Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mélyláda autóba
 
Témaindító: Tomszy, idő: Márc 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) krissz555 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Sziasztok! Következő lenne a kérdésem:
Nem sok tapasztalatom van az auto Hi-Fi világában.
Egy dobozos kisteherautóról lenne szó, az ajtajába kapott egy JBL GT7-6 - os hangszórópárt.
Szépen szól, de a mély tartomány utazási sebességnél már elég gyenge és az ajtó is szét akar esni tőle. Jó lenne róluk levenni a mély tartományt.
Szeretnék bele mélyládát, valami kompakt dologra gondoltam.
Többek között erre: JBL BassPro II
Szerintetek ez a kombó már "megfeleő" hangzást biztosítana.
Nem volt még dolgom Band-pass ládával.
Kérdésem, hogy ez jó lenne nekem vagy Reflex ládával jobban járnék?
(#) game4812 hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok!
2 éves téma, de nem találok sokkal megfelelőbbet, egy barátom autójáról lenne szó, AKAI 4x10W RMS (Max 25W) fejegységgel, és 4 db. 87mm-es hangszóróval. Úgy szól, ahogy a leírásból érződik. Ezen kellene javítani, 2 kikötéssel: a gyári helyet meg kell tartani, tehát nem lehet 16 cm-es hangszórót betenni az ajtóba, és körülbelül 20 ezer forint a keret. (lenne több, de a barátnője nem lelkesedik a téma iránt, tehát ez viszonylag fix) Én egy 20-25 centis mélyre gondoltam (faanyag ingyenes), TDA1562-vel (esetleg 2030 híd) meghajtva. Milyen hangszórót javasolnátok? Vagy vannak esetleg olyan 87mm-es hangszórók, amik érdemi javulást okoznának?
(#) Troid hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Üdvözletem!
Lenne egy kérdésem.
Építettem egy mélyládát 2db 18 cm-es hangszóróval zárt.
Lapos kicsit trapézalakú. 86cm széles, 36 cm magas felül 10cm mély alul pedig 32 cm.
Nagyon szépen szól Pl dobnál viszont, elektronikus zenét hallgatva elfogynak a mélyek. 1 kamrában van a 2 hangszóró a kérdésem az lenne ha beraknék egy reflexcsövet javulnak a helyzet? Mondjuk alul középre a 2 hangszóró közé. A doboz fizikai méretein nem szeretnék változtatni mivel kicsi a csomagtartó. Sima 2 cm vastag bútorlapból készült.
(#) bbb válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 / 1
 
Csodát attól se várj!

Mielőtt megépítetted, utánaolvastál hogyan kellene méretezni egy ilyen dobozt, hogyan lehet szimulálni, kb. milyen doboz lenne egyáltalán jó a hangsugárzódhoz? A hangszóróid paraméterei egyáltalán nagyjából ismertek?
(#) Troid válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
Nem ismeretes milyen adat csak hogy kB 50w/db.
Bontott hangszórók szerintem valami ilyesmi:Bővebben: Link

Igazából nagyon szépen szólnak csak az alacsony frekvensziákon nem érezni azt a mély dübörgést.
Ezelőtt egy kB 2x ekkora ládában voltak akkor sokkal dinamikusabb volt.
Helyhiány miatt ez a Max doboz méret.
Teljesen mindegy mi lenne jobb nem fér el.
A kérdésem csak annyi, hogy egy szubcsővel lehet e mélyebbre hangolni az adott ládát vagy nem.
Mert ha nem akkor nem kínlódok vele el egy napot, hogy be faragjam és még rosszabb is legyen talán.
Van nagyobb teljesítményű hangszóró is de Ahoz is faragni Kell a dobozt. Illetve Abból csak egy van.
(#) bbb válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Előfordulhat, hogy jobb lesz, de teljesen el is hangolhatod és rosszabb is lehet a hangzása.
(#) Troid válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Megpróbálom valami pvc csővel Igazából Max befoltozom a ládát ha rosszabb lesz.
Ha meg fordítjuk a kérdést mondjuk, tudsz ajánlani mélysugárzót egy ekkora ládába?
Maximum még kB 5 cm lehet az alját és a tetejét növelni de nincs faanyagom most.
Nem tudok több helyet el enni a csomagtartóbol.
(#) bbb válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
A dobozod kb. 30 liter, olyat kell keresni, ami ebben érzi jól magát. Talán a Visaton W170S párban jó lenne bele, de annak már van ára, kísérletezgetni szerintem sok. A szimulátor (winisd, amire itt már volt köpködés) szerint az a hangszóró elég jó frekvenciaátvitelt mutat. Ha sikerülne kiderítened miféle hangszóróid vannak, akkor azt is bele lehet pakolni, s kiderül mit javít/ront a helyzeten a változtatás.

visaton.png
    
(#) dB_Thunder válasza Troid hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Mondjuk ennyi energiával meg is mérhetnéd szerencsétlen hangszórókat, és rögtön kiderülne mire valók...
(#) Troid válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Mennyi erővel?
Mérjem meg egy mérőszalaggal, vagy digitális konyha mérlegen?
Semmi értelme 40 éves Szét hajtott bontott vackok, amik amúgy szépen szólnak de már nem sokáig.
Nem ezek a hangszórók a lényeg!
Hanem, hogy a megadott láda mérethez milyen hangszóró passzol, esetleg reflex nyílás, cső mittudom én...
Ennyi hely áll rendelkezésre PONT.
Mindegy mit tudnak ezek a kis Orion vagy Videoton hangszórók mert ha csak egy milimétert is moudítok az erősítő potiján kijön belőlük a működtető füst!
(#) Troid válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Mindjárt át is nézem!
(#) game4812 válasza Troid hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Szia!
Saját tapasztalat: az autómban Gladen RS 10 van, a gyári zárt ládájában, szép feszes mélyhangokkal, főleg elektronikus zenével hallgatom, szeretem. Én sem akartam több helyet rászánni a csomagtartóból. Az erősítő hozzá ~300W, torzításmentes maximális hangerőn nekem sok (nálam elvileg ilyenkor kb. ~150W-ot kaphat maximum). Zárt ládában 25 liter, reflexben 32 liter ajánlott hozzá. Az utóbbival lehet játszani, hogy a hangereje legyen nagyobb, vagy pedig mélyebb hangokat is kiadjon.
(#) Troid válasza game4812 hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm!
Akkor valami hasonló kaliberűt ha nézek és mondjuk hídban ráeresztem az erősítőt az már egész jó lehet!
Elég mély doboz kellhet hozzá ahogy a képeket el nézem, valamelyik nap kiszedem az egyik kis vackot és lemérem beférhet e.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem