Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100

Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 17
(#) steelbird válasza valikor hozzászólására (») Okt 25, 2015 /

Szia!
Ha visszanézed a topic képeit, megtalálod a rajzot.
Egyébként 56 Ohm, a BC300 pedig még kapható, pl. itt
(#) valikor hozzászólása Okt 26, 2015 /

Kedves "steelbird"!
Köszönöm gyors és korrekt válaszodat, segítségedet. Bízom a javítás sikerében.
Köszönettel: valikor
(#) cruisher válasza steelbird hozzászólására (») Okt 26, 2015 /

A kimenő 24V/100V. Ha az ez alapján számolt 4,16 -os áttétellel számolsz nem az jön ki.
(#) steelbird válasza cruisher hozzászólására (») Okt 26, 2015 /

Igen, úgy 6 Ohm jön ki. Én a tápfeszültségből számoltam. Viszont én 8 Ohm alá semmiképpen nem mennék a terheléssel.
(#) steelbird válasza valikor hozzászólására (») Okt 26, 2015 / 1

Annak a két alkatrésznek a cseréjével szerintem nemigen fogod megúszni a javítást. A bemeneti differenciál fokozat kivételével, amiben ritkán találkoztam hibás tranzisztorral, az összes többit ajánlott kivenni és kimérni.
Javítás után pedig ajánlott kimenőtrafó nélkül indítani és mérni a nyugalmi áramot. A kimenő trafóra a sárga vezeték megy, azt le kell forrasztani, a táp ágakba 100 Ohm 10W menjen sorba kötve... Ha minden jó, akkor 35..37mA az áramfelvétel a pozitív ágban. Ettől eltérő érték esetén minden esetben hibás a végfok, még akkor is, ha egyébként a kimeneti feszültség jó és szól is "rendesen". Éles indításkor pedig régen mindig egy 100W -os izzót kötöttünk sorba a 220V -tal és úgy indítottuk.
(#) djcaveman válasza steelbird hozzászólására (») Okt 27, 2015 /

Teljes mértékben igazat adok steelbird-nek. Szinte biztosan mondható, hogy van ott más alkatrész is ami zárlatos, szakadt, vagy átvezetéses... Nagyon körültekintően kell a javítást elvégezni, és az izzós védelem minden esetben megment a tetemes anyagköltségtől.
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Nov 14, 2015 /

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni mi célt szolgál a végfok bemenete fölött lévő csatlakozó és a kapcsoló?
Képet tudok feltenni ha még szükséges,előre is köszönöm!
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 / 1

Üdv. Az a kapcsoló és a hozzá tartozó két db csatlakozó aljzat arra szolgál, hogy egy kisimpedanciás hangszórót is rá tudj kötni, illetve használható maradjon a 100V-os rendszer is ha ép az kellene. Egyébként ez nem gyári kialakítás, utólag lett belerakva.
(#) Töröcsik Tibor válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 14, 2015 /

Sejtettem,hogy utólag lett berakva,akkor a csavaros csatlakozóra menne rá a hangszóró.Ész ha átkapcsolom akkor meg a gyári kimeneten szólna a végfok?
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 /

Igen, ez le(tt)nne a célja az átalakításnak.

Most már értem,hogy lenne érdemes használni?
Nem bulizni akarok vele,csak a retro miatt.Van hozzá egy akt408-as keverő is.
Szeretném ha működnének.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 / 1

A
Idézet:
„hogy lenne érdemes használni”
erre magadnak kell a válszt megadnod.. Milyen impedanciájú hangsugárzóid vannak? Ez dönti el leginkább annak a kapcsolónak az állását. Ha 100V 100Ohm -os kis iskolai, vagy utcai esőálló Beag hangsugárzóid vannak, akkor értelemszerűen a nagy impedanciás kimenet kell. Ha 8, vagy 4Ohm-os hangsugárzót kötsz rá akkor mindenképp a kis ellenállású kimenetet kell használni.

8Ohmos van itthon.Lesz időm ki is próbálom.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) djcaveman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 14, 2015 /

Igazán nincs mit. Ezért is vagyunk, hogy segítsünk.
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Máj, 04. Sze
17:31:11
Jelenleg 501 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu