Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramtermelés (háztartási célú kiserőmű)
Lapozás: OK   23 / 23
(#) chokylee válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok! Hasonló úszóra gondoltam én is, habár fizen kikötve. 200W-ért nem kezdek hozzá hiszen egy 5 szobás házat kell ellátni vele plusz egy hőszivattyút. Új épításű a ház, eddig nem foglakoztam vele mert nem lakjuk a házat így a fogyasztás elenyésző, viszont tavasszal költözünk. Szélkerékben is gondolkodtam de az is olyan hogy vagy fúj vagy nem de legalább jó ronda. A patak pedig mindig folyik. Nap elem is számítasba volt véve, de a ház stílusa miatt ezt kizártuk, legalább is a házra nem mehet mert le rombolná a ház megejelenését.
Szóval víz kerékre visszatérve, éppen most rajzoltam meg az alkatészeit, a napokban meg tervezem a vázat is hozzá. A generátor pedig szélkerék generátor lenne. https://www.makemu.it/shop-makemu/accessori/?lang=en A héten kiderítem hogy mekkora nyomatékot igényel a generátor, valójában ha a víznek van nyomatéka de nem éppen gors azt áttétellel meg oldjuk hogy a generátor tengely olyan sebességen forogjon hogy hatékonyan tudjon termelni. Ha ezket a szél meg mozgatja és lead 10KW-ot akkor nem gondolom hogy a víz ne tudná ugyan ezt produkálni.

2M magas kerék az nem kicsi, van erre valami számítás hogy X átmérőnél X átfordulással mekkora a tengely fordulata/perc? 1200mm átmérővel mit tudna vajon a rendszer?

Nagyon örűlnék ha ezt meg tudnám valósítani, érdekes kis project lenne.

Köszi az infót!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2020
(#) erbe válasza chokylee hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Hol láttál te ott 10 kW-ot? A generátorok jók lennének (>3kW), tudják is a ráírt teljesítményt, de a szélkerekek játékszerek. Hazai viszonyok mellett jó, ha 200 W-ot ki lehet csikarni belőlük.
(#) szsrobert válasza chokylee hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
P=M x n x2Pí
Teljesitmeny Wattban= nyomatek x fodulatszam masodpercenkent x 2 pí(az ut a kor sugarahoz, azaz az erokarhoz kepest)
Osszehasonlitaskent 1kW 102kg-ot emel 1 masodperc alatt 1 meter magasra.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) Atis57 válasza chokylee hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Szia!
Ez ?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) Atis57 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Szia!
Tehát az esés/sebesség --vizhozam megadja.
(#) Atis57 válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Szia!
Szerintem ez a méret a 10kW . Tés- en van kettő is.
Meglehetett épiteni házilag is.
Az erdélyi faragómolnárok a Dunán 2-t hajómalmot is épitettek . Egyik sem volt 5 millió.
Ezt is összeraknák.

szél.jpg
    
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem