Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp
 
Témaindító: herzsolt, idő: Nov 30, 2008
Lapozás: OK   3 / 3
(#) chipi válasza minitrue hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
A panel másik oldalán tele van smd vel. Megszakítottam a JP16 -t most terhelés mentesen is 27% -t ír. De ha rákötök egy 3-w fogyasztót akkor 29% -t ír.

És nem kapcsolt most le 5 perc után.
Az r15a resistort meg visszaforrasztottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2015
(#) Kovabe hozzászólása Nov 27, 2015 /
 
Sziasztok
Egy olyan kérdés merült fel bennem hogy megoldható e hogy a szünetmentes csak akkor ad ki áramot amikor szükséges és normál állapotban csak töltés üzemmódban dolgozik.
A lényeg hogy jelenleg beépített szünetmentes elhagyta magát és nem kapott az egységem áramot ezért gondoltam rá hogy direktbe adnék áramot és ha megszűnik a be táp, csak akkor egy relé segítségével adnám ki az áram ha megszűnik a be táp.
Remélem hogy értelmezhetően írtam le.
(#) chipi hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy Kstar LCD 600 -s típusú szünetmentesem. A problémám az lenne, hogy USB-n szeretnék vele kommunikálni és nem sikerül. WinPower programmal próbáltam olvasni, de nem tudja kiolvasni. A neten nem találok hozzá semmi segítséget. Van valakinek tapasztala benne, hogy hogyan lehet monitoroztatni az állapotot?
A Win 10 std ups mon v1.0 eszközként ismeri fel.
Csatolok egy képet ami az USB IC ről.

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Üdv.

Beüzemeltem a szünetmentes tápegységemet. Sajnos nem figyeltem oda hogy a tápegység aktív pfc mi a szünetmentes nem szinuszhullámos. Van más megoldás a cserén kívül?
(#) Laca13 hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Blazer 400 szünetmentes táp, ami semmilyen életjelet nem ad. Érdemes vele foglalkozni, vagy kuka, mivel gondolom hogy ha rég nem működött, akkor az aksijának is annyi.
Üdv,
Laca
(#) vision61 válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Szia!

Mielőtt kidobnád, ki kell próbálni.
Az eredeti akku helyére ideiglenesen beköthetsz egy feltöltött autó akkut is.
(#) Electricboy hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Talán ebbe a topicba illik legjobban a kérdésem.
Van egy klímám amivel fűtök is (áramfelvétel max 10A, mérve 4A fölé nem nagyon szokott menni), Elég gyakran van pár másodperces áramkimaradás a környékünkön és ezt a klímák nem nagyon szeretik, ráadásul több perc kell mire újra indul. Egy olyan szünetmentesre lenne szükségem ami ezt a pár másodpercet áthidalja, kibírja. A szokásos méretezős számítások nem biztos, hogy megfelelnek nekem. Milyet válasszak? Nyilván a legolcsóbb megoldás érdekelne.
Köszi!
(#) erbe válasza Electricboy hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
APC Smart UPS 1000-től fölfelé. Használtam elfogadható áron kapni. Általában csak 2 új akku kell bele.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Csakhogy egy ilyen 1000 VA-s APC névleges teljesítménye 670 W !
Az talán a "4 A"-hoz sem elég, a 10 amperhez lehet 3000 VA-s kell ...
Meg 4 x 12V-os akku. Az a pár perces szünet kiiktatása ennyit meg ér...vagy mégsem?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) antikzsolt válasza Electricboy hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Elsőre inkább a szolgáltatót értesíteném hogy hé baj van a rendszerrel csináljanak valamit. Rendszeres a szolgáltatás kimaradás. Nézd át a belső hálózatot nem e nálad van a probléma. Aztán szolgáltatót kell zargatni. Amúgy a klíma előtt érdemes feltolni a falra egy jó hőszigetelést.Az a pár perc leállás nem okoz majd gondot. De természetesen megértem a gondot hogy a klimamotor szeret emiatt eldögleni idő előtt.
(#) Electricboy válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Köszi a válaszokat! Átgondolom a lehetőségeket.
(#) Bakman hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Nagyot!

Ismeri valaki ezt a típusú szünetmentes tápegységet? SOHO SH300I Tudom, vannak sokkal jobbak, de jelen kuncsaftnál az ár az elsődleges szempont, akkumulátorai pedig vannak. Szabad ezt ajánlani?

Köszönöm!
(#) vision61 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Szia!

Ezt az APC Back-UPS-t is használhatja külső akkuval.
(#) Bakman válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 3, 2023 /
 
Szinuszos kell, keringető szivattyúkhoz.
(#) vtsoftware hozzászólása Aug 15, 2023 /
 
Üdv nektek!

Adott egy kisebb rackszekrény, melyben a fogyasztók (szerver, nvr és kamerák, router, stb...) összesen kb. 107-112W-ot fogyasztanak egy fogyasztásmérő szerint.

A szünetmentes tápban levő transzformátor 75°C-os passzív üzemben!
Ami kissé aggaszt.

Ez a hőmérséklet on-line üzemben ennyi, a "hálózatról adja tovább paksot".

Próbálgatni nem akarom, hogy ha átvált aktív üzemre mennyire melegszik;
úgy vélem az mindegy is, szerencsére az a ritkább alkalom.

Ez mennyire gond szerintetek; okkal aggaszt a dolog?

Arra gondoltam, hogy a ventillátorát, ami gyárilag csak off-line módban pörget,
egy vezérlőelektronikával hőmérséklet szerint hajtanám.
Érdemes?

Az zavar a leginkább, hogy a transzformátor kb. 1 centire van a két akksitól,
s ma mikor cserélni kellett őket, igencsak érződött, hogy éri őket a trafó melege.
(S persze a magas hőmérséklet és csupa műanyag ház kérdéskör is zavar...)

A tanácsokat előre is köszönöm!
(#) erbe válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 15, 2023 /
 
Vegyél másik szünetmentest. Az APC-kben külön kis trafó látja el a töltést és a készenléti tápot. A "gyengébbekben" a relé rákapcsolja a nagy trafót a hálózatra és arról tölt és táplál készenléti módban. Terhelés nincs rajta, az üresjárat melegíti.
(#) vtsoftware válasza erbe hozzászólására (») Aug 17, 2023 /
 
Ahhoz képes, hogy üresjárat, 75°C, elképesztő.
Köszönöm.
(#) deebo válasza erbe hozzászólására (») Aug 17, 2023 /
 
Az APC Smart-ban is megy a trafó, de az inverterről, így tud gyorsan átkapcsoilni.
(#) erbe válasza deebo hozzászólására (») Aug 17, 2023 /
 
Amit én említettem, ócsó kategóriát, abban egy trafó van csak, nincs segédtáp. Hálózat megléte esetén ráengedik a trafóra a 230 V-ot, kimeneteiről megy a vezérlés tápja és a töltés. Akkus módban továbbra is az a kimenet adja a segédtápot, csak a töltést veszi le. Átkapcsolásnál még menetszámot se vált, emiatt fűti a majdnem csupán üresjárat. Egyetlen relé van benne, ami a hálózatról választja le, nehogy visszafelé az egész épületet "ellássa". Típust nem írok, mert akad bőven.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2023
(#) torkosborz válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Szia!
Az akkuk nagyon nem szereik a meleget, 10˚-os hőmérséklet növekedés kb. felezi az élettartamot. Környezet és pénztárcavédelmi okokból is ajánlott a hűtés. Az APC Smartokban folyamatosan megy a ventilator, legalábbis a 2200/3300VA-ben. Ezek on-line rendszerűek, folyamatosan megy az inverter.
(#) deebo válasza erbe hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Tudom.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem