Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpultba telefonvonal
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Sziasztok
arra gondoltam, hogy építek fm adóhoz adáspultot. Mivel én dolgozok rádióban az adáslebonyolítás nem lesz nehéz, viszont nem tudom, hogy egy telefonvonalat hogyan tudok belevinni egy keverőpultba.
jó meg lehet csinálni h egy potira kötöm a tel hangszóróját, de ettől kicsit bonyoltabbul gondoltam.
ebbe szeretnék segítséget kérni...
(#) idlob válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
1. Autós kihangosító (szerintem lehet headsettel is) + szintillesztő. A kimenő jel meg send vagy T2K-ról csapolható. Láttam működés közben ilyet, valami őskövület Panasonic mobillal. (Telefon fémdobozban, külső antennával, hogy ne zavarjon be az aszimmetrikus csatornákon)
2. Lehet kapni GSM modulokat, azzal is játszhatsz, el kell készíted a vezérlő környezetet, kijelzőt meg a hang átalakításokat, valmaivel elegánsabb, csak nem túl kifizetődő.
3. VOIP


(#) ciw válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Üdv !

Erre vannak gyári készülékekk, bár elég borsos az áruk úgy tudom. Bár szerintem egy rádiónak régen rossz, ha nem futja egy ilyenre, de ez csak az én magánvéleményem.

Esetleg gondolom úgy is van egy pc a környékeden az adásvezérlőnek, stb. Abba lehetne berakni egy modemet, aminek van audio ki/be menete és azt be lehet kötni a keverő be.

Ha nem akarod a pc-t ezzel terhelni, akkor is jó megoldás egy modem, csak akkor keríteni kell egy soros porti modemet, és egy pic-el vagy avr-el lekezelni.

-Amikor kicsöng a vonal, akkor mondjuk jelzi egy kijelzőn, vagy egy leddel (ezt még maga a modem is tudja.
-Ha fel akarod venni akkor beköldöd neki az ATA\r\n parancsot és felveszi a "kagylót", valamint az audio része is bekapcsol.

-Ha le akarod tenni, akkor ATH\r\n, av onalat lebontja és mute-ol az audio is.

Ezt még akár gsm modemmel is meg lehet csinálni.

SZerintem ettől egyszerűbb és jobb megoldást házilag nem nagyon lehet találni.

Láttam már komplett telefon hívót házilag, de elég bonyolult volt és ráadásul a működése sem volt valami kielégítő.

(#) KTobi válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Szia!

Nem teljesen értem mit akarsz csinálni. Élő közvetítésnél már láttam, hogy a helyszínen egy keverő/erősítő felerősíti a jelet, és valahogy telefondróton elvezetik. Előtte a telefonon felhívják a stúdiót, megbeszélik az adást, vagy csak miután felvették a kagyló helyére bekötik a telefondrótot, amin jön az élő közvetítés. Szerintem Te valami hasonlóra gondoltál. A helyszínen kell megoldani, hogy a telefonhálózaton használatos jelszint legyen (20-25V?; és ne a csöngetési 100V), valamint az erősítő kimeneti impedanciája megegyezzen a stúdióba levő bemenetijével (valószínűleg a keverő elé kell egy előerősítő). A stúdióban a telefont kicsit át kell alakítani, mivel ez a telefon csak erre használatos, ki kell vezetni neki a kagyló által kapcsolt kapcsolót egy kézi kapcsolásúra. A kagyló helyére pedig bekötni egy mikrofont, még megbeszélik az adás részleteit adás előtt, utána ezt egy kapcsolóval kikapcsolni, a halgató helyére pedig az erősítő, ami a szobában levő hangszórókra mén. Így beszélgetés közben azon hallani a másikat, utána pedig az adást.

üdv. Tóbi
(#) Gafly válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Akkor hogy a tenyeknel maradjunk az analog telefonvonal
nevleges impedanciaja 600 Ohm es foldfuggetlenul (ertsd
trafos illesztes) illik fogadni. A jelszinttel nincs
kulonosebb gond (azt leszamitva hogy nagysagrendekkel
valtozhat a helyi viszonyoktol es a hivastol fuggoen,
de mindenkeppen jelentosen nagyobb mint a mikrofon
jelszint...)

Gondold vegig hogy mit is szeretnel es milyen lehetosegeid vannak:
- Milyen telefonod van (analog/ISDN/mobil/VOIP)?
- Hivast akarsz fogadni?
- Bejovo hivast (csengetes) ki is akarod jelezni?
- Hivast akarsz kezdemenyezni?
- Egyszeruen van egy telefonod amit egy gombnyomassal be akarsz keverni?
- Azt szeretned hogy a telefonoban levo beszlegeto partnert es teged is
halljanak (es nagyjabol egyforma hangerovel )?
- Szamitogeppel akarod vezerelni?
- Van alkozpontotok?
- Venni akarsz valamit vagy epiteni?
- Programozni akarsz/tudsz?

A modemes megoldas jo(lenne), csak ugye ha a modem beemel, akkor a rajta
keresztul csatlakoztatott telefon lekapcsolodik.... Trukkozni persze lehet.

Lehet kapni "gyari" telefon illeszto PC kartyat (SoundSafe ) ez is
lehet megoldas...
(#) Sebi válasza KTobi hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Igen, valami ilyesmi...
Igazából egy korrekt 2-huzalról 4-huzalra átalakító hibrid áramkör szükséges, hasonló, mint a telefonokban van. Ezzel lehet megoldani, hogy a mic jele ne szóljon a hallgató kimeneten,de a telefonban lévő szándékosan kissé aszimmetrikus, hogy legyen önhang. (hogy ne ordíts, mert nem hallod a sajátodat...)

Mivel a teljes szimmetria beállításához ismerni kell a vonal impedanciáját (ez változó lehet), ezért a hibridet lezáró "művonal" állíthatóra van kiképezve.

Kihangosítós vonalas készülékekben vannak olyan IC-k, amik hasonló módon működnek - hibridtrafó nélkül.
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Egyszerre írtunk... (Hi)
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
mire akarom használni?
speciel adósba való telefonvonal bekapcsolásához
volt szó itt a headset-röl is.
ezzel az a baj, h nem egy telefonszervizes ismem mondta, hogy ha hozzápiszkálok a mic részhez, pl letestelem, halli fogom hogy a telefon dolgozik,(nekem viszont a mic-et is le kell kötnöm mindimum kapscolóra, vagy potira)
meg oké ez a gms cuccoknál bejön de a telefonvonalnám már nem
(#) kemenygolya válasza ciw hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
"Erre vannak gyári készülékekk"
tudom h vannak erre gyári készülékek, mivel rádiónál dolgozom, ezért még az árát is tudom.
és egy egyszerü kecerő(2 vonal+3mic+1 audio bemenet)
használtan 650.000Ft-ba kerül, szal nemolcsó
(#) kemenygolya válasza KTobi hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
igen, pontosan ezt szeretnémcs inálni amit leírtál
(#) kemenygolya válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
kérdéseidre a válasz:
Milyen telefonod van (analog/ISDN/mobil/VOIP)?
ISDN+mobil
- Hivast akarsz fogadni?
igen
- Bejovo hivast (csengetes) ki is akarod jelezni?
igen
- Hivast akarsz kezdemenyezni?
nem akarok, de ha megoldható szóba jöhet az is
- Egyszeruen van egy telefonod amit egy gombnyomassal be akarsz keverni?
mondhatjuk ígyis
- Azt szeretned hogy a telefonoban levo beszlegeto partnert es teged is
halljanak (es nagyjabol egyforma hangerovel )?
pontosan de az egyforma hangerőt megoldom
- Szamitogeppel akarod vezerelni?
nem digit pultrol van szó, de mondjuk az adóprogramok pc-n vannak szal attól függ h most hogy értelmezem...
- Van alkozpontotok?
nincs
- Venni akarsz valamit vagy epiteni?
ink építeni
- Programozni akarsz/tudsz?
végső esetben kéne programozni, hát elég alap szinten tok programozni, most tanulom
(#) KTobi válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Tehát Te a stúdióban akarsz élő adás közben hallgatói kérdéseket bekapcsolni az adásba, élőben. Most ezt, vagy amit a múltkor leírtam. Mert amit a múltkor írtam az 20-30kmről történő élő közvetítés.
Legyél szíves és olvasd át a válaszod mielőtt elküldöd, mert sok betű kimarad
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
bocsi gyorsan írtam, és siettem
szal... van egy stúdióm, és abba akarom megcsinálni, hogy a telefonvonalon várakozó embert bekapcsolni élő adásba
(#) Medve válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Igy két perc után úgy gondolom, hogy egy elszáradt telefonelektronikából ki lehetne alakítani. Ne legyen nagyon gagyi, olyan kell, amelyben tisztességesen ki van alakítva a túlfeszültség (villám) védelem és a leválasztás. IC-s re gondolok ugye, amelynek van korrekt hallgató és miki kivezetése. Még egy gomb: felvesz-letesz... talán egy átkapcsoló egy igazi asztali készülékre...kell még valami extra? Egyáltalán: vonalasra kell vagy mobilra?
(#) Gafly válasza Medve hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Ott volt fentebb hogy mobil (itt talan egy headset atfaragasaval lehetne probalkozni) es ISDN.

Talan itt is egy keszulek meghekkelese lenne a legegyszerubb). Bizonyos szempontbol jobb is hogy ISDN es nem POTS telefon...
(#) Medve válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
jaj bocsánat... A headset jó felület...vagy egy olyasmit, mint a régi modemek voltak, hogy rá kellett tenni a kagylót. Csak igy a csengetés lesz gáz egy kissé...
(#) dbase válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 4, 2008 / 4
 
Mellékelek 2 rajzot vonalas telefonhoz valót!
(#) Gafly válasza dbase hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Ez ugyan bizonyos szempontbol (ertsd POTS telefonvonal hallgatasa/rogzitese PC+hangkartya) jo,
de se nem mobil, se nem ISDN
(#) Gerzson70 válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Hello,
régi Nokiahoz van itt egy kapcsolás, esetleg át lehet alakítani.Nokia
(#) kemenygolya hozzászólása Aug 5, 2008 /
 
köszi a segítséget
ez a régi nokiás esetleg jó lest a gsm részhez, kérdés h honnan szerzek ilyen csatit hozzá
(#) Gafly válasza kemenygolya hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Hasznalt/hibas/tescos headset szetbontasa?
(#) kemenygolya válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
hát lehet h az lesz
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Sziasztok!

A helyi televíziónál, ahol dolgozom, szeretnék építeni egy telefon adaptert, hogy ha telefonos interview-t készítünk, akkor elfogadható, legalább is érthető legyen az alany és a riporter hangja. Természetesen ezt az interview-t rögzítjük is, az alany beleegyezésével. Nyílván ezért is telefonos interjú a neve Szóval találtam egy kapcsolást. Ha jól értelmezem a működését, akkor az a következő:

A zöld és vörös érpáron érkezik a jel. A 220n kondezátor blokkol minden DC áramot, ami a transzformátor felől érkezik, hogy ne kerülhessen rá a vonalra. A 4,7K ellenállás beállítja az áramot a csengető feszültség érkezésekkor. A transzformátor, ami egy régi modemből kitermelt 1:1-es, 600R tekercsellenállású trafó galvanikusan leválasztja a vonalról a készüléket, amire, (vel) rögzítem a beszélgetést. A trafó tekercsére kötött, egymással szembe fordított zener diódák levágják a csengető feszültség nagy részét, hogy nehogy túlfeszültség jusson a felvevő készülékre, ezzel védelmi funkciót lát el.

Jól értem a működést?

Hello

telefon_3.jpg
    
(#) Sebi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
" A 220n kondezátor blokkol minden DC áramot, ami a transzformátor felől érkezik, hogy ne kerülhessen rá a vonalra."
Nem. Hogyan is jöhetne a trafó felől DC "áram"?
Épp fordítva igaz: a vonali DC-t nem ereszti rá a trafóra, hanem csak a hangfrekvenciát.
A zenerek minden feszültségcsúcsot levágnak (kattogás, csengetés), bár ez utóbbi manapság ritkán fordulhat elő beszélgetés közben...

Ezekkel a primitív megoldásokkal az a baj, hogy a távoli állomás hangja harmada-negyede is lehet a közeli hangjánál. (értsd a közeli alatt azt a készüléket, ami a stúdióban van.) Ezt a problémát csak hibrid ("villa")trafóval, vagy műveleti erősítők alkalmazásával lehet kiküszöbölni.
Bármelyik mellékelt kapcsolásnál jobb eredményt kapsz egy régi "hagyományos" (tárcsás) telefonnal, ha a hallgató jelét használod fel egy kis leválasztó trafóval. Ezekben a készülékekben korrekten megoldott a művonal és a hibrid, ami csak kissé van aszimmetrikusan kialakítva, hogy a hallgatóban legyen némi önhang az ordítás elkerülésére. (a legtöbb ember hajlamos a hangerejének emelésére, ha nem hallja azt a fejében megszokott hangerővel. Ezért is ordít a siket.Aki gyakran rádiózik fejhallgatóval, az leszokik erről.)
(#) gg630504 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Sebi gyorsabb volt...
A zöld és vörös érpáron érkezik a jel.
A 220n kondezátor blokkol minden DC áramot,
-- leválaszt, de értem, amit írsz
ami a transzformátor felől érkezik,
-- a vonal felől a transzformátor felé
hogy ne kerülhessen rá a vonalra.
-- trafóra
A 4,7K ellenállás beállítja az áramot a csengető feszültség érkezésekkor.
-- azt a 220 nanofarad megteszi, a 16.666 hertzes csengetőfrekvencián 43 kiloohm az ellenállása. Én kihagytam volna.
A transzformátor, ami egy régi modemből kitermelt 1:1-es, 600R tekercsellenállású trafó galvanikusan leválasztja a vonalról a készüléket, amire, (vel) rögzítem a beszélgetést.
-- ok
A trafó tekercsére kötött, egymással szembe fordított zener diódák levágják a csengető feszültség nagy részét, hogy nehogy túlfeszültség jusson a felvevő készülékre, ezzel védelmi funkciót lát el.
-- illetve bármilyen impulzust, például hurokbontás, impulzusos tárcsázás.
(#) Lacus79 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Én egy netes rádiónál vagyok, hobby szinten. Szeretném fejleszteni a stúdióm. Egy vezetékes telefont szeretnék a gépemen keresztül adásba kapcsolni! A gépen a Sam Broadcaster fut, adás alatt. Várnám mindenki építő jellegű ötletét! Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Lacus79 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Technikailag egy szabványos 2/4 huzalos végződést kellene készítened/szerezned.
Ilyenhez hozzájuthatsz egy olyan 56k modemből, aminek van fejhallgató- mikrofon csatlakozási lehetősége, vagy megműtesz egy telefonkészüléket. A telefonkészülék mikrofon, és hallgató áramkörét használhatod. Mindenképpen szükséges, hogy valamilyen hibrid áramkör legyen benne, mert különben gerjedni fog.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem