Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése napelemmel

Témaindító: BlueFox, idő: Szept 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) weend válasza ha6qt hozzászólására (») Szo, 17:22 /

Szerintem 10-20 százalék, ha nem süti a nap gyakorlatilag nincs áram. De majd jönnek az atomfizikusok, aztán tudományosan megmagyarázzák....
(#) Barret válasza ha6qt hozzászólására (») Szo, 17:50 /

Benne van a nevében: Napelem. Ha a nap nem süt,ne várd hogy termelni fog! Attól hogy fényt kap,már képes néhány százalékot termelni Ez azért messze van a névleges teljesítményétől...
(#) ha6qt válasza Barret hozzászólására (») Szo, 17:55 /

Nem is írtam, hogy csodát várok.
A kérdés ennyi volt: "Mennyi?"
Ha 5 százalék, annyi, ha 50százalék, akkor annyi. Nem háborgok, ha kevés
(#) ezermester1 válasza ha6qt hozzászólására (») Szo, 19:22 /

Helló! A 250W csak papíron létezik.Mostani napsütéses fényviszonyok mellett sem több 170-190 Wattnál. Ez 11-14 óra között mértem.
(#) ha6qt válasza ezermester1 hozzászólására (») Vas, 16:29 /

Szia, Köszönöm, ez kiemelten hasznos infó volt Jobban tudok így kalkulálni. Körülbelül 800 Watt teljesítményre van szükségem, minden személyes tapasztalat közelebb visz a táblák darabszámát illető kalkulációhoz.

Ez hány Voltot, és hány Ampert jelent?
(Nem mindegy sajnos nekem, hogy a 180W az 25V mellett 7.2 Ampert, vagy 30 Volt mellett 6 Ampert jelent )
A hozzászólás módosítva: Vas, 16:33
(#) ezermester1 válasza ha6qt hozzászólására (») Vas, 19:04 /

Helló! 30V mellett 6 Amper! Így kalkulálj! Ez maximum.
(#) nem válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 10:06 /

Köszönöm szépen a széleskörű választ és a külön köszönet a kapcsolásért!

Kicsit részletesebben kitérve az egyes kérdésekre:

- Áramkorlát szükségtelensége és a túltöltés szabályozás világos. Egyszerűbb megoldás, mint amikben gondolkodtam.
- Valóban, én is azzal kalkuláltam, hogy éjszakánjént némileg merülni fog az akkumulátor (illetve borongós-ködös napokon akár több ideig is), csak attól tartottam, hogy ettől még nem tesz jót neki, hogy napsütéses időben, teljes feltöltés esetén az aznap hátralevő részében "rajta marad" a töltő fesztültség és így ciklikusan ugyan, de mégis puffer üzemben lenne. Ezzel kapcsolatosan már nem aggódom, mert több helyről is azt a véleményt kaptam, hogy nem kell túlfeszülni a témát, ezt te is megerősítetted.
- Nyilván, az energiamérleget úgy kell tekinteni, hogy írod, az akksi itt egy integrátor.
- A 2-300 Ft így már nem reális, valóban. Eredetileg azért indultam ki ilyen értékből, mert a legelső körültekintéseim során belefutottam olya véleményekbe is, hogy "kell egy dióda meg egy korlátozó ellenállás és kész"... de gyorsan nyílvánvalóvá vált, hogy nem ennyire egyszerű.
- Az 555-ös alámerülés védelem is nagyon tetszik!

Köszönöm még egyszer!
Ádám
(#) ha6qt válasza ezermester1 hozzászólására (») Hé, 19:56 /

Köszönöm!
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jan, 18. Sze
2:50:27
Jelenleg 78 fő olvassa az oldalt