Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kormány távvezérlés autórádióhoz
Lapozás: OK   7 / 7
(#) decsi223 hozzászólása Nov 27, 2020 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!

Utólagos fejegységet hogyan tudnám összekötni a kormánygombokkal hogy működjön?
A kormánytól 1 jelvezeték megy a fejegységhez, semmi több és a fejegység hátuljából is egy vezeték jön, ami fel van címkézve (Steering wheel remote). Összekötöttem a kormány jelvezetékével, de nem csinál semmit.
A fejegység: JVC kd-r462
(#) jefflynn válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szerintem kell hozzá egy Swi-RC Steering Wheel Control Interface nevű adapter. Azért kell, mert a rádió nem tudja hogy milyen autód van, milyen gombok vannak a kormányon, és azokra mit kell csinálnia.
(#) uniman válasza jefflynn hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
...azon kívül, hogy mi sem tudjuk milyen autóról szól a kérdés.
(#) Joe_001 válasza jefflynn hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Most láttam egy Android 10-es 2dines rádiót. le van az összes autó steering wheel programozva benne. Atán a bekötést is illene illeszteni a CANBUShoz....
(#) Joe_001 válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Van egy ilyesmi közdarab aminek az autó felöli végét az autó típusa határozza meg. A másikat a rádiódhoz kell illeszteni, ha több rádiót tud akkor ezt az interface-t is programozni kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) jefflynn válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Az autómban egy ilyen Android fejegység van. Mivel öreg autó, a kormányon a gombok nem can bus-on kommunikálnak, hanem különböző feszültségeket kapcsolnak egy vezetékre, és ezt a fejegység megtanulja. Aztán van a can bus-os verzió, ahol vagy a fejegységbe bemegy a busz, és az leveszi a szükséges adatokat, vagy kellhet oda is egy illesztőpanel, ami ezt megteszi helyette. Egyébként én ezzel foglalkozom
(#) Joe_001 válasza jefflynn hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Autó típust még mindig nem írtál.
AZ Alfám is így csinálja, de beljebb valami illeszti a CANBUSra.
Az autó gyár csatlakozójáról és az autó típusáról is adhatnál infót
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) jefflynn válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Itt valami tévedés lesz, nem én vagyok a kérdező, én csak próbáltam segíteni decsi223-nak.
(#) Joe_001 válasza jefflynn hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Bocs.

,
(#) Joe_001 válasza decsi223 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Autó típust még mindig nem írtál.
AZ Alfám is így csinálja, de beljebb valami illeszti a CANBUSra.
Az autó gyár csatlakozójáról és az autó típusáról is adhatnál infót
(#) decsi223 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
bmw e36 rol lenne szo. Raktunk bele egy e39 multikormanyt e39 fl elotti atvezetovel
(#) Andris1979 hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Sziasztok! Opel Astra H-ba vettem egy 2 dines andoridos autórádiót. Minden működik, kivéve a kormányról vezérlés. A rádió csatiján van olyan vezeték hogy key1 key2, a fejegység kis könyve is azt írja hogy a kormányvezérlés kábeli, de azt nem hogy hova, vagy mire kell kötni!
Abba kérném a segítséget hogy hova kell kötni a Key 1, Key 2 kábelt?
A 2 dines fejegységgel adtak minden átalakítót, CANbus vezérlőt.
Itt egy link a fejegységről: https://www.izzi.hu/hu/shop/termekek/opel-multimedia-gyari-kinezetu...-ezust

Előre is köszönöm a választ!

Üdvözlettel: András
(#) Joe_001 válasza Andris1979 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
A fordítóról van képed? Típusa stb. adtak hozzá egy papírt, azon van rajóta, a rádió típusától függ mit kell kószekötni.
(#) Andris1979 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Ennyi volt a könyvébe írva a kormányvezérlésről!
(#) Joe_001 válasza Andris1979 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Bocs a késedelmes válaszért, de utaztam.
Én ilyesmiket használok, ennek az alján van egy + csatlakozó. ezn vannak kábelből jumperek, szükség szerint el kell vágni rádiótól függően, éha kell akkor a Key 1, key 2 -vből leírja melyiket kell használni. (Az Alfámé i a Volvom-é is egyből ment) Na, ezekről adnak papírt erre lettem volna kíváncsi. Az enyémet meg is találtam,de elutaztam otthonról.
Szerintem, ha felhívod őket az autórádió és az autó típusának tsmeretében kapásból tudnak segíteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) Andris1979 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
Próbálkozom vele!
(#) Baxi hozzászólása Ápr 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Pioneer DEH-X9600BT fejegység s egy renault laguna 2006-os auto. A kocsi tempomat gombjai ellen alapon mennek (ezt már bügyköltem). Ebből ki indulva a kormány vezérlő gombjai is azok lesznek. A fejegységről nem tudok semmit hogy milyen alapon működik. Esetleg van valakinek infoja s megosztaná velem, azt megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
(#) Joe_001 válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
A Volvomba sikerült összehoznom.
Mechanikusan is gond volt a 2DIN es beépítő kerettel, A CNC-s haver segített alukat a kínai rádió méretére igazítani. Olyan rádiót választottam amin a az adapter kimenete is rajta volt, K1, K2, Gnd. Ehhez vettem az autóhoz passzoló Connect2 autospecifikus kormányadaptert.Neked valamiamazon.de/-/en/CAN-BUS-Steering-Control-Adaptor-Renault/dp/B00OTR20SA kellhet. Programozva van az auto steeringwheeljéhez. A rádióra Euro csati aljzatot kellett rákötni.
Innentől LEGO az egész mert csak össze kellett nyomkodni.
Ugyanezt játszottam el az Alfámmal is előtte.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem