Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 46
(#) BESENYII hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni, RA8875 LCD vezérlőt nem tudom rávenni hogy kettő grafikus réteget kezeljen. Adatlapján ha jól látom ehhez nem kell a BTE-t használni, alapból is tudnia kellene.
Egyenlőre kifogytam az ötletekből.
(#) AZoli hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Szia!
Pedig kezeli. De ez elég kevés infó. Meddig jutottál? Mekkora felbontás, menny szín?
REG[20h] : Two layers
REG[52h] : Layer1/2 Display Mode
(#) BESENYII válasza AZoli hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Szia.
Köszönöm a gyors választ!
Konkrétan egy ER-TFTM070-5 modul amit DSPIC33 16bit-tel vezérel. Az LCD 800x480 pixel
ha két réteget akarok használni csak 256 bit színt enged - ha jól veszem ki az adatlapból.
Megy a karakteres kiírás, a színekel is boldogultam PIC A/D konverter jelét rajzolja próbaképp.
Kapacitív touch panelja van, már az is működik. Most próbálkozom - következne a két réteg.
REG[50h] től REG[69h]-ig a BTE dolgait írja, így azt nem is néztem.
Legutóbb a REG[41h] 0.bit: Writing selection-t próbáltam, a REG[20h] : Two layeres - el.
(#) AZoli válasza BESENYII hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Idézet:
„Az LCD 800x480 pixel
ha két réteget akarok használni csak 256 bit színt enged”

Így van.
De még nem tudjuk, hol akadsz el.
Átváltasz a 2. layer-re.
Ott megrajzolod amit akarsz.
Majd váltogatsz a 2 layer megjelenítése között. (szerintem: REG[52h]

Én eddig csak azt próbáltam, hogy a Layer2 egy bizonyos részét jelenítettem meg, ami eltakarta a Layer1 egy részét (Floating Window), de emlékszem hogy nem csak így lehet.

  1. //Megcsináljuk Layer2 hátteret:
  2.     Write_Dir(0x41,0x01); //Layer 2
  3.     ClearFullWin();
  4.     Active_Window(200,599,120,359);//Set the work window size    
  5.     Text_Background_Color1(color_black);
  6.     ...
  7.     Write_Dir(0x41,0x00); //Vége a rajzolásnak, visszakapcsolunk a Layer 1 -re
(#) BESENYII válasza AZoli hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Ahol elakadtam: rajzolok az egyik rétegre, azt hagyom ott hozzá sem nyúlok. Átváltok másik rétegre amit oda rajzoltam azt szeretném mozgatni - törölni, frissíteni. Csak nem kezeli külön a két réteget, töröl az elsőn is. De valószínűbb hogy makacsul egy rétegre tesz mindent, hiába kapcsolgatom a regiszterekben.
Következő: »»   46 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem