Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 258
(#) Redsaw hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Üdv minden Fórumlakónak!
Egy Candy CSF 456 M tipusú mosogatógép gyilkolja az idegrendszeremet.
Semmi mást nem hajlandó a szivattyúzáson kívül csinálni, de azt folyamatosan, még a programkapcsoló "program vége" állásában is. Két alkalommal már sikerült működésre bírnom azzal, hogy a vákumkapcsoló csövét fújtam-szívtam. Ez első alkalommal kb. egy hétre megoldotta a problémát, a második esetben már be sem fejezte a programot és azóta csak szív (engem meg szivat). Tapasztalt valaki hasonló problémát akár más típusnál is? Van még valami egyéb érzékelő/kapcsoló is benne ami ezt a hibát produkálja? Minden ötletet előre is hálásan köszönök.
(#) titi válasza Redsaw hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Hali!
Nem volt még szerencsém mosogatógéphez, de ha a vákuumkapcsoló csövét "bizgerálva" ideiglenesen megoldódott a dolog, akkor talán azon a környéken kellene szétnézni, megtisztítani a csövet.
Esetleg lehet, magát a vákumkapcsolót kellene megvizsgálni/cserélni.
(Bár ezeken már lehet túl vagy, de hát ez is egy "ötlet".
(#) Redsaw válasza titi hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi a tippet, de ezen már túl vagyok. A kapcsoló és a cső tiszta.
(#) Redsaw válasza Redsaw hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
A szivattyú hangjától eddig nem hallottam, hogy megyen-e a programkapcsoló motorja ezért lehúztam a sarut és azt tapasztalom hol megy hol nem. Ha megáll és egy-két pozicióval tovább tekerem a programtárcsát akkor kicsit tovább megy, majd egy hangosabb kattanás után ismét megáll. A motor kapcsain ekkor nem mérhető feszültség. Nem tudom, hogy valami érzékelő tiltja-e le a programmotort, vagy a programkapcsoló mechanikája a hibás.
(#) jana válasza Redsaw hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Üdv sorstárs!
Nálunk candy trio gép van,amolyan 3 az egyben.
A probléma nálunk is jelentkezett,de tulajdonképpen műhiba okozta a következő hibát:elkezdte a mosási programot,majd szivattyútás közben megállt hibajelzéssel.
Hibaelhárítás:a mosogatótálca és a hozzáadott csövekben volt 1 közdarab,amit be kellett építeni a lefolyócsőbe.Ez egy na.40-es lefolyócső,benne a mosogatógép csatlakozásához való leágazással(gégecsövet kell rátolni)
Na,ez a közdarab nem volt gyárilag átlyukasztva
Utólag nézve a történteket,nem okolom a gyártót,hiszen a bekötéshez kellett ez a közdarab,de nem feltételezték,h mindenki mosogatógépet használ.
Talán ezt is nézd meg,utána candy szervíz
(korrekt,kiküldtek szerelőt,dehát addigra már ment a mosogatógép) :yes:
(#) jana válasza jana hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Elfelejtettem megírni,hogy a gégecsövet lehúzva vödörbe beletéve üzemelt.
(persze,amíg meg nem telt a vödör
(#) Redsaw válasza jana hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia! Köszönöm az ötletet. Sajnos nálam valahol máshol lesz a bibi, ugyanis a gép közel 3 évig hibátlanul működött. (A szavaidból úgy vettem ki, hogy Nálad az első beindításnál jelentkezett a probléma.) Reménykedem, hogy az én masinámnál is csak valami bagatell hiba lesz, nem pedig programkapcsoló csere.
Nem találok sehol ilyen kapcsolót, de más márkákból kiindulva több 10 ezer Ft-os alkatrész.
Esetleg nem tud valaki olyan helyet ahol kapható. (Az Orczy-t néztem, ott nem szerepel a listán.)
(#) jana válasza Redsaw hozzászólására (») Dec 15, 2008 / 1
 
próbáld meg itt: link

Link javítva...
-- kobold
(#) Redsaw válasza jana hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Köszi! Már néztem de nincs itt sem. Viszont ma felhívtam a márkaszervizt és azt mondták, hogy a fődarabokra 3 év a szavatosság! Az enyém napokon belül van innen, vagy túl, (karácsonyra vettük) de sehol nem találom a garanciajegyet. Tanácsolom őrizd gondosan 3 évig, mert így csak a javítási díjat kell fizetned az alkatrész ingyen cserés. (Ha én ezt hamarabb tudom jobb helyre dugom el a nyavalyás papírt)
(#) zoz11 válasza Redsaw hozzászólására (») Dec 18, 2008 / 5
 
Hali
Én elsősorban a gép alján lévő nikecel úszót keresném meg, hogy nincs e szennyeződés alatta, vagy nem e áll vízbe a gép alja.
Ilyenkor áll fent az-az eset hogy a szivattyú megy folyamatosan!
Üdv: Zoltán
Sok sikert
(#) editke válasza Redsaw hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello! A fórumon olvastam,hogy a candy mosogatógépedre 3 év szavatossági időt ad a gyártó a fődarabokra. Tudtad Te ezt érvényesíteni,mert a garanciajegyben ezt sehol nem találom?
Ha igen,írd meg légyszíves hogyan sikerült! Köszi
(#) klaresz hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok
Mi körülbelül másfél éve vettünk egy Candy típusú mosogatógépet, eddig tökéletesen működött, de tegnap este már a mosogatás első fázisában a gép aljából el kezdett folyni a víz. A férjem megnézte, hátul a csöveknél minden rendben, nincs dugulás , és nem lehet szabad szemmel látni semmi jelet, hogy hol folyhatott.
Várom az ötleteiteket és előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza klaresz hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
A mosogatógép alján van egy szűrő az ételmaradékok kiszűrésére. Nincs eltömődve?
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Ezeknek a gépeknek van egy típus hibájuk, még pedig a középső házánál szokott folyni belőle a víz, vagyis a tömítésénél. Ebbe a házba megy bele a két szivattyú motor, hő érzékelő, szűrű, meg ilyenek.
(#) mazsolka hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Candy mosogatógéphez fűtőszál kerestetik. van valakinek ötlete honnan lehet olcsón beszerezni?
(#) zoz11 válasza mazsolka hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Hello
Ha a listán nem találod akkor hívjad fel őket, biztos tudnak segíteni!
Üdv: Zoltán

Bővebben: Link
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Üdv Mágusok !

Wh***ool mosogatógépem mostanában kezd gondatlan lenni. Mocskosan hagyja a poharakat (pontosabban valami szemcsés anyagot pakol a poharak belsejébe..) A gép használatán nem változtattunk, ugyanazt ( a gyártó által is ajánlott) motyogatószert használjuk, ill. ugyanúgy pakoljuk ( mint az elmúlt 4 évben ..)

Az általam is látható szűrőket rendszeresen kitisztítom ( belső tér alján tálca+alatta szűrődob), illetve a szórókarokat is ellenőriztem már ( tiszták, könnyen forognak).

Milyen egyéb ötleteket tudtok még adni ?
Köszi M.
(#) imikee10 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Hello
Ezt a hibajelenséget általában az szokta idézni hogy a regeneráló sóra nem engedi rá a vizet. Nem arra a sóra amit Te töltesz bele hanem ami bele van építve gyárilag.
Meg kellene mérni hogy megkapja-e a mágnesrelé a feszt amikor kéne.
Üdv Imi
(#) Macsek71 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Idézet:
„a regeneráló sóra nem engedi rá a vizet. Nem arra a sóra amit Te töltesz bele hanem ami bele van építve gyárilag.”

ez nem tiszta számomra... Ha a az ioncserélő töltetre gondolsz, szerintem nem is működne nélküle (ipari ioncserélők működését ismerve), illetve a regeneráló sót nem használná.

Átnéztem mégegyszer a gépet, a felső karok csatlakozásánál a tömítés elég vacakul néz ki...(a kar a kosárral együtt kihúzható.) Ha a víznyomás a tömítés mellett elszökik, nem forognak a karok megfelelően illetve a legfelső fúvókához talán nem is jut elég víz ... Szerinted ?
(#) imikee10 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Akkor inkább elvan dugulva a kar, bár a tömítés is lehet.
Azért megnézném a relét hogy kinyit-e mosogatás alatt?!
Lehet még a tabletta is (látom hogy azt írtad hogy nem változtattatok), de lehet hogy a gyártás módját változtatták meg.
Próbálj meg egy másikat.
(#) Macsek71 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Köszi !
Fogytán van a mosogatószer, kipróbálunk egy másikat...
Üdv M.

ui :
A gép kibontása, szétszedése csak a leges-legutolsó lenne, ugyanis a (panel)konyhát teljesen szét kéne szedni, a hozzáféréshez
(#) Karaj hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Üdv !
Nincs kérdésem,csak ismerem az E4-es hibaüzenetet,hátha valakit érdekel.Csf458 E tipushoz.
Szivárgást jelez. Remélem valakinek tudtam segíteni
(#) pilota hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem akarok új mosogatógépes témát indítani, ezért írok nektek: Orion OD-007-es mosogatógépem van, kb. 1,5 éve vettem, használtam fél évet, majd egy évig egy raktárban állt.
Újra be lett építve és most minden egyes mosogatási fázisban van egy szakasz, ahonnan nem megy tovább. Mechanikus programválasztóval működött de most elhallgat a kerregés kb. fél úton aztán csak locsol. Ha tovább tekerem, akkor minden rendben, de valahogy nem mos olyan szépen mint korábban. Egyelőre nem szedném ki, mert nemrég építettük be és talán csak valamit benéztem. Fel lett töltve sóval, a gép vízszintben van beereszti a vizet, kinyomja a vizet de nem lehet magára hagyni, nem az öblítő, nem a tabletta, kiprobáltam a szomszédéval is... A segítséget előre is köszönöm!
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Feb 12, 2010 / 1
 
Hello
Felfűti a vizet? Mert míg nem fűtött fel addig nem lép tovább a programkapcsolója!

Üdv: Zoltán
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Igen, közben rájöttem, viszont most menet közben feltöltöttem melegvízzel, azóta ha bekapcsolom folyton szivattyúzza ki magából a vizet, bármilyen állásba tekerem a programtárcsát. Fennakadhatott valami vizszintérzékelő? Hol tudok fűtőbetétet venni?
(#) zoz11 válasza pilota hozzászólására (») Feb 13, 2010 / 1
 
Hello
Az könnyen lehet, a légcsapdát nézd meg, de ha elektronikás gép, akkor egy ilyen cselekedettől be is tud keveredni rendesen.
Szivattyúnál erezd le a vizet, és ha elektronikás akkor húzd ki 1napra, és utána próbáld meg, meg a fűtőt cseréld ha az a rossz.
Ezek után próbáld meg!

Üdv: Zoltán
(#) pilota válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Ok, de mi az a légcsapda?
(#) imikee10 válasza pilota hozzászólására (») Feb 13, 2010 / 1
 
Egy sűrítő egység ami egy gumi csővel csatlakozik a szint szabályzóhoz. Így érzi a gép a vízmennyiséget.

Imi
(#) pilota válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Köszönöm, holnap megnézem. Belülről még úgy sem láttam. Egyébként pedig fűtőszálat nem tudod merre keressek?
(#) imikee10 válasza pilota hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Hát azt látni kéne.
Ha ennyire nem vagy tisztába vele szerintem hívj egy szerelőt inkább.

Imi
Következő: »»   1 / 258
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem