Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villard cascade
 
Témaindító: tams, idő: Feb 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) szucsyke hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Hello nekem egy 300V vagy annál nagyobb egyenfeszültséget kéne elérjek a kérdésem az lenne hogy jó erre a villard kapcsolás? 230ACből kiindulva illetve az 1N4007 diódák 400V 100µF kondival? még azsem baj ha nincs simitva a jel.
(#) pucuka válasza szucsyke hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ha a 230 V ot egyenirányítod, terheletlenül kb. 320 V -ot kapsz. Ha teszel utánna egy fesz kétszerezőt, már 640 lesz üresjáratban, de a belső ellenállás meg fog nőni.
(#) szucsyke hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
tehát elég simán egy kétutas egyenirányitó két diódával?
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Én egy rovarcsapdát szeretnék csinálni. Gyümölcsösbe lenne ezért akkumulátorral tudom táplálni. Arra gondoltam hogy egy 555 ös áramkörrel csinálok négyszögjelet, és egy BUY69A val 12 V váltakozó feszültségem lenne kiinduló pontnak. Villard kapcsolással meg lehet oldani hogy 20 lépcsővel elmegyek kb 200-240V ig, utána ezt a feszültséget egy nagy elkóval pufferolom, ezután lenne egy újjabb négyszögjelesítés, és ezt követően egy ujabb villard kaszkáddal elmennék néhány kV ig? Vagy van egyszerűbb megoldás is?
(#) Collector válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
A kaszkád elég veszteséges több lépcsőben, megoldás pedig van, transzformátor.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Pont a transzformátort szeretném elkerülni. Igazából gyújtótrafóra én is gondoltam, de az 10-20kV ot is csinál az meg már sok.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Vagy esetleg első lépésként egy kisebb trafót üzemelnék be négyszögjellel, mondjuk egy 12/230V osat, így meg is van a villard betápja és nem kell újra szórakozni a négyszögjellel. Persze 50Hz es négyszögjelre gondolok itt. Így működik?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) Collector válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Miért gondolod, hogy egy transzformátornak konstans a feszültsége? Ezek a porvasmagos nagyfesztrafók lennének a legjobbak neked. Vezérlés, meg terhelés kérdése a kimeneti feszültség. Egy egyszerű PWM a primer oldalon máris megoldja a problémádat.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Csináltam egy 555 ös áramkört és hajtok vele egy BUY69A tranzisztort! Gyújtótrafóval nagyon szépen működik, viszont nekem nem villanypásztor kell, tettem rá egy 12V\230V trafót a frekvencia 53 Hz és a 12V négyszögjelemből több kV feszültségem lesz így is. Gyanítom hogy a trafó elkezd úgy működni mint a gyújtótrafó, hogy az összeomló mágneses mező feszültségcsúcsokat hoz létre! Hogyan tudnám megoldani hogy ez a kapcsolás egy `buta inverter` legyen? Azt szeretném elérni hogy 230V váltakozó feszültségem legyen a kimeneten, a jelalak nem anyira számít!
(#) Collector válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Javaslom a sorkimenő trafókat, azokra tudsz egyedi primert készíteni, és jóval nagyobb frekin adhatod neki a négyszögjelet. Lehet építeni szinuszos oszcillátort is, viszont akkor a tranyód melegedni fog elég erősen.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Én arra gondolok hogy a negatív félperiódus hiánya okozza a problémát. Szerintem négyszögjellel hasonlóan a szinuszoshoz lehet transzformálni, csak valahogy el kellene érnem hogy a negatív félperiódus ne 0V legyen mert így nem váltakozó mágneses mező jön létre hanem kialakul és összeomlik. Talán h hídba kellene kötnöm 4 tranzisztort, és így váltogatni a polaritást a kimeneten?
(#) Collector válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A gondot a hirtelen ki-és bekapcsolás okozza. Ha nagyobb a frekvencia, akkor a négyszögből szinuszos jellegű lesz a jel. Hidat lehet használni, de akkor egyre bonyolultabb lesz az amúgy nagyon egyszerű dolog.
(#) Marty McFly válasza Collector hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ez egy sima lemezelt vasmagos trafó, nem fog melegedni a vasmag ha megnövelem a frekvenciát? Meddig emeljem a frekvenciát?
(#) Collector válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
400Hz-ig általában nincs gond. De mondtam hogy porvasmagot használj, ne lemezeltet.
(#) Marty McFly válasza Collector hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Sajnos csak pár nap múlva tudom kipróbálni a frekvencianövelős dolgot, viszont a H hidat lehet megépíteném, mert másra is tudnám használni és tanulnék ezzel is. Tranzisztornak 2N3055 re gondoltam, párjának pedig MJ2955 re! Ha meglesz a 230V, utána már simán tudom működtetni a meglévő villard kapcsolást, és már működik is a rovar csapda. A h-híd meghajtásával viszont bajban vagyok
(#) q765 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Sziasztok. Tegnap hallottam erről a kapcsolásról először. Ma gyorsan összeraktam a legegyszerűbbet. Bemenetre AC 20V megy.
Tényleg működik.
Csak tárhelynek raknám fel a képeket, illetve ha kell majd még segítség itt szeretnék kérdezni.
Zoli
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Megcsináltam ugyanezt a kapcsolást 115V váltóval. A vége 320V egyen lett.
Igaz egy mérőkábel bánta..
Most azon töröm a fejem, hogy maradék egy volt váltót mivel simítsam.

Ui: Lehet ez, hogy ekkora egyenfeszültségem van??? 5W 47K terhelem...
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Kb. 40 fokos a terhelés.

DSCN3931.JPG
    
(#) Collector válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ha annyit mértél, akkor annyi, más nem tudja megmondani hogy nálad mekkora a feszültség a sokszorozó kimenetén.
(#) q765 válasza Collector hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Mivel csak egy egyszerű 2 diodás Villardot használtam ezért kérdeztem. Nem dupláztam a feszültséget, hanem tripláztam terhelés mellett. Ahogy írtam.
Ezért volt fura. Erre próbálta rájönni. Amiért elkezdtem már megoldottam, de az itt fellelt érdekességre nem találtam választ.

Ez a kapcsolás. Itt közölt.

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/deguss_egyen/image020.jpg
(#) erbe válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
115 AC egyenirányítva x1,41 = 162,15 V. -nyitófeszültség, x2 =... Nagyjából stimmel.
Tovább szűrheted, de olyan kicsi az a lüktetés, csak nagyon kritikus alkalmazásoknál számít. Mire használnád?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) q765 válasza erbe hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Téma címébe kéretik feljegyezni!
Nézz át a csöveshez
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) Collector válasza q765 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
A kapcsoláson feszültség kétszerező van, nem háromszorozó.
(#) erbe válasza q765 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Nehéz a felfogásom.
Melyik csöveshez nézzek át? A részegeshez, vagy a füvezőhöz?
(#) q765 válasza erbe hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Hogy mire hansználnám, nézz át a csöveshez.
A Modit meg kéretik, hogy jegyezze fel a téma címébe "Erbe" hozzászólásának lényegét, mert tanító volt.

Csövesül, és ráadásul befüvezve dícsértelek.
Kösz a segítséget. De már megoldódott.
Zoli
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem