Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   82 / 82
(#) morgo válasza proba hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Holnap összerakok valmi sorospoti programozót, talán elérek vele valamit.
(#) Hp41C válasza proba hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Idézet:
„A bele írt tartalommal nem lehet olyan állapotba kergetni, hogy a típusát, és talán az első 50 byteot ne lehessen kiolvasni rendes programozóval.”

Sajnos lehet: Ha a PGC és/vagy PGD lábakat közvetlenül a program elején kimenetnek vagy T1 oszcillátornak állítjuk be és belső oszcillátort alkalmazunk és a MCLR funkciót letiltjuk, a programozó nem tudja felvenni a kapcsolatot a PIC -kel.
(#) Hp41C válasza morgo hozzászólására (») Márc 19, 2024 / 1
 
Idézet:
„Holnap összerakok valmi soros poti programozót, talán elérek vele valamit.”

Keress hozzá egy jó öreg gépet is. Kb. 20 éve nem működnek megfelelően a soros porti programozók, amik a portról szedik a táp és a programozó feszültséget. Az ok a fogyasztás minimalizálás. A MAX232 (vagy annak utódjai) esetén az RS232 oldali meghajtó feszültség puffer kondenzátorát nem a +5V -ra, hanem a földre kötik, azaz a kimeneten nincs meg a +/-9V. Nem is beszélve a 3.3V -os konverterekről.

Külső tápfeszültséges programozót építs.
(#) morgo válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Ez esetben van valami módszer a pic újraélesztésére? A programról annyit tudok, hogy a belső oszcillátort használja. Van ugyan külső kvarc, de azt írja, hogy azt csak a mérés időalapjának használja.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2024
(#) helektro válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Számtalan PIC-et használók úgy, hogy a PGC és PGD lába kimenet, az MCLR láb pedig tiltva van, de soha nem volt még gondom ezek programozásával. PIC18F és PIC24FJ IC-k.
PIC16-tal nincs tapasztalatom, de szerintem ott sem lehet ezzel a módszerrel 'lezárni' a PIC-et.
(#) pipi válasza helektro hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Nekem is volt égetési bajom, azóta minden programom egy üres rövid várakozással indul.
(#) Bakman válasza morgo hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Keress valakit a közeledben, akinek van PICKit 2 vagy újabb programozója. Pár másodperces történet.
(#) Hp41C válasza morgo hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Két módszer van:
- Amit Bakman említett, egy várakozás a port beállítása előtt,
- A belső oszcillátoros PIC -ek programozhatók a "Vpp first programming entry" módszerrel. Ehhez az kell, hpgy a programozó kapcsolni tudja a Vdd tápfeszültséget.

A PGM lábon észlelt szintátmenet megzavarhatja a HV programozási módot.
A "Low Voltage Programming" módban a PGM lábat a PICkit2 AUX lábára kell kötni.
Próbálkozni kell.

Egyébként a 16F628 esetében volt olyan széria, amivel a PICkit2 -nek meggyűlt a baja.
(#) proba válasza helektro hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
A hozzászólásban annyi ÉS van, és az írója sem utolsó szinten űzi a mesterséget, hogy nagy valószínűséggel igaza van, még ha mi nem is találkoztunk ezzel az állapottal.
(#) morgo válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Összeraktam egy külső tápos JDM-et, törlés után felismeri a Pickit2. Próbáltam írni is a JDM-mel, ellenőrzés sikertelen. A program benne van, mert vissza lehet olvasni, de nem fut. Majd keresek valami más hexet, tesztelés céljából, de mára elég volt.
(#) morgo válasza morgo hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, megoldódott a problémám. Nem az Pickit2 klónommal van baj. A JDM-mel törlés után, PK2-vel másik hex betöltése simán megy, és működik is a pic.
(#) KBal76 hozzászólása Márc 23, 2024 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam néhány PIC14000-hez, az a kérdésem hogy miként tudnám programozni? Jelenlegi programozók nem támogatják, illetve ami támogatta (pl. Picstart+) annak meg a jelenlegi PC szoftvere nem támogatja. Szerintem ennek van közvetlen utódja (lábkiosztást most ne vegyük figyelembe), tehát arra gondolok hogy ehhez közeli rokon (PIC16cXXX)-ra állítva az égető szoftvert, sikerülhet. Esetleg valami cfg/ini/dev fájlba túrva az apróbb eltéréseket módosítva, (ez utóbbit próbáltam, nem volt hatása).
Következő: »»   82 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem