Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolás kvízjátékokhoz
Lapozás: OK   5 / 5
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
A szimuláció szerint jó , de én a ki és bemeneteket mindig invertálás nélkül szoktam használni, nálam a bemenet alapból a gnd re van húzva ellenállásokkal (10k) és a kimenetek is a gnd hez képest kapcsolnak. Ha a bemeneteket ellenállással kívülről húzod fel akkor nem kell a port b pullup beállítást kipipálni .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Idézet:
„nálam a bemenet alapból a gnd re van húzva”
Így sokkal zavarérzékenyebb, mint felhúzva.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Miért ? Nálam még soha nem okozott gondot a 10k lehúzás (nem találkoztam zavarérzékenységgel .)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Használd olyan helyen a kontrollert, majd tapasztalni fogod. Esetleg szándékosan csinálj mellette zavart, kísérletezz, már ha van kedved. Ha a kapcsolónak/nyomógombnak hosszú vezeték kell, akkor még jobb egy optocsatoló. A nyomógomb 12 V-ot kapcsol az optó LED-re, a tranzisztor pedig nullára húzza a bemenetet.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
A cncusb mozgásvezérlőben is a két port , kétféleképp van megoldva , egy cnc gép elég ipari környezet ? Szénkefés marómotor steppermotorok stb .Ezek szerint mindkettőnknek igaza van !
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem