Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   37 / 211
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Kb két hét mert nincsenek fetek hozzá (kimaradt a rendeléskor) Majd megnézem akkor
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Szia!

Milyen dióda van a Vdd körben. Nekem az 1N5819 bevált.
Shottky dióda kell, annak alacsony a nyitófeszültsége a pic áramfelvételénél.

Szia
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Én több darabot építettem 220uH-vel, egyikkel sem volt gond. Lehet, hogy az újabb firmware...
Mindegy, kijavítom a cikkekben az értékeket 470uH-re. Azért annyira, mert a 680-a akkora batár, hogy teljesen elrondítja a panelt és órmótlanul kiáll. Hamarosan meglesz...
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
És az axiális (zöld testű, ellenállás-fazonú) tekercs nem lenne jó megoldás az SMD-s panelbe? Mert mintha abból lenne 680uH is ugyanabban a méretben, mint amilyen a 220uH is volt.
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Biztosan jó lenne, hol van ilyen? Jó lenne egy helyről... Ja megvan! 110mA-es, ez elvileg jó lenne. Akkor átírom erre inkább...
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia

Én ezt csak próba képpen tettem bele, hogy szemléltessem, ennyin múlik (amúgy 1N4007)

üdv
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia
Én inkább az USB kábelre szavazok (mint írtam: vonalanként 1 ohm) Ez lehet a külömbség nálam mint nálad. A PK2 már eleve 4,87 voltot kap, és akkor még nem kapott terhelést.
Szóval, lehet, hogy egy másik USB kábellel nem csinálta volna ezt a problémát.
A 470 uH-s tekercs elfektetve nem néz ki annyira rosszul
üdv.
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001 !
Az 1N4007 nem igazán jó oda. 0.6-0.7V esik rajta, az ott sok. Tegyél olyat amelyiken (0.2-0.3V) esik csak. Az 1N5819-et próbáld ki, nálam is ez van, (Hp41C), bizonyára megoldja a Vdd problémádat. Az USB kábel legyen "rendes" nyomtató kábel.
Szia.
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Idézet:
„Én ezt csak próba képpen tettem bele, hogy szemléltessem, ennyin múlik (amúgy 1N4007) üdv”

E miatt nem tudod égetni a 16F-eket...

Idézet:
„A PK2 már eleve 4,87 voltot kap”

Ez teljesen normális, nekem 4,8V. Akkor van a gond, ha terheled és a vezeték ohmos nagyságrendű, mert ebből akkor sok esik, ami lehetetlenné teszi az égetést és hibás szabályzási körbe viszi a Vpp pumpát. A diódád csak tetézi a bajt!
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia

Elnézést ha félreérthető voltam.
Van egy tesztpanelom, ezen van a 18F, aminek a Vdd-jére ráépítettem egy diódát (1N4007, hogy ne legyen gond, ha véletlen fordítva kötném rá az 5V-ot).
Tehát ez a dióda (amit már azóta kiiktattam) egy külső áramkörön van, nem a PK2-n, a 16F égetésekor már nem játszott szerepet.

üdv
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Értem, akkor minden rendben elvileg. Megy már a 16F is?
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia

Sajna, csak LVP módba, ami gond, mivel ilyenkor ugye a 7.bit =1 re kell írni.
Az Rb4 lábnak pedig jelen esetben funkciója van , tehát az égetés megy, vissza is olvassa tökéletesen, de az áramkör nem éled.
Úgyhogy ezen még agyalni kell, de nem offolnám a témát és a propeller clock topicba folytatnám.
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia!

Arról a diódáról érdeklődtem, ami a PicKit2-n belül van a Vdd kapcsoló p-fet és a Vdd kivezetés között van. Egy klónban olyasmi hibát okozott ezen a helyen egy normális szilicium dióda, mint ami nálad is van. Mérd meg mekkora feszültség esik rajta.

Nálam a 16F sorozat sok tagját HVP -ben tudta programozni 16F628, 16F88, 16F876, 16F886.

Nézd már meg egy másik kábellel is...

A PicKit2 2.61 miért nem tudja programozni a 16C83/84 és a 16F83/84 típusokat?

(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Én is azt hittem, hogy ott van az a dióda, de nem. Ott shottky van elvileg, ha jól értettem. Az ami a listában szerepel... ?
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Hmmm. Ez a dióda ügy egy kicsit félreérthető volt. Rá is haraptunk rendesen...
Ezek szerint ott minden a helyén van, már talán csak az USB kábel hibázhat. (Vagy azt is elértettük)?
Szia.
(#) potyo válasza janocsi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Én tennék egy olyan próbát, hogy a Pickit2 USB-ről táplálását elvágnám, kapna stabil 5V-ot és úgy próbálni ki az egészet.

Szer.: persze nem te, hanem zsoltee0001 (de te is kipróbálhatod )
(#) janocsi válasza potyo hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia!
Potyo-Potyo, nálam végre már rendben megy mindegyik PIC tipus égetése, pedig ez is klón, (az eredeti másolata). Egyáltalán nem kellett "belevariálni" hajszálvékony USB adatkábel hozzávezetések miatt.
De azért kösz, ha gond merülne fel, élek én is a kábeldarabolás és külön 5V táp, vagy pár tizeddel nagyobb lehetőségével.
Szia.
(#) janocsi válasza potyo hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia Potyo!
Csak furdalt a kiváncsiság, ezért néhány gépen megnéztem, mit produkál a PicKit2 klón. (A méréseket a PK2-ben végeztem, az értékek nem garantáltak minden asztali gépre!)
Ha az elülső USB csatlakozót használom (asztali gép), bizony felmerülnek problémák, máris lesik a Vdd 5V 4.71V-ra a PK2-ben mérve! Ha a közvetlen alaplapi (hátfal) csatlakozón van, nincs gond, 4.94V a PK2-ben mérve!. Egy "markáns" USB nyomtatókábelt használok, 180cm-es. Egy másik gép elülső USB csatlakozóján szinte ugyanez a helyzet tapasztalható. Belül elég hosszú elvezetésekkel vannak bekötve, és ezek e vezetékek a ház tartozékai szoktak lenni, nem túl jó minőségben. Talán javítana a helyzeten, ha a +5V-ot külön odavezetnénk? De ezeket inkább csak adattárolókhoz használjuk, és a veszteségek miatt a közvetlen alaplapi legyen a PK2-höz bekötve.
Szia.
(#) icserny válasza janocsi hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Nem csodálkozom az eredményen, mert nekem már sikerült kifogni olyan USB pendrive-ot, amit csak a hátsó USB csatlakozóba dugva lehetett felismertetni.
(#) szilva válasza janocsi hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ha ennyire kritikus éppen az a pár tized volt feszültségesés a Vdd-n, akkor célszerű a külső áramkört, amiben a PIC van megtáplálni normális 5V-ról. A PK2 felismeri, ha ott van a tápfesz és nem fogja akarni ő maga is odakapcsolni, így elkerülhető a kínlódás a minimum 4.5V-ot igénylő PIC-ekkel.

Egyébként tényleg érdemes az USB kábeleket is megméregetni, mert én is találtam már pár csapnivaló példányt köztük. Többek között ezért építettem a saját klónomra a hagyományos B csatlakozót, és nem a minit, mivel a mini csatlakozóval szerelt kábelek közt elég sok nagyon vékonnyal találkoztam, amik már eleve gyanúsak, hogy párszáz mA hatására mekkora feszültségesés fog keletkezni rajtuk. A hagyományos B csatis kábelek között lehet könnyűszerrel találni olyat, ami már ránézésre is sokkal bizalomgerjesztőbb, és ezek megmérve is elég jók szoktak lenni.
(#) zsoltee0001 válasza potyo hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia

Én is erre gondoltam, de nem elvágom, hanem csak simán hozzáilleszetek párhuzamosan egy kábelt, amit leveszek a PC- 5V-járól.
Mert most hirtelen nincs másik ilyen mini-USB kábelem, amit meg tudok szerezni az se biztos, hogy jobb.
(mindjárt ki is próbálom)
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Előlapi USB csatlakozóról használom a PicKit2-t, minden rendben megy, az USB tápfeszültség 4.95V. A Vdd kimenetre kapcsolt feszültség értéke 4.72V, az 1N5819 diódán esik 0.23V. A kivezetés kábele okozhat kontakt hibát, a tüskére menő csatlakozó a műanyag házából kihúzható (egyesével), fogóval igazítható. Ajánlom még, hogy a szoros csatlakozót kétszer háromszor csatlakoztassuk, ezzel a tüskén keletkezett oxideréteget eltávolíthatjuk. (Reszelést, csiszolást nem ajánlom, mert végleg eltávolíthajta a felületkezelést.) A másik végén (az előlapi panelnél is) meg kell nézni a panelt. Forrasztási hibák, törött vezeték, nagyon vékony vezeték a nyomtatáson mind okozhat feszültségesést. Célszerű lehet a kábel és az USB csatlakozó között a földet és a tápot megvastagítani, áthidalni...

A PicKit2 tervezésekor, huzalozásakor nem csak a USB táp és a Vdd vezetésére kell figyelni, hanem a földre is.
Vastagítsd meg a PicKit2-n is az USB táp, a Vdd és a föld vezetékeket. Lehet, hogy valamelyieken alámarás, vékonyodás van...

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia

Szilva írta: "akkor célszerű a külső áramkört, amiben a PIC van megtáplálni normális 5V-ról. A PK2 felismeri, ha ott van a tápfesz és nem fogja akarni ő maga is odakapcsolni"

Ez tűnik a legegyszerűbbnek, és így nem kell bele forrasztgatni a pickit-be se. Ha jól értem akkor a felprogramozondó 16F Vdd - Vss lábára adok 5V ot, és utánna csatlakozom hozzá a PK2?

üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Jól érted... A PicKit 2.61-ben a Tools menüben van egy "Target Vdd Source" pont. Itt az "Auto-detect" legyen kiválasztva.

Szia.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia

Annyiban változott a helyzet (mert változott) hogy mostmár felismeri a 16F-t (minden második nekifutásra) De továbbra se tudja írni, olvasni pedig csupa "0000" -t olvas. Pedig már megvan a Vdd bőven (5,1 V a Pic lábain mérve).
Biztonság kedvéért beraktam egy 100 nanos kondit a Pic-re (tudom, ilyenkor nincs jelentsége) a helyzet változatlan.

üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Valami hiba lesz a három szintmegfogó PNP tranzisztor és a dióda körül. A PicKit2 Tools/Troubleshooting menüjével a
PGD és PGC jelek beállíthatók és mérhetők.
Az is előfordulhat, hogy a 16F kódvédelme véletlenül beprogramozódott a sok kísérletezés alatt... Egy teljes törlés...

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia

"Tools/Troubleshooting menüjével a
PGD és PGC jelek beállíthatók és mérhetők."
Ezek rendbe vannak, 4,4 V mérhető rajtuk, ha meg gond lenne velük, nyilván a 18F írása se menne.
Leginkább azt nem értem, ha tudom írni LVP módba a Pic-et és vissza is olvassa helyesen, akkor áramkörbe téve miért nem működik?
Holott egy tök egyszerű villogót raktam össze, a hibalehetőség minimalizálása végett.
Vagy esetleg a beírt program még nem garantálja azt, hogy a PIC tényleg futás közbe ki is tudja olvasni?

"Egy teljes törlés" Az Erase gombot is benyomtam, tehát csináltam törlést, vagy létezik a törlésnek más módja is?

üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

A Troubleshoot 4.50V -ot állít be Vdd-nek, a PGC és a PGD vonalakon mért 4.4 V magas szint jó.

Ha LVP-ben használod a kontrollert a PGM lábra Vss-t kell adni...

Töltsd fel a villogós programot a config beállításokkal együtt!

Szia
(#) szilva válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szkóppal nem tudsz ránézni a Vpp-re? Milyen hosszú vezetékek vannak a PK2 és a cél PIC között? A 100nF hidegítés nem felesleges akkor sem, ha külső tápról járatod, és mindenképpen a PIC táplábaihoz a lehető legközelebb kell tenni.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia

"Ha LVP-ben használod a kontrollert a PGM lábra Vss-t kell adni..."
Én úgy tudom, hogy ilyenkor azt a AUX-ra kell kötni a PGM-et.
[/code]
LIST p=16F628 ;tell assembler what chip we are using
include "P16F628.inc" ;include the defaults for the chip
__config 0x3D98 ;sets the configuration settings (oscillator type etc.)

cblock 0x20 ;start of general purpose registers
count1 ;used in delay routine
counta ;used in delay routine
countb ;used in delay routine
endc

org 0x0000 ;org sets the origin, 0x0000 for the 16F628,
;this is where the program starts running
movlw 0x07
movwf CMCON ;turn comparators off (make it like a 16F84)

bsf STATUS, RP0 ;select bank 1
movlw b'00000000' ;set PortB all outputs
movwf TRISB
; movwf TRISA ;set PortA all outputs
bcf STATUS, RP0 ;select bank 0

Loop
movlw 0xff
; movwf PORTA ;set all bits on
movwf PORTB
nop ;the nop's make up the time taken by the goto
nop ;giving a square wave output
call Delay ;this waits for a while!
movlw 0x00
; movwf PORTA
movwf PORTB ;set all bits off
call Delay
goto Loop ;go back and do it again

Delay movlw d'250' ;delay 250 ms (4 MHz clock)
movwf count1
d1 movlw 0xC7
movwf counta
movlw 0x01
movwf countb
Delay_0
decfsz counta, f
goto $+2
decfsz countb, f
goto Delay_0

decfsz count1 ,f
goto d1
retlw 0x00

end
[code=c]

A PortB összes kimenetét kellene villogtatnia, szimulátorba jó volt.

üdv
Következő: »»   37 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem