Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Torzító/effekt építés elektronikus zenéhez
Lapozás: OK   1 / 1
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
ide minden féle szuperszónikus kapcsolásokat várok de ha lehet akár soror/párhuzamos portra kapcsolható és azon keresztül müködtethetö effekteket várok...
felhasználási cél elektronikus zene készitéshez
gitártorzitó is jöhet.
(#) Iron Man hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Szia nekem van egy rakacso torzitom,csak nem tudom hogy neked meg e fele!?MAjd mindjart at is dobom oket,ha jo lesz akkor kerem a pontot
(#) Iron Man hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Na itt is vannak,oszinten nem is nagyon neztem bele.

Torzitok.rar
    
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
mindegy csak egyszerü legyen vagy p1 es gépröl vwezérelhetö és a hangzását a zenének változtasa meg dobokat emeje ki torzics...
nemtom hogy ismerede a hard core-t
nah én ahoz is akarok meg egykét trance stb szám remixeléséhez.
a számitógépes vezérlés meg érdekes lenne mert
nekem van egy p1 es laptopom.
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
és ezuek jók.
(#) Iron Man válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Na akkor orulok hogy segithettem
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
azért még várok másoktol is effekteket ne csak torzitókat.http://rave.hu/Musics/212-Dj_Tiesto-Adagio_for_Strings((DNX_rmx)).mp3 valami ijesmi hangzást akarok elöálitani elektronikusan.
(#) levii válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Pontot adni magunknak.... nem szép dolog...
(#) eXtase válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Hali!
Már volt szó effektekről am ,
ez a téma is hasonló! : Bővebben: Effekt processzor
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
de javasolni nem tudtok efekteket mert nem akarok sok pénzt kidobin.
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
esetleg nem javasoltok nekem egy efektet ami arra a számban számra hasonlit...?
(#) eXtase válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
De mégis melyik részére ? mert pl van benne egy viszhang jellegű effekt is! ami a zene alatt megy végig a mély hang , az egy kíséret amit pl szinttetizátorral rá lehet keverni bármilyen zenére ! Tudom mert én is csináltam már ilyet
ha azt gondoltad torzító , akkor tévedtél
(#) DJ Spigy hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
tudom hogy nem effekt hisz a készitövel megbeszéltem csak hogy ehez hasonló effekteket nem lehete?
(#) eXtase válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Egy olyan különálló eszköz ami ezt automatikusan előállítja neked a zene megfelelő ütemére és hangmagasságára... nincs ( legalábbis szerintem ).
Egy pár LemezLovasnál láttam már zenei aláfestő szintetizátort... de azt is kézzel , a zenének megfelelő hangfekvésben és ütemben állítják a zenéhez!
( A példa zene alatt is hallani ahogy igazodik a zenéhez )
(#) DJ WE hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
ezt amugy fruty loop 7 el csinálták.
tom me jó haverom a készitöje.
(#) DJ WE hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
tejesen ö tolt bele minden ennek max a kotája ami közös meg pár hangszer.
(#) witti válasza DJ Spigy hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Hello! Jómagam csak gitártozítóval kapcsolatban tudok véelményt mondani! Azzal sajnos külön "hangszer"- tartományokat nem tudsz működtetni!
Tehát lehet, hogy a basszus és a szóló részeket frankóvá alakítja, de szétsz@rja a dobot, a cintányérokat és a taps -ok is reccsenve szólalnának meg, mint egy táskarádió!
A rajzok közül talán egy Envelop filter ami használható lenne ami tompítja illetve kieélesíti a hangzást.
De sajna így az összess effekttel az a baj, hogy ha komplett zenét küldessz rá és nem külön csak egy dallamot, akkor egy ilyen filter pl.: a dobot is átalakítja és eltűník belőle az ütős basszus...
/akkor tudnád hasznukat venni amikor csak a dallam szól meg mikor átvezet dobbepörgetéskor/
(#) waresz hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
hello sziasztok.én itt uj vagyok.és érdeklödnék hogy honnan lehetne rendelni kész k.i.t.t. gyári futófényt.elvileg pesten a hobbi elektronikában.de azt hogy érem el.légyszi irjatok.köszi
(#) DJ WE hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Tudode hogy mi az a hard Core Techo?
na én annak a dobjait akarnám torzitani vela és azért kell.
(#) kisanderz válasza DJ WE hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Ha leírnád hogy a hardcore techno-hoz milyen torzított dob kell, akkor bizonyára több segítséget kapnál. Egyébként a torzító alatt általában egy túlvezérelt erősítőt értenek, azzal meg szerintem igen különös hangja van egy dobnak...
(#) witti válasza DJ WE hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Igen tudom mi az. Régebben a Thunderdome-ra voltam rákattanva és olyasmi zenéket csináltam (ami szinte teljesen azokra az alapokra épül).
Akkoriban a zeneszerkesztőkben észrevettem, hogy ha egy sima dob megnövelem a amplification-ját vagy a Gain-jét (torzítását) akkor átalakul olyan durva hangzásúvá!
Egyszerűbben is meg tud állapítani a dillemádat:
Neked is azt javaslom, hogy egy hang,- vagy zeneszerkesztőbe rakj be egy normál dobot (vagy dobalapot), tegyél rá a szoftverrel különböző mértékű gain-t és ha tetszik amit hallasz akkor neked tényleg kell egy torzító!
Aztán, ha egy komplett zenét is így torzíts meg Gain-al vagy (Distortion vagy Overdrive effekttel), akkor színtén hallatod amiről már írtam, hogy némely részeknek jót tesz neki, de pl.: a cintányérokat sz@rrá fossa egy határ után.
(#) DJ WE hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
hát gainal nem próbálkozom mert az igénytelenség nekem egy fa*za torzitó kell ami szará torritya a lábdobokat (ezt külön torzitanám) és közben megmarad a lábdob éles ütös nagy fürész hulláma...
(#) witti válasza DJ WE hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Pedig lehetőségek vannak: Gain, Overdrive, Distortion, fuzz, meg van buzz (ez most jutott eszembe, lehet ilyen kéne). De hogy egyáltalán meg lehet-e valamelyikel.
A youtube-on turkáltam 2-3 hete és láttam ilyen saját készítésű cuccokat. Mindenféle frekvencia csavargató-tekergető kütyük voltak és a videókon általában írták a weboldalaikat. Párat megnéztem, van aki közzétette a rajzot. Keresőszavak "diy, home made, guitar, effect" utánuk nézek, mik is voltak...
Addig is ezeket a Korg cuccokat nézd meg (,ha nem ismernéd "a kézzel fogható zeneszerkesztők"). Egyszer volt alkalmam kipróbálni több típust Ausztriában, eszméletlenek, addig nem nyugszom amíg egyszer egy ilyenem nem lesz! Szerintem neked is egy ilyen kellene, a hangkombinációk végtelenek! Korg - Hard
(#) DJ WE hozzászólása Jún 26, 2008 /
 
jolenne
amugy én egy ojat akarok ami a klaszikus lábdobot szarázuzza.
(#) BarniGitáros hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
lenne egy fontos kérdésem látom ti szakemberek vagytok.
Van egy Aria ag-10 típusu gitár erősítőm. Szeretném autó akumulátorról üzemeltetni, mert megyek kirándulni majdnem 1 hónapig és ott nem lesz áram. légyszi segítsetek nagyon fontos 2 nap mulva indulnom kell pls

kibontva.rar
    
(#) eXtase válasza BarniGitáros hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Szia!
A képen látszik egy kis hálózati trafó ... az a kérdés hogy az hány voltos , mert megoldhatónak lástszik a dolog :yes:
(#) BarniGitáros hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
az a baj hogy nem tudom és ami még nagyon baj hogy nincs mivel megmérnem
(#) mtjedi hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Helló mindenkinek.
Azt szeretném kérdezni hogy tudna e nekem küldeni valaki egy kapcsolási rajzot egy Fulltone OCD effektről?
Előre is kösz.
(#) metallicakid10 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Sziasztok! nagy segítségre lenne a szükségem. a torzító pedálomra véletlenül 9volt helyett 12Voltot adtam. Ennek az lett a következménye, hogy a piros led világít ha bekapcsolom, viszont hangot valami elképesztően kicsi módon ad ki, éppen hogy csak hallani lehet. NAGYON KÉREM AZT AKI TUD NEKEM SEGÍTENI, VEGYEN FEL A: szabbazsi@msn.com címen, vagy e-mailben is segíthet a bazsyka10@gmail.com címen. Nem tudom hogy valami kondenzátor vagy tranzisztor égett-e ki előre is köszönöm a segítséget.
(#) fecameca hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Sziasztok! Nem tudna nekem segíteni valaki, hogy hogyan lehetne leutánozni elektronikusan a Hammond orgona vibrátó hangját?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem