Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ADC meghibásodás ipari környezetben
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bagoj hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Ismét a tapasztaltabbak segítségét kérném.
Adott egy 8 csatornás hőelem mérő panel. Nem invertáló műverősítő kapcsolás szűrve, utána pedig egy MCP3208 12bites ADC. Egy hőkezelő kamra hőmérsékleteit méri remekül, leszámítva, hogy már nem is tudom talán az 5. ADC-t cserélem ki, mert átlag egy hét után úgy gondolják, hogy befejezik földi pályafutásukat. (SPI interfész süket, most a legutolsó meg a tápot is lehúzta)
A legutóbbi módosítás alkalmával az erősítő bemenetére és kimenetére is rápakoltam egy-egy 6V-os esd diodát, hátha az ic-ben levő 4kV-os kevésnek bizonyul. Meg csak nem árthat alapon.
Mivel egy újabb ADC adta be a kulcsot, feltételezem, hogy ezt valahogy nem így kéne csinálni. A műverősítőknek semmi bajuk nem lesz, ha kicserélem az ADC-t a panel működik rendesen.
A hőelem bemeneteken kívül egy csatlakozón kapja a tápot és az SPI-t a panel, de ennek a túloldalán egy AVR mikrokontrolleres ketyere van, ami tökéletesen üzemel.
Kérlek adjatok ötleteket a szakszerű zavarvédelem kialakításához, vagy támpontot, hogyan lehetne mérni, mi is okozza a gondot.

Köszönöm!

input.jpg
    
(#) asi válasza Bagoj hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Hát, lehet hogy nézted már, de érdemes ezt átolvasni:
AN688 - Layout tips
Erre van hivatkozás az IC adatlapján is, a 6.4-es pontnál:
Adatlap
Más ötlet egyenlőre nincs
(#) Bagoj válasza asi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszönöm, de ez nem sok újat mond. Az ADC teljesen jól teljesít mindaddig amíg el nem száll.
(#) Picboy válasza Bagoj hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Milyen tápot használsz mellé? Van a közelében mágneskapcsoló?
(#) Bagoj válasza Picboy hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
A berendezés egy 19"-os alu rackbe van beleépítve, és 24VDC-t kap a villamos szekrényből. Ebből egy Traco TEN 10 DC-DC konverter csinál 5VDC-t. Ezt kapja az MCU panel ahol még egy LC szűrő van rajta és innen megy tovább az egyes io kártyákhoz az SPI-jal vagy párhuzamos io-val együtt. Ezek is mind a műszerdobozon belül vannak.
A hőelemek azok viszont vagy 10m-t vannak vezetve árkon bokron át, a franc se tudja, hogy mi minden mellett. Viszont ha azokon jön be valami csúnyaság akkor nem értem, hogy az előfok miért nem száll el.
(#) Gatery hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Kicsit off, de nem akartam új topicot nyitni...

Szeretnék 24bites adc-t használni.

EZT

Ennek az ic-nek differenciált bemenete van, de az én jelem nem az...

Akkor most mit kössek a ad- és ad+ lábra?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) icserny válasza Gatery hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ha megnézed az adatlap 15. ábráját, ott a negatív bemenetet nemes egyszerűséggel lekötik földre.

Ha szükséges, tehetsz elé műveleti erősítőket is, a 14.ábrán láthatóhoz hasonlóan, persze, csak olyanokat, amelyek sem zajukkal, sem driftjükkel, sem bemeneti offset feszültségükkel nem rontják el az ADC tulajdonságait...
(#) Gatery válasza icserny hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Köszönöm a gyors reagálást.
De ott nem egyszerűen lekötik földre, hanem egy feten keresztül hol tápra húzzák, vagy mi az a hs+, vagy pedig ugye hs- -ra...


Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem