Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   150 / 1673
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
[/quote]T zoly15 láttam te is megdolgoztál a tápodér[quote]
hát 4 délutánomban és 1 napomban volt
bár nem látszik annyinak
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
De megérte a fáradozást.
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
igen megérte
(#) idavid hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
erről a pcb féle tápról hol olvashatok bővebben? egy kapcsrajz is elég lenne, de nem találtam sehol a fórumban...
(#) Sergei válasza idavid hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Bővebben: Link válogass
(#) zoly15 válasza idavid hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
hy
Idézet:
„de nem találtam sehol a fórumban...”

az hogyan lehet a labortáp készítése c topicban az első rajz...
(#) Carter hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Épülő erősítőm, még sok munka van hátra

DSC00001.JPG
    
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
T Carter! Hány wattos erősítőt építesz? És melyik fajtából?
(#) Carter válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
2x70W TDA7294 ideiglenesen, a végcél 2x VF2
(#) huba válasza Carter hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Biztos nem látom jól de nekem úgy tünik mindha egy generátór állórész lenne megtekerve trafónak, de valószínüleg egy függőleges troid. Amugy eddig bíztató
(#) Tom025 válasza huba hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Szerintem ez egy eredeti Beag AET453 toroidja. Nekem is van ilyenem..
Csak így tovább az erősítővel..
(#) titi válasza huba hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Idézet:
„mindha egy generátór állórész lenne megtekerve trafónak”


nekem is
Idézet:
„úgy tünik”
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 

En tekertem meg korabban motor vasmagot toroid trafonak. De melegedett, ratekertem csak melegedett, belefaradtam es felredobtam..
(#) Carter válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Tom025 nyert
(#) Moszkvai hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Pótolok egy képet zoly15 kérésére, sikerült szereznem egy gépet. Az erősítő BB30 néven ismert vagy inkább nem ismert kapcsolási rajz alapján készítettem.2X30 wattos ellenütemű OROSZ katonai csövekkel
(#) fureszk válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Csinos!
(#) zoly15 válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
nagyon szép lett :eek2:
(#) TavIR-AVR hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
AVR chipes WEBservert

http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=51

Programozót, demopanelt, léptetőmotor-meghajtást....
(#) uli válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
ez valami gyönyörűségesen néz ki!! gratulálok!!!!!!!!
(#) abraboro válasza uli hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Texas Instruments gyártja ilyen powerPad és dil20-as tokozásban, 2X6W-ot tud az IC, AB osztályú, én 1X12W-on hasznátam, és sztereoban tehát 2 db kell belőle. De a dil20- as tokozás nem melegszik annyira, mint ez. Tehát a dil20-assal érdemes foglalkozni. Avval csinálok épp 1 5.1 rendszert: 5X12W + 1X tda2050.
(#) abraboro válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
TDA2050 hídkapcsolásban
(#) abraboro válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
TDA7376B -vel végfok
(#) Kovidivi válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Légyszives tudnál kapcsirajzot adni a TDA2050 hidalásáról? Köszi! Egyébként nagyon szépek a nyákjaid, csak a kép homályos... De grat!
(#) abraboro válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Megtaláltam nagynehezen a rajzot. Van szimpla és szimetrikus táppal is. A rajz egyaránt jó TDA2030, 2040, 2050 -hez is, mivel az IC-k szinte teljesen megeggyeznek, csak a kimenő teljesítményük különbözik. A lábkiosztásuk megeggyezik. A 2050-es 50V tápfeszig (vagy+-25V) van hitelesítve. Hogy mennyire bírja a túlfeszültséget azt nem tudom. A nyákokat Sprint Layout4.0-val tervezem, aztán kinyomtatom tintasugaras nyomtatóval ilyenhez való fóliára 2 -szer ugyanarra (ez csak jó minőségű nyomtatóval lehetséges!! Pl.: nekem CanonMP160), majd ráhelyezem a nyákra és levilágítom. Gyárilag fotolakkozott nyákot szoktam venni, nálunk ez 20cmX15cm -es darab 1070,- Ft. A levilágítást Auro Lite cég F6T5 BL tipusszámú fehér UV csővel végzem. Ez 6W-os cső, és egy 11W-os energiatakarékos izzó elektronikájára kötöttem rá. Kb 3 percig kell világítani. De ha szép napos idő van akkor 1-1.5 percre kiteszed a napra az is jó. Sokáig így csináltam, míg rá nem akadtam erre a csőre. ne felejts üveglapot tenni a cucc tetejére, mert ha nem símul rá a fólia, akkor kaki lesz az egész.

IMG_0001.jpg
    
(#) Kovidivi válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Köszönöm a rajzot! nagyon hasznos! Örök hála!
a tekercsek milyen tulajdonságokkal vannak felvértezve?
Köszi
(#) abraboro válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Szoktam még úgy is, hogy a fóliarajzot horizontálisan tükrözöm, (kinyomtatom 2 szer egymásra a legjobb minőségre állítva; ezt azért kell, hogy ne világítsa át a fényforrás a nyomtatást!) és a friss nyomtatást (festékkel a nyák fele) rásimogatom a nyákra. Ilyenkor nem kell üveglap. De tapasztalataim szerint ez nagyobb felületeknél nem jó, mert lehúzáskor leszedheti a lakkot is, akkor pedig oda az egész, lehet lefújni fotolakkal, ez meg persze már közel sem olyan jó mint a gyári. Én a WOLF cég TNXXX (nem tudom fejből a számát) fotolakkját próbáltam meg csak, de ez sok bosszúságot okozott nekem ellentétben a gyári fotonyákkal! A POSITIV20 -at még nem próbáltam, mert az drágább, de legutóbb megfogadtam, hogy legközelebb veszek 1 olyat és kipróbálom hátha az jobb.
(#) csabee válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Hali!
Pöpecek nyákok nekem tetszenek...
Érdekelne,hogy mennyit bírnak így hídba?
A LAY-t is feltudnád rakni róluk???
Persze csak ha nem jogvédettek
Köfike...
(#) Kovidivi válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
kívánom, legyen szép nyákod
nekem TDA2052-es IC-m van. Szimpla 42volton 42wattot ad le 4ohmon, hidalva pedig 8ohmon ugyanekkora tápról kijönni a 80watt is :eek2: Szinte jobb, mint egy TDA7294 (bár torzításilag nem biztos )
(#) abraboro válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Én 5mm átmérőre 12 menetet tekertem 0.5-ös huzalból. Az eredeti méretezést nem ismerem. Ja és igen gerjedékenynek bizonyult a kapcsolás. Pár évvel ezelött megépítettem egyet, és borzalmasan gerjedt, igaz az kézzel rajzolt nyákon volt. Amit a képen láttál az viszont már nem gerjedt.
(#) Kovidivi válasza abraboro hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
köszi!
Következő: »»   150 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem