Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PS/2 billentyűzet átkötése USB-sre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Atech29 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Sziasztok Ps2 billentyűzetemet szeretném átkötni Usb-re hogy tudjam használni a laptopomhoz, mert ez a billentyűzetkiosztás nem áll úgy kézre. Ha van valami egyszerű és költségkímélő módja légyszi írjátok meg.
Előre is köszi.
(#) jdani válasza Atech29 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
A választ nemtudom, de azt tudom, hogy leeht venni direkt ilyen kis adaptert.
Bővebben: Link
(#) Blint válasza jdani hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Magyar oldalról, sajnos kép nincs
Átalakító
(#) Atech29 válasza jdani hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Köszi de ebben nincs benn az alkotás öröme és az ára majdnem anyi mint egy usb-s bill.-é.
Én elsősorban bekötési rajzra bonyolultabb esetben leírásra gondolok.

(#) kobold válasza Atech29 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Pedig elhiheted, hogy a megalkotásával járó szíváshoz képest meglehetősen olcsó...
(#) Braf válasza Atech29 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Némely usb-s billentyűzethez adnak usb-ps2 adatpert de ezek eleve olyanok, hogy fel vannak készítve mind a kettő fajta komonikációra. Házilag elég nehéz kivitelezni az usb-->ps2 adaptert. (mondjuk valami hw-es usb-vel ellátott mikrokontrollerrel lehetne de ez nem pár napos munka..). Egyszerűbb venni egy usb-s billentyűzetet mert már 1000 Ft ért is kapsz.
(#) Inhouse válasza Atech29 hozzászólására (») Jún 17, 2008 / 4
 
Nem sima bekötési rajz kell hozzá, a PS2 és az USB nem csak a csatlakozóban különbözik. Ahol az USB bill-hez adnak PS2 átalakítót, ott a hardver ezt támogatja, nem simán át van kábelezve...

Nem fogsz ilyet házilag építeni, vagy vegyél egy PS2->USB átalakítót, vagy egy USB billentyűzetet...
Ez biztosan működik:
Delock átalakító (mi PS2 vonalkódolvasókhoz használjuk)

Esetleg az ilyen kérdések előtt utána nézni kicsit a dolgoknak a neten, esetleg a kérdésbe belevenni egy kis egészséges bizonytalanságot arról, hogy lehetséges-e házilag amatőr szinten, vagy hogy egyáltalán megéri-e...

HE topic:
HE PS2/USB

Üdv
Inhouse
(#) Atech29 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Mindenkinek köszönöm azthiszem inkább elvonulok a boltba.
(#) alex.taylor válasza Atech29 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
nem kell elmenned a boltba, mivel van más megoldás is. IGaz itt azt mondták hogy simán nem lehet átkábelezni,DE ezt meg kell hogy cáfoljam, mivel én a sajátomat átkötöttem, és ma ma is azt használom. Volt 1 gyári átalakitóm, és arról másoltam le.ps2 bekötés,usb bekötés
(#) Inhouse válasza alex.taylor hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Neked Nobel díj jár...

Fogtad a PS2 billentyűzeted és átkötötted egy USB csatlakozóra, és működött?

Az billentyűzetek, amik hardveresen fel vannak készítve a 2 üzemmódra, USB csatlakozóval szereltek és van egy átalakító PS2-re, de ő ezt érzékeli és átáll a másik protokollra...
Szerintem neked volt egy ilyen USB-s billed, de nem volt meg az átalakítód és rákötöttél egy PS2 dugót, max ezt tudom elképzelni...

Szóval, mit is csináltál te?

Üdv
Inhouse
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ha olyan billentyűzeted van ami támogatja az usb-t is akkor megy az átalakítód, ha olyat teszel rá ami nem támogatja akkor nem megy, de ezt már leírták.
Általában amelyik támogatja mindkét szabványt ahhoz adják is az átalakítót.
Amelyik nem tudja mind a kettőt azt hiába dugod rá, nem csinál semmit.
u.i.
Én vennék egy usb billentyűzetet...
(#) Tribor hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok,

Kezembe került egy Dell Latitude laptop billentyűzet, és arra gondoltam, akár meg lehetne valahogy oldani, hogy egy sima PC PS/2 vagy USB portjára lehessen csatlakoztatni.
Mivel elég kis kompaktak, és könnyen beszerelhetőek, elég sok helyen lehetne őket alkalmazni. (ráadásul az áruk is barátságos bontókban/szervizekben)

A szalagkábelen 24 sor vagy + 4 a az egérnek.
Gondolom a PS/2 az egyszerűbb megoldás.
Valaki csinált már ilyet, vagy van ötlet?

Üdv.: Tibi
(#) koboraram1221 válasza Tribor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
hát szerintem kéne még hozzá valami nyák pl olyasmi mint ami a billentyűzeteknél van a led eknél. ha jól tudom talán mátrix.
(#) Tribor hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Erre én is gondoltam, csak nem sikerült még "bontható" billentyűzetet találnom.
Valószínűleg ez is Mátrixos megoldás, csak kérdés, hogy kiosztás egyezik-e, vagy hogy lehet egyszerűen kideríteni.
(#) Tribor válasza Tribor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szétkaptam a billentyűzetem, abban a kis elektronikára 27 "sáv" fut be. Igaz ez egy multimédiás billentyűzet.

Valakinek ötlete?
(#) koboraram1221 válasza Tribor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
milyen típusú laptopból is való pontos típus vagy billentyűzeten nincs valami típus jelnés aztán rá lehetne guglizni.
(#) Tribor válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Dell Latitude D sorozat.
(#) Tribor hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sikerült kicsit böngészem a neten és a következő oldalt sikerült találnom innen, van még több oldal ajánlás is.
Mivel nem vagyok nagyon járatos a témában még nem sikerült "feldolgoznom" az információkat, de hátha valakit még érdekel.

http://www.rawiriblundell.com/?page_id=155


Üdv.: Tibi
(#) Blintux hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy ilyet szeretnék építeni, mint ami a képen látható: PS/2 -> USB átalakító.
Van is egy ilyenem, működik remekül, de kellene még egy.
Csatlakozóim vannak is, csak azt nem tudom, hogy simán elágaznak a kábelek két fele, vagy lehet valami extra elektronika is abban a pici dobozban?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2018
(#) Gabó válasza Blintux hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Lesz benne elektronika.
De ha nem holnapra kell, ajánlom, hogy rendelj aliról vagy ebayről. 1-2 dolcsis tétel. Ennyiért kár bemelegíteni a pákát.
(#) Inhouse válasza Blintux hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Minden számtech üzletben kapható megfizethető árban, az építés nem lesz megtérülő alternatíva. Az USB csatlakozó azért nagyobb (más megoldásnál egy "gumó" van a vezetéken), mert abban van az elektronika, ami a két protokoll között "fordít". Simán összekötözgetve nem fog menni, ne próbáld ki. Vannak sima átkötéses PS2-USB átalakítók, de azokat pl. egerekhez adták, ahol maga az egér elektronikája volt felkészítve mindkét protokollra, másikkal nem jó.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem