légy már lusta! Míg itt siránkozol, rég megrajzolhattad volna..
Következő: »»   46 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Júl, 31. Pé
23:22:41
Jelenleg 365 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu