Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100

Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 18
(#) Zsola_1 válasza steelbird hozzászólására (») Hé, 9:45 /

Értem tehát akkor a + és - ágban befelé engedjenek a diódák a sárga kimeneten meg kifelé, a testet meg hadjam a feketét. Így amugy milyen szerepe lenne a 2 diódának? ha felborul a táp szimetria azellen véd?
(#) steelbird válasza Zsola_1 hozzászólására (») Hé, 14:10 /

Elég érdekesen fogalmaztad meg az irányokat...
A diódák feladata a trafóról érkező, tápfeszültségnél nagyobb induktív impulzusok elleni védelem. Ez főleg nagy hangerőnél fordulhat elő. (kikapcsolás, brumm, pattanás...kattanás (pl, megütött mikrofon), stb jelek miatt)
Csatoltam.
(#) Zsola_1 válasza steelbird hozzászólására (») Hé, 14:33 /

Igy már értem a rajz szerint az átvezetése is világos a diódáknak az zavart meg.Az lenne még a kérdésem ,hogy aet 453 -as nál láttam a kimenö sec egyik pontja földelve van az miért lenne?? az APT-nek viszont nincs.
A hozzászólás módosítva: Hé, 14:36
(#) steelbird válasza Zsola_1 hozzászólására (») Hé, 14:57 /

Ott van a földelési lehetőség az APT -nél is a kimeneti aljzaton.
Hosszú kábelnél érdemes az egyik ágat összekötni a földeléssel, hogy ne lógjon a kimenő kábelre kötött hálózat a "levegőben".
(#) drlalee hozzászólása Kedd, 16:28 /

Sziasztok!

Adott egy APT-100 ami nem működik. Sajnos a hozzáértésem korlátozott, így légyszi olyanokat ne írjatok, hogy "mérj rá a PCT-re", hanem konkrétan hogy mit kell mérni.
Tehát a 4 nagy tranzisztor házát megmértem egyenáramú feszültségméréssel (gondolom egyenárammal dolgozik bent) és azok balról jobbra: 55 V, 28 V, 0 V, - 28 V. Ez megfelel az itt valaki által leírtaknak.
Ugyanakkor a kivezérlésjelző nem mozog és ami árulkodó, a zseblámpaizzó sem világít (mértem ellenállást, az égő üzemképes).
Próbáltam a hűtőborda hőmérőjét átkötni, de nem jelentett érdemi változást.
Esetleg adna valaki tippeket hogy hogy és mit kell mérni? Ha rájönnék a hibára, a hibás alkatrészt ki tudnám cserélni.
(#) Zsola_1 válasza drlalee hozzászólására (») Sze, 17:49 /

Képet esetleg tudnál a belsejéröl feltenni?A kivezérlés mérö panelrol(ahol az izzó) ,ill. a végfok panelrol ahol a 4 nagy tranzisztor van?
(#) drlalee hozzászólása Sze, 20:51 /

Készítek, holnap feltöltöm. Semmi különleges látványos dolog nem látszik, a két jobboldali végfok tranzisztor cserélve volt, szakadásnak, forrasztási hibának nyoma sincs
(#) Zsola_1 válasza drlalee hozzászólására (») Sze, 20:59 /

A végfok panel megkapja a tápot rendesen ? +55v -55v ? mérve:müszer egyik vezetéke a panelra menö feketén a másik a kék vezetéken illetve fekete és a piroson
A hozzászólás módosítva: Sze, 21:02
(#) djcaveman válasza Zsola_1 hozzászólására (») Sze, 21:19 /

A végtranzisztorokon mérhető feszek
Idézet:
„55 V, 28 V, 0 V, - 28 V.”
. Ezek az értékek rendben vannak.
(#) drlalee hozzászólása Pé, 8:46 /

Még nem tudtam lefényképezni, a hétvégén feltöltöm.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Aug, 28. Vas
14:03:01
Jelenleg 434 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu