Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RCA VGA átalakító
 
Témaindító: kisedison, idő: Máj 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kisedison hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Helló!!

Lehet valahogy egy RCA VGA átalakítót csinálni? Mert a régi monitoromat szeretném rákötni a kis kamerámra, ami RCA csatlakozós.

Az ötleteket köszi az átalakítóhoz előre is!!!
(#) Ricsi89 válasza kisedison hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Helló
Ez nemigazán fog menni. Már egy pár témában kitárgyaltuk, hogy nem lehet ilyet csinálni, vagy csak nagyon sok tudással és eszközzel. Szóval ez nem kivitelezhető.
(#) proba válasza kisedison hozzászólására (») Máj 16, 2008 / 4
 
Nézz szét pl itt
(#) kisedison hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
EURO SCART VGA átalakító is jó.
(#) Tripod válasza kisedison hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Ha még aktuális akkor itt van a "vga -> scart" -os megoldás!



rgbscart.jpg
    
(#) gembird hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Helló
Azért írok ide mert itt már foglalkoztak a témával csak nem tudom, hogy van e használható megoldás.
A kérdés ugyan az azzal a különbséggel hogy én egy videókártya kimenetét szeretném rákötni egy TV bemenetére de nincs a videókártyán csak egy HDMI egy DVI és egy VGA. Na most a VGA már le van foglalva a monitor miatt így kitaláltam hogy a DVI kimenetet átalakítom először VGA-ra majd azt megint átalakítom RCA vagy S-video vagy SCAR-ra. A DVI VGA már megvan azt kompletten vettem és müködik csak a második felét kellene valahogy megoldani. Ami a neheze ugye.
A segítséget előrre is köszi:
(#) abcdabcd válasza gembird hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Itt van egy téma ami nemrégen volt aktív és itt többféle megoldás van átbeszélve és nem is túl hosszú, nézd meg olvasd végig, lehet meg is találod, amit szeretnél: Bővebben: Link
(#) karesz49 hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Szevasztok, lehet, hogy nehéz a felfogásom de miután elolvastam az írásokat még mindíg nem tudom, hogy működne-e az elképzelésem. A T-com-tól kaptam 1 digitális tunert és ezt szeretném rákötni az LCD monitoromra. A vaterán találtam pár scart-AVG átalakítót de mindenhol azt olvasom, hogy a Pc-t rákötni a Tv-re. Tehát nekem a fordítotjára lenne szükségem, úgy is működne? Légyszi egyszerű vállaszt kérek.
Bővebben: Link
(#) mark.budai válasza karesz49 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szerintem működik, de csak akkor, ha a tuner ad ki RGB jelet is a SCART-on.
(#) karesz49 válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
na látod, ezt nem tudom
(#) abcdabcd válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Nem biztos, hogy működne, mivel a vga rgb jelének scart rgb-vé alakítására is láttam már kapcsolást, ha az vissza kompatibilis lenne, akkor valószínűleg nem kéne oda felé sem átalakítani ...
(#) karesz49 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Nem tudom kinek lehet igaza de ma vettem 1 madzagot aminek az egyik végén scart a másikon pedig vga van, sajnos csak annyit csinál, hogy ha a beltérit ki-be kapcsolom akkor a monitort is kapcsolja de semmilyen képet nem hajlandó adni. Találtam olyan párosítást amikor hdmi-vga van a kábelen, félek tőlle, hogy azzal sem fog működni.
(#) ncsabika válasza karesz49 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Hali. lehet kapni ilyen átalakítót RCA to VGA. ebay-en én is néztem $15-30 ba kerülnek kb. de MO.n is tuti lehet kapni. Csak figyelj oda mit veszel mert a kütyük ugyan ugy néznek ki majdnem csak az egyik vga jelet rca-vá alakit a másik meg rca-t vga-vá,és ez kell neked h a beltérit rátold a monitorra!

pl: http://www.ebay.com/itm/DVD-PC-VGA-RCA-S-video-VGA-Monitor-Converte...0bd54b
(#) subaru1 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Jó estét!! Miért árulnak olyan kábelt ami nem is működik?? PL: VGA-SCART, VGA-RCA

Én egy beltérit szeretnék összekötni egy lcd monitorral rgb-vga lehetséges ez?? most várok egy ilyen kábelt vagy inkább mondjam vissza??
A segítséget előre is köszönöm!!!
Sziasztok!!
(#) CsemanAttila válasza subaru1 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Üdv. sikerült esetleg megoldani azóta? Én is ilyre készülök most, jó lenne egy kis segítség Köszönöm
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem