Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VU méter csatlakoztatása erősítőhöz
Lapozás: OK   3 / 3
(#) tdani73 hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Értem, de ha a bemenetére tenném a műszert, akkor az nem olyan, mintha a Jack-re kötném?
(#) fongab válasza tdani73 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Szia
Kérlek használd a válasz gombot!

Nem tudom mire akarod kötni de akkor (jack) MP3 lejátszó vagy hasonló.
A legjobb az lenne ha hangerő potméter nem lenne, csak a müszer után.
Anno volt jelentősége, ( magnófelvétel erőségét állítani, stb. ) de ma otthoni használatra nem sok. Manapság a CD lemezeknél normalizálni lehet a hangerőt, és utánna írod ki.
Ez is egy energia fogyasztó. azért nincs a mai készűlékeken, és digitálisan megoldották hogy ne is kelljen.
De nemked ha van kedved csináld meg. Tanulni nem rossz. De ha a dB skálát használod akkor illik valamennyire hasonlitani rá. ( 1,2 az csak ~1,6dB nem lehet 5dB )
És igen a 1,2V is lehet akár 10 is de nem dB be mert az csalás, megtévesztés, stb.,
De ezt márt, emlitettem.
üdv.
(#) tdani73 válasza fongab hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Igen tudom, hogy említetted...
Akkor hogyan csináljam meg, ha nem akarom szétbontani az erősítőmet?
(#) wolly62 hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
üdv

Lenne egy problémám találtam egy vu méter kapcsolást , hogy a hangfal teljesitményét kitudjam jelezni .
link
Bővebben: Link
Sajnos nincs alkatrés lista csak séma rajz meg panel beültetet alkatrész kép .
Ehez kellene segitség , hogy magam is megtudjam épiteni . és valami jel szint szabályozás is jolenne hozzá.
köszönöm a segitséget elöreis.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) eyess válasza wolly62 hozzászólására (») Ápr 22, 2014 / 1
 
Itt lesz az a rajz amin feltüntettem neked az alkarészek értékét .
A bemeneti potméterrel tudod a jelszintet beállítani.A kondenzátorhoz azért tettem x jelölést , mert az függ hogy milyen kijelzést szeretnél szeretnél látni gyorsabbat , lassabbat , tehát dinamikusabbat , vagy esetleg épp fordítva .Ezt majd magadnak próbálgatod.
Nem tudom mennyire jó ezt hangfalhoz megépíteni ugyanis számít az, hogy milyen szinten hallgatod éppen , és ha közel csúcshoz , akkor már folyamatos állandó kijelzést fogsz kapni.
Mivel egy végfok kimenetén nem állandó a teljesítmény hanem változó , így a kijelző beállítása is kérdéses , hogy mely intervallumhoz legyen állítva .
(#) proli007 válasza wolly62 hozzászólására (») Ápr 22, 2014 / 1
 
Hello! Ezt a kapcsolást leginkább elfelejteni érdemes. Pld. az első Led-en átfolyik az összes árama. Vagy is az első világítani fog, mint a zseblámpa, a többi a sorban meg egyre gyengébben. De hogy lásd miről van szó, leszimuláltam hogyan alakul a Led-ek árama a bemenő feszültség függvényében..
(#) wolly62 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Köszönöm a segitséget.
(#) wolly62 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Köszönöm a segitséget.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem