Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szív alakú villogó
 
Témaindító: sasorr, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) Botond08 hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Ez szerintetek működőképes lenne?
A válaszokat előre is köszönöm!

sziv.JPG
    
(#) kaqkk válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Szerintem nem , előtét ellenállás nélkül párhuzamosan kötötted a ledeket ...
(#) Botond08 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Oh tényleg kihagytam...
Köszönöm!
(#) Botond08 válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
És így már működőképes lehet?

sziv.JPG
    
(#) Gafly válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Idáig:
Idézet:
„előtét ellenállás nélkül párhuzamosan kötötted a ledeket”

Most:
Egy közös előtét ellenállással párhuzamosan a LED-eket.
Kicsit jobb...

Mondjuk lehetne mindegyikkel sorban egy, vagy többet (például kettőt) sorbakötni, és ezeket a csoportokat párhuzamosan.
(#) Tomi111 válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Szia! Több LED-et tegyél, mert nem lesz kivehető az szív alakja! Csatoltam egy rövid videót. Ezt kb 15 éve csináltam. Nem tudom mekkora a tápfeszed, de ha megengedi tedd sorosan a LED-eket! Pl. 9V-ra tehetsz sorba hármat(pirosból még 4-et is) és egy ellenállást. Így hármasával kisebb lesz a fogyasztása. A videón lévőben talán egy LM3914 van, aminek ugye tíz kimenete van. A LED-ek száma több, van, ahol 4 van egy kimeneten sorban, de a gyors működés miatt alig észrevehető. A bemenetén egy 555 IC van, de nem a kimenete( 3. láb) vezérli, hanem a kondiról( 2. és 6. láb) vettem le a jelet.
Az egész kb 8×8cm, 3,5cm széles nyákból készült dobozban van. Táp nincs benne, adapterről megy. PL VLC Playerben lassítva lejátszva láthatod a LED csoportokat, ahogy kigyúlnak.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
(#) Tomi111 válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Ja és a rajzodon a 4-es lábát nem kötötted be az IC-nek. Kösd a pozitívra, anélkül nem fog menni.
(#) Botond08 válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Én egy kicsi kompakt és nem nagy munkaigényes szív-et szerettem volna készíteni, ezért ennyi a ledek száma. A ledek kékek és egy 330 ohm-os ellenálláson keresztül kapnak 5v tápfeszt.
(#) kokozo válasza Botond08 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia!
Ha rám hallgatsz akkor ledenként teszel soros ellenállást, mivel a világon nincs 2 egyforma led, és a legkisebb nyitó feszültségű fog erősen világítani a többi mind halványabb lesz és lehet olyan is ami nem fog..
(#) Botond08 hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Igazad van csak sajnos már elkészült... Nagyon szépen működik
Videó
Képek:
(#) Tomi111 hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Kérésre a szív alakú villogó képei, kapcsolási rajza csatolva.
( Csak kézi rajz, visszarajzoltam, mert nem találtam. A nyák is kézzel, alkoholos filctollal készült még 15 évvel ezelőtt. )
A LED-eknek nem kell előtét ellenállás, és így 10V-ról járatva meghajt 4 soros ledet is. A képen látszanak a LED-csoportok, az utolsó kettő a két középső felirat megvilágítása.
Ma már PIC-kel csinálnám, mátrixban hajtva a LED-eket, akár több effekt is lehetne. Bár így meg nem kell programozni.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2017
(#) Gafly válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Ez öntött fém doboz?
Mivel vágtad bele a feliratot? Lombfűrésszel még még műanyagba is macerás
Ha nem haragszol meg érte, akkor elárulom, hogy csak többszöri megnézés után esett le, hogy nem "Béci", hanem "Bea"
(#) Tomi111 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Hát igen, az Bea. Akkor még barátnőm, ma már a feleségem.
Nem fém. Nyák lemezből van. Belül a réz a sarkokban összeforrasztva, kívül a sarkok lecsiszolva, keréktárcsa ezüsttel lefújva. (már kicsit ütött-kopott) Az M3-as anyák is forrasztva vannak a sarkokban, amik a hátlapot fogják. Hát pontosan nem emlékszem, de nem hiszem, hogy lombfűrésszel csináltam, már rég volt. Úgy rémlik kis nyákfúróval (0,8-1mm) fúrtam sok lyukat egymás mellé és oldalra mozgatva összeértek a lyukat, csak ott hagytam meg egy kis darabot, ahol kiesett volna a közepe. Az első nyák a LED-ekkel is hozzá van forrasztva a doboz oldalához, azt azért nem fényképeztem most.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem