Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Plazmahangszóró
 
Témaindító: gyulank, idő: Máj 20, 2008
Lapozás: OK   19 / 19
(#) kisules hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
AZ új azt hogy most lettem kész vele . Ha olyan cm-re távol teszem egymástól akkor szol szépen csak elég csendbe de ha már kicsit távolabb rakom akkor mar igen recseg. A frekvencia pedig telefonról megyen. 19V működtetem nem tudom hogy elég ez neki vagy kevés? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) tiborjan hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Valakinek van ötlete, hogy miért illetve hogyan vonzza a lángot a kerámia nyak? Ezek szerint ezt nem ívkisülés hanem korona (hogy nem a két elektróda vagy szekunder végek között van az ív)?
(#) DaviS válasza tiborjan hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Üdv!
Ez koronakisüléssel működik.
(#) Jackson98 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Üdv! Megszeretném építeni az alábbi plazmahangszórót, mégpedig úgy, hogy egy 555ic vezérel egy fetet amely kapcsolgatja az áramot a sorkimenőre. Az lenne a kérdésem,hogy inkább nagyobb, vagy kissebb legyen a frekvrencia? Ugyanezt a kapcsolást láttam már más értékű ellenállásokból, és kondiból összerakva és utánaszámoltam van ahol a freki 7KHz de van ahol 48KHz.
(#) ronin75 válasza Jackson98 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
A hangot hol vezeted bele? Mert ez így egy szikragenerátor lenne, ha működik egyátalán.
(#) Jackson98 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
5 lábon megépítettem és működik igaz nem a leghangosabb de ad ki hangot!
(#) PowerPein válasza Jackson98 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A magasabb frekvencia jobb. A 7 kHz-et azt még hallod egy sípoló hangként; a 48 kHz a hallás tartományon kívül esik, így nem hallod az alap sípolást üres járatban. Az önindukcióval meg vigyázni kell, nekem már egy tápegység ez miatt tönkre ment.
(#) sunaaa hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok!
A nulláról szeretnék megépíteni egy plazmahangszórót, SZTE Mérnöki Karán tanulok szóval a technika nem akadály, láttam sok kapcsolást sok ötletet el is vesztem bennük a végére. Van valakinek működő, mp3at lejátszó hangszóróhoz kapcsolási rajza esetleg?
Köszi előre is.
(#) vargalaszlo0405 válasza sunaaa hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Üdv!

Ezt a pár oldalt ha megnézed találsz egyet TL494 es kapcsolást. Azt többen is megépítették ahogy olvasgattam, többek közt én is. Működik! Ami viszont általános "csalódás" ezzel kapcsolatban, hogy ezek egytől egyig nagyon halkak és sokszor zaj is rontja a minőséget. Jó lenne valami hatékony új megközelítés, de abban csak nálam okosabbak tudnak majd itt segíteni. De kezdetnek a Tl494 es teljesen jó.
(#) gyulank hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Ez elég jól hangzik a videó alapján, csak rajz helyett annyit mond:
TL494 with PWM and single ended converter.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2016
(#) PowerPein válasza gyulank hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Wow, ez érdekes.
Viszont én inkább erre építeném át: Link
(#) gyulank válasza PowerPein hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Közben hozzátette ezt:
Idézet:
„The modulator is simply a TL494 PWM without feedback (with a 50% duty cycle limit) and the power part is basically a two switch converter http://m.eet.com/media/1054833/nationaltws2.jpg running from rectified mains (300V=).”
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem