Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítás
 
Témaindító: Zsolti1980, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 16
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2006 /
 
jaja, már én is rájöttem... csak hirtelen írtam azt, hogy megdöglik a led. (csak ennyit fogtam fel: 9V+led+100ohm)
(#) szabi83 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 9, 2006 /
 
akkor erre
(#) Edem válasza tszaboo hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Hali tszaboo!

Én nekem is van ilyen infra kapum, ha azt annak lehet mondani, de csak 2cm távolságra jó, hogy lehet ezt megnövelni úgy mint egy tv-nél?

lehet hogy ezt már itt megbeszéltétek de még új vagyok

Köszi

Üdv: Edem
(#) Edem válasza Gory hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Hali Gory!

nekem is ilyen gondom lenne hogy megnövelni az infra távolságát!

Hogy is lehet ne ezt?

Segítsen vki legyenszíves!
Kösz!
i
Üdv Edem
(#) Edem válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Hali szabi83!

nekem is ilyen gondom lenne hogy megnövelni az infra távolságát!

Hogy is lehet ne ezt?

Segítsen vki legyenszíves!
Kösz!


Üdv Edem
(#) gtk válasza Edem hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Adorol vagy vevorol van szo?
Valahol mintha lattam volna egy Tranzisztoros kapcsolast,azzal lehet jelet erositeni...Szerintem nem nagy dolog az egesz,ki kell probalni egy egyszeru tr- os kapcsolassal.
(#) Báddzsó válasza Edem hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
mit akartok ti itt? optokapuval tv-t irányítani? az nem fog menni.
Vegyetek infra ledet.
vevőnek meg bpw41,
vagy ha demodulálós, jeleerősítős, ttl szintet csinálós kell akkor tsopxxxx
(#) gtk válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Szia
Szerintem nem akar tv-t iranyitani,csak fel szeretne a jelet erositeni.
(#) Edem válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Hali!

Na pontosan! az van meg nekem egy infra LED, és a BPW41N típusú vevő!

Na azt kéne felerősíteni hogy távolabbról is vegye a vevő!
(#) halex hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Sziasztok! én is az infra távirányítással szenvedek!egy egyszerü 555-ös vezérli az adót 5 ir-led -es azt hiszem az adó jó de a vevö nem szinál semmit a foto diódán nem jut át tápfesz!küldöm a rajzot valaki segithetne hogy mit tegyek!köszi elöre!
(#) zsoltii90 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Hali mindenki!
Engem egy olyan kapcsolás érdekelne ami egy infra távirányítóból áll és több vevő kapcsolódik hozzá.
Például hogy egy fénycsövet vagy lámpát vagy ilyesmiket kapcsolgathassak vele.
Ezért egy olyanra gondoltam hogy van egy beprogramozott távirányító (min 5 dolgot lehessen vele kapcsolgatni) és egy vevő ami szintén ennyi relét hajtana meg amire akármit ráköthetek.
Ha valaki tud segíteni (programot írni, kapcsolást szerezni) légyszíves segítsen.
Előre is köszönöm!!
(#) dcsabi válasza zsoltii90 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Létezik olyan megoldás, hogy egy "hétköznapi" tv vagy video távirányitó jelére meg lehet tanítani egy PIC-es kapcsolást ami néhány ledet vagy relét kapcsolhat,
A Mikroklub oldalán is van ilyesmi (ez pénzes!)...
viszont egy japán oldalon is van hasonló, csak most éppen nem sikerüt előkerítenem...
Szerintem a távirányítót nem kell kitalálni, ez fillérekért van, meg kidobás előtt is rengeteg...
(#) dcsabi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Erre gondoltam, ha mindenképpen magad akarod megcsinálni...
Ahogy nézem, "japán létére" mintha magyar lenne...
Infra_Adó-Vevő
(#) Cunici hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogyan működik egy távirányító. A legelső hozzászólásban az illető kért egy leírást erről, de az oldalon én nem telálom a leírást.
Amit tudok az az , hogy vannak az infra adók-vevők. És ezek kapcsolatban álnak egymással, azt is tudom, hogy egyszerűen lehet úgy működteteni, hogy ha az egyik ad jelet a másiknak akkor az nyit és vezeti azt a feszt amit rákötötük ez 5 volt körüli. Nah most és azt hogy lehet megcsinálni, hogy egy ijen adóval-vevővel több mindent lehessen vezérelni. Vagyis a beérkező jelekete , hogy osztom szét, hogy irányítom az adónál, hogy milyen jeleket adjon?

Válaszokat köszönöm előre is .
(#) Hp41C válasza Cunici hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!

Az üzenet kódolva megy át. Több megoldás is van, majdnem minden TV gyártó saját módszert dolgozott ki.
Példák - a Google segít- RC5, RC6, SONY, stb....
Mások szabványos soros vonalat használnak, az adás kimenetről egy modulátort hajtanak meg. A vevő önmagában demodulátor is pl. TSOP1736.
A vett jelet egy program feldogozza, és értelmezi.
(#) Cunici válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
OK!

Köszi választ. Az a baj, hogy ebből még nem fogok tundi megcsinálni egy távirányítót.Velem van a baj szerintem roszul tettem fel a kérdést. Vegyük az elejéről szerintem. Legyen kettő nyomógombom például. Van egy vevőm ami demodulátor is , ez legyen 38Khz-s. Mi a külnség a két gomb jele közt? Úgy értem mint elektromágneses hullámként, (mert ugye az Infra is az) a hullámhossz ? vagy a frekvencia különdbség? gondolok itt például arra, hogy az egyik gombank 38,15, a másiknak pedig 38,30 khz a frekije . Itt van az eltérés vagy hol ?
Elősször erre szeretnék válszt kapni, ha lehet.

Válaszokat köszönöm elrőe is .
(#) gerry válasza Cunici hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Szia!

Nem tudom, hogy valaki belinkelte e már EZT az oldalt, de javaslom tanulmányozd egy kicsit. A lényeg, hogy nem a frekvencia változik, hanem az abban lévő "jelsorozat". A linkelt oldalon látszik ,hogy egy infra jel, mi mindent tartalmazhat és tartalmaz is.
(#) Cunici válasza gerry hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Gondlom, hogy ez a dolog nem olyan egyszerű azért nem írja le senki. Így viszont én is sak találgatni tudok.
Na most ez nekem első ránézésre azt mtataja mintha kapcsolgatnánk a jelet ki s be . Például van a két gomb és akkor legyen úgy megcsinálva a szoftver , hogy vár 10 jelig, és akkor mint a 2- es számrendszer , pl az egyik gomb kódja ez: 0000001110, a másiké pedig ez : 1111000011. Vagyis azt akarom kérdezni, hogy ez a jel amit küldönk az adónak ? Röviden egy gomb lenyomásával egy integrált áramkör vagy akármi más a másodperc töredéke alatt ki és bekapcsolja az adót ezzel jelet adogatva a vevőnek amely ez a jelet elküldi egy feldolgozónak ami mintha bináris kód lenne megfejit és elvgézi az utasítást. Ez a módszere a távirányítóknak?

Egyébként ha nem is ez , így működhetne egy távirányító?
(#) gerry válasza Cunici hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Idézet:
„Vagyis azt akarom kérdezni, hogy ez a jel amit küldönk az adónak ? Röviden egy gomb lenyomásával egy integrált áramkör vagy akármi más a másodperc töredéke alatt ki és bekapcsolja az adót ezzel jelet adogatva a vevőnek amely ez a jelet elküldi egy feldolgozónak ami mintha bináris kód lenne megfejit és elvgézi az utasítást.”


Pontosan így működik!
Az adó egy gombnyomásra kiküldi az adott jelsorozatot, amit a vevő értelmez. Ha sokáig nyomod az adó gombot a távirányítón, akkor mindig ugyanazt a jelsorozatot küldi ki.
Azt hogy mit csináljon a vevő egy adott jelsorozatra, azt már te döntöd el programozásilag, vagy a gyári vevőicben lévő program PL.: SAA1251 IRvevő, SAA1293 IRvevő)..
Ha teljesen más funkciókat szeretnél, akkor az már programozás.
Mond mit szeretnél és ha tudok, akkor segítek.
(#) Cunici válasza gerry hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Nincs konkrét elképzelésem, egyenlőre csak tervezgetek, meg okosodok. Majd ha kész lessz akkor az erősítőmre szeretném rátenni, vagy más dolgokra is későbbiekben. Akkor ezt eltaláltam , nem godnoltam volna , hogy sikerül ki logikáznom a készüléket.

Köszönöm a segítséget,

Üdv : István
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
RC5 alapú távirányításhoz kellene nekem veveő, a TSOP sorozat 36kHz tagjait nézegetem, de nagyon sokféle van belőlük. Mi a különbség a TSOP1236, TSOP1336, TSOP1736, TSOP1836, TSOP4836, ... között?
(#) jdani hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Hali. Szükségem lenne egy szobán belül távirányítóval kapcsolni egy relét. A megoldás lehet akár PIC is. Mit ajánlotok, ami tuti működik?
(#) gabi20 válasza jdani hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia! Én az adót 555 - ös áramkörrel és IR leddel oldanám meg, 30kHz frekvencián működne. A vevőben kellene vmi tranzisztoros erősítő csúcsdetektor. En építettem ilyet, elég stabilan működik világosban is, de csak 0,5 - 1 m hatótávolsággal
(#) jdani válasza gabi20 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
hát max 1m hatótávval nemigen van értelme... kb 2-3 méter hatótávú kellene...
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Itt van egy 3 csatornás. Teszteltem, jól működik!
Bővebben: Link
(#) jdani válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Kösz, kipróbálom.
Kérdésem az lenne, hogy az IR dióda, mindegy milyen, lényeg, hogy infra legyen? és az infravevő... 4836 (36Khz)
Lehet TSOP1736 is, mert az is 36KHz.
(#) Hp41C válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Szia!

Leginkább a bekötésük...

Szia
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Szia!

A legjobb a 950 nm hullámhosszú típus.... TSOP17xx adatlap 12. ábra.

Szia
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Hali. Ezek szerint 1736 megfelelő nem?
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Szia!

A TSOP vevvők típusszámában az utolsó két számjegy a modulációs frekvencia kHz-ben...

Szia
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem