Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 21
(#) watt válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Lehet...
(#) furko hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Sziasztok!
A mellékelt programozó áramkört szeretném megépíteni. A kérdésem az lenne hogy a tranzisztorok emitter és bázis közötti (R4;R9;R2;R11;R24) 4,7k-s ellenállásokat kicserélhetem-e 10k-s ellenellásokra? (ezekből több van itthon) A bázisellenállások maradnak 4,7k. Fog működni?

pp2sch.pdf
    
(#) Hp41C válasza furko hozzászólására (») Nov 7, 2014 / 1
 
Kicserélheted nyugodtan. Ha netalántán nem fog működni, nem a csere lesz az oka.
(#) furko válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) furko hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Sziasztok!
A fentebb lévő hozzászólásomban mellékelt kapcsolást elkészítettem.
Képek
A kapcsolási rajzhoz képest annyit változtattam hogy a tranzisztorok emitter és bázis közötti (R4;R9;R2;R11;R24) 4,7k-s ellenállásokat kicseréltem 10k-s ellenállásokra. Mindhárom Vpp-re kötöttem ledet, és három diódával közösítettem az ICSP csatlakozóhoz. A táp részét pedig 7805 és 7812 stabilizátorokkal oldottam meg. A 7812 feszültségén emeltem kettő darab diódával a GND lábán. A stabil 5V-ra tettem csatlakozót próbálgatás céljára. Az univerzális foglalatnak nem vagyok híve, ezért van rajta csak ICSP. Aki akar az készítsen hozzá. A fényképeken még nem szerepel de be lehet ültetni mindhárom VPP-hez csatlakozót (tördelhető foglalat)
Mellékelem a nyáktervet. A GND hiányt az lpt csatlakozónál pótoltam.

Propic 2.lay
    
(#) hzsoltika12 hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Én is megszeretném épiteni furko pic programozoját csak lenne egy kérdésem!
Ahogy irta furko is kicserélte az ellenálásokat én meg azt szeretném kérdezni, hogy mi a végsö és felsö határ a cseréné? (Pl: 1K-200K-ig)
(#) furko hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Még régebben megépítettem Watt WLPT vpp mini v4 programózóját.
Ezt.
Közzéteszem hátha valaki meg akarja építeni. A nyák tartalmaz egyenirányítót, és feszültségstabilizátorokat az 5V-hoz és a 12V-hoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2014
(#) pjg hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Anno megépítettem az Oshonsoft PIC égetőt. Hozzá Watt WPB_F18_F16_F12_v1.32b Szoftverét használtam Windows XP alatt. Most, hogy áttértem Windows 8.1-re nem látja az égetendő PIC-ket. Úgy olvastam, hogy az LPT port kezeléssel van a gond. Régen volt is szó egy kis programocskáról, ami kijavítja ezt a hibát.
Tud e valaki segíteni nekem ebben?
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Az eredeti Oshonsoft programmal működik.
Következő: »»   21 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem