Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fázisfordító végfokba
 
Témaindító: Tetye, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tetye hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
hali!
az alábbi problémába ütköztem ezzel a kapcsolással:
Bővebben: Link
az r5 értékét nem tudom hogy kéne 15 v-ra számolni mert ha "v" a tápfesz akkor (15-12) ami 3 osztva 0,0015 el az 2000 lesz gondolom 2kOhm de 2k-n szerntem kicsit nagy áram folyna ennek a kapcsolásnak vagy tévedek a végfokok 2x200w sin.
szerintetek létezik hogy 2k ohm?

000048.gif
    
(#) kendre256 válasza Tetye hozzászólására (») Okt 11, 2008 / 5
 
A 2000 Ohm (2 kOhm) jó érték. A kapcsolás kivezérlés nélkül 0,0005 A-t (0,5 mA), teljesen kivezérelve 0,0015 A-t (1,5 mA) vesz fel.
(Mondjuk én tennék egy legalább 10 µF-os kondenzátort szűrésnek az R5 után, hogy a kivezérléssel ne változzon a fázisfordító tápfeszültsége, mert az torzítást, vagy gerjedést okozhat)

Bocs, nem 10 µF-ot, hanem legalább 100 µF-ot érdemes.
(#) GxxANC hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok! Egy fázistolás szabályzóra lenne szűkségem audiotechnikához. RCA körbe köthető szabályzó kellene, amivel tudnám szabályozni az erősítő bemenetére jutó jel fázisát fokozatmentesen 0-180 fokig legalább, de mégjobb lenne ha 270 vagy akár nagyobb fokig tudnám végezni a szabályzást. Autohfiről van szó, vannak erősítők amelyekben ez beépítve van, de nekem nem ilyen. Aktív szobai szubládákon alkalmaznak még ilyet. Nekem is a szubláda mélyközép hangszórókkal való fázisba hozásához kellene. ha valaki tudna valami egyszerű kapcsolást, azt megköszönném.
(#) Erik93 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Hello!
Erősítők terén nem vagyok túl tapasztalt,és lenne egy olyan kérdésem,hogy a fázisfordító mire jó az erősítőben, ill. miből áll össze/hol található az áramkörben?
köszi
(#) Inhouse válasza Erik93 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Az audio jel a testhez képest pozitív és negatív félperiódusban is van, ezek váltják egymást. Adott pillanatban a testhez képest lehet 0, +, vagy - előjelű a jel. A fázisfordító 180fokkal átfodítja a jelet, fordítva kezd, tehát, ha a jel a pozitív félperiódussal indult, akkor ezen keresztül a negatívval fog. A vizszintes időtengely egy tükör, arra tükrözi a jelet.
Autós végfokoknál a hídkötéshez kell pl., hogy a 2 végfok ellenfázisú jelet kapjon.

egy nem túl szép rajz

Üdv
Inhouse
(#) HA3GX hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Az alábbi kapcsolási rajzban 2db IC-vel oldották meg a jelfordítást, pedig egy is elegendő lenne. Valakinek megvan az említett egy IC-s változat?
(#) Ge Lee válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Az 1 IC-s változat az, hogy elhagyod IC1-et.
(#) IOsys hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok! Tudtok egyszerű, tranzisztoros fázisfordítót mutatni, ami szimulátorban is működik? Multisimben nekem négyszög jön ki rajta.
(#) Lacaboy hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Nagyon regota keresek tl082vel felepitett fazisforditot ami 1*12vrol mukodik. Valaki tudna segiteni?
(#) pucuka válasza Lacaboy hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Az adatlapon látható kapcsolás miért nem jó? Csak annyi a különbség, hogy a + (neminvertáló) bemenetet féltápfeszre kötöd, a ki-, és bemeneteken kondenzátoros leválasztás. A féltápfeszt két egyforma ellenállásból állíthatod elő.
A min tápfeszültsége + 5V, - 5 V, azaz egy tápfesznél 10 V. A 12 V tápfesz épp hogy meghaladja a minimális tápfesz értékét.
(#) Lacaboy válasza pucuka hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Tudsz mutatni mukodo kapcsolast?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem