Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 27
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
(#) bbb válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
A legegyszerűbb, ha kétkomponensű epoxy ragasztót választasz, de akkor ez "örökre vasalva". Olcsónak nem mondanám ezt a megoldást, de működik. Példának okáért a Mannol Epoxy-Plastic jó választás lehet.
(#) erbe válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Uverapid lágyabb. Ha véletlenül mégis szét kell szedni valamikor, könnyebb megbontani, mint az Eporapidot vagy a kettőstubusos (Lidl, Aldi, ...) epoxigyantákat.
(#) elektrorudi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Én inkább valami kétkomponensű szilikongumit javasolnék. Régen szilorka névre hallgatott, de már sokféle van. Itt szoktam vásárolni.
A műgyantát esetleg a szilikon tetejére, lezárásnak, ha fontosnak érzed a kemény felületet. A műgyantával az a baj, hogy erősen zsugorodik kötés közben és akár a kötéseket is szét tudja tépni.
(#) szs válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Idézet:
„műgyantával az a baj, hogy erősen zsugorodik”

Ezért kell (szebben mondva: ezért e használatra is érdemes) Epokitt. Az műgyanta is, és nem zsugorodik (ha nem hígítjuk, de szükségtelen is).
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) mateatek válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Mimdenképpen zsugorodásmentes kemény anyag kell. A szétszedhetőség nem szempont. A lényeg, hogy egy masszív egységet szeretnék kapni, mimt amilyen az eredeti kijelzők alja.
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem