Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 30
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Idézet:
„összeírod egymás alá, majd bemész a boltba, és átnyújtod az eladónak.”

És akkor elkezd kérdezni, olyanokat, hogy:
Idézet:
„A nagyobb piros négyzetek IC-t jelölnek, a típusa ismét megtalálható alatta/mellette”

SHIFTREGISTER???
Idézet:
„Kondenzátor két párhuzamos vonal, értéke megtalálható, pl. 1u -> 1mikrofarad (uF).”

Mekkora feszültségű? Elektrolit?

Én is segíteni akarok, de értem (vagy legalábbis érteni vélem) a kérdés lényegét is...
(#) bbb hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Rengeteg ilyen kockát lehet látni a neten mindenfelé, de! Mindegyik szépen "lóg" a levegőben, olyat még nem láttam, hogy mondjuk ki lenne öntve átlátszó műgyantával. Van ennek valami oka? A környezetemet ismerve hamar ráesne valami/nekiesne valaki/leverné a macska/... így nem lenne hosszú életű egy olyan változat, ahol a lábacskák tartják csak a ledeket a helyükön.
(#) Hp41C válasza bbb hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
A műgyanták zöme hőt termel kötés közben. Ekkora térfogatból igen nehéz elvinni a hőt, főleg a kocka közepéről. Az ott levő LED -ek károsodhatnak.
(#) bbalazs_ válasza bbb hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Beleteszed egy atlatszo plexi dobozba.
(#) mateatek válasza bbb hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Ilyen célra öntőgyantát kell keresni. A laminálásra használatos gyanták ilyen tömeg mellett forrósodnak. Az öntőgyanták arra lettek kitalálva, hogy viszonylag nagyobb térfogat mellett se termeljenek jelentős hőt. Persze itt is van határ.
Synolite-ból nekem fél liternyi mennyiség teljesen hidegen térhálósodott ki.
(#) abraham96 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok
A neten vettem egy ilyen led kockát kitbe:
https://www.youtube.com/watch?v=9GiqM9fpLKA
A kérdésem az lenne kell-e nekem a programozáshoz egy ilyen RS232 TTL level konverter modul?
(#) Bakman válasza abraham96 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
A KIT leírásában mi van? Nincs felprogramozva a kontroller?
(#) david10 válasza abraham96 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Azzal fog müködni.
Bakman:A szöveget/mintát kell programozni vele.
(#) dara válasza david10 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok.Megépítettem geri 5x5 kockáját,animáció fut de kb 0,5 Hz val villognak közben a ledek.Pámértem szkóppal a 20 megás kvarcra,semmi jel nincs,közben sejtettem hogy a frekivel van valami probléma ezért kivettem a két kondit belőle,és már nem villognak a ledek.Vagy is belső frekiről megy,akkor minek a 20 megás bele?A pic programozásánál már feltünt hogy reklamál a beállításra,de az osc mező a PIC kit 2 be szürke volt,vagy is nem lehetett semmit állítani,nem írta ki hogy külső-belső vagy akármennyi.Na mindegy is,most működik,de hexre fordítás elött mi lett írva neki?Az égető gondolom beégette belső oscira.
(#) geri303 válasza dara hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Hali!
Pedig külső 20MHz-s osc-ra van konfigolva minden.
Eddig ilyen hibát senki sem jelzett.
Esetleg töltsd le újra az oldalról.
Nem rezonátort tettél bele esetleg? Mert akkor nem kell a kondi.
Üdv,
Gergő
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) jamiki válasza abraham96 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Üdvözletem!

Most olvastam a 2016. 06. 12-én kelt bejegyzésed. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni néhány dolgot. A kockát közvetlen Kinából vásároltad vagy magyarországi forgalmazótól? A kontroller fel van-e programozva? Sikerült-e saját figurákat bevinni? Milyen módon? ( RS232-keresztül? )
Én készítettem egy 7x7 kockát PIC184520 kontrollerrel, az adatokat PC-ről küldöm RS232 keresztül. Ha sikerül kapcsolatba kerülnünk tudok néhány videót küldeni róla.
(#) aderka hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok.
Megépítettem az 5x5x5 ös LED kockát az alábbi cikk szerint Bővebben: Link .
Eeprom programozás még nem sikerült. PIC programot betöltöttem. Tudja esetleg vakaki hogy ebben az állapotban normális működés hogy az összes led világít? Mert nálam most ez a jelenség.
Köszi,

Üdv
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Közben összejött az EEprom írás is. Üres EEprom tartalom esetén az összes LED világít.
(#) Vasal hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok abszolult kezdőként szeretném a segítségeteket kérni. Rettenetesen megtetszett a 8*8*8 led kocka ehhez ha valaki tudna nekem küldeni leírást arduinohoz programot meg rajzot. Most pénteken Budapestre megyek szeretném megvenni hozzá az anyagot. Előre is köszönöm ha valaki áldoz rá egy kis időt vasalaci1@gmail.com ha tudnátok átküldeni részleteket vagy linket
Következő: »»   30 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem