Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses kilóméter óra autóba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) elekto hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Szeretnék egy 7 szegmenses kilóméter órát autóba de úgy, hogy inverz (tükör) képet mutasson.
A szélvédőből visszatükröződve pedig normál képet lássunk.
Már régóta keresek ilyen rajzot de nem találtam sehol.
(#) Sergei válasza elekto hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
szia.

szerintem a legegyszerübb ha a szegmenseket forditva (tükörképpel) kötöd be.

üdv sergei
(#) szamóca válasza elekto hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Igaza van Sergei-nek, át kell bazseválni a szegmenseket.Itt egy rajz hozzá
(#) elekto válasza szamóca hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
frankónak tűnik a jeladója reed relés?
(#) hertán hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Helló! Teljesen tudatlanként lépekbe a beszélgetésbe, de pont arról beszélgettek amit kerestem. Egy Suzukiba szeretnék digitális kilóméterórát fabrikálni, azt hiszem talán ez jó volna, csak nem tudom miként tudnám a spiráljelét feldolgozhatóvá tenni. Ja és ha volna egy nyák rajz nagyon meg köszönném. Teljesen laikus vagyok tehát bocs ha hülyeséget írok.
(#) szamóca válasza elekto hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Reed vagy hall elemes mindegy, van jelalakformáló tag a bemeneten.
(#) szamóca válasza hertán hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
A suzuki spiráljel nem tudom hogy a kerékfordulat/ spirálfordulat összeföggése milyen arányban van. Lehet át kell alakítani hozzá a kalibráló órajel generátor részt a rajzon. Szintén valamilyen mágneses hatáson alapuló, vagy optokapus átalakítót kellene használnod.
A nyák rajz nekem sincs meg hozzá
Ezzel annak kell ugymond megszenvednie, aki megépítésre szánja el magát.
(#) hertán hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
ha jól értem akkor egy impulzus jeladót kellene építenem és ezeket az impulzusokat tudom alp jel ként használni.
(#) szamóca válasza hertán hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Igen így van. Az eredetiben egy tekercs előtt elhaladó mágnes álltal indukált fesz. impulzus a jeladó rész.
(#) hertán hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) szamóca válasza hertán hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Nincs mit.Sikeres alkotást.
(#) SzervízMacska válasza hertán hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
A régifajta Swiftben gyárilag megoldott a kérdés. Ha kikapod a műszerfalat, meg fogod látni, a km-óra hátsó oldalán, hogy hová kell 1 reed csövet beépíteni. Ezt fogják a műszerben lévő mágnesek kapcsolgatni, melyek a km-óra hátuljában lévő tárcsán helyezkednek el. Nagyságrendileg 2500 jelet fogsz kapni kilométerenként, természetesen ez a hajtott kerék méretének függvényében is változik.

Javaslom, hogy testet szaggass a jeladóval, így nem kell biztosítékkal szüttyögni. Ha a műszer kapcsolása pozitív jelet igényelne, inkább 1 tranyóval forgasd át a bemeneten!
(#) elektromos válasza hertán hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Sziasztok !
Most találtam a neten:http://www.expansys.hu/zoompic.aspx?type=item&i=162308
Ha valaki tudna többet mondani erről a termékről, mert már használja, vagy használta, nagyon megköszönném,. Itt egy másik link:http://www.pocketgpsworld.com/bluetooth_hud_gps_review_globaltop_hg-100.php

(#) dokymobil hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
hello mindenki.
végigolvastam a topico(kat) és én is valami hasonlo dolgon gondolkodtam....
vagyis,nekem csak led-es akkuszint figyelö kellett ...volna.
de....
ahogy nézegettem a dolgokat,Rádöbbentem,hogy nem csk ez kelll.
kéne: akku szint,fordulatszám mérö,napi/össz km mutató,sebesség mutato (3 szegmenses) , meg ami lehetséges.
Az autóm tipusa rover 216sli.
ha valaki tudna ebben segíteni,az nagyon jo lenne.
sajna,itt Angliában,még nem találtam épkézláb elektromos alkatrészeket forgalmazó boltot,de karácson körül megyek haza,és akkor be tudnék mindenféle cuccot vásárolni.
elöre is köszi a segítséget.
PS.: ha valaki tudja,hogy itt kinnt honnan lehet "cuccokat rendelni" annak is nagyon örülnék.
thnx
(#) daniel.freeman hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudom hogy pofátlan kérdés de valaki tudna esetleg szerezni nekem egy nyákrajzot ehhez a kilóméter kütyüköz. Az a bajom hogy nem nagyon tudok angolul és még nyákot se terveztem soha.

Nagyon hálás lennék érte.

Üdv mindenkinek
(#) bbalazs_ válasza dokymobil hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Mintha a Farnell pont angol lenne... legalabbis van ott egy nagy eloszto raktaruk.

Bővebben: itt a lap is
(#) daniel.freeman válasza szamóca hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Szia! Jól értelmeztem a rajzot? tényleg egy szegmens meghajtó vezérli mind a 3 kijelzőt? Ez hogy lehet vagy egyáltalán hogy kössem ezt. Kezdek már egyre jobban eligazodni rajta de ennél megakadtam
(#) szamóca válasza daniel.freeman hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ezt hívják multiplex vezérlésnek. :yes:
(#) Panhard hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!
A lentebb linkelt kapcsolást és is megépítettem már kb: 5 éve. Azóta is hibátlanul működik a kocsimban. Én az ABS jeladóra kötöttem a bemenetet. Kerékfordulatonként 40 impulzust ad, pont jó ehhez a kapcsoláshoz, így a kijelzők frissítése kb: fél másodperc.
Felteszem ide a kapcsolást és a nyáktervet, hátha segít valakinek.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem