Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   81 / 81
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
?????
(#) szs válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Mert a MindigTv előfizetéses csatornái már egy jó ideje dvb-t2 -n jönnek. A régi doboz pedig csak dvb-t.
Tehát: vagy veszel új dobozt,vagy meg kell elégedned az ingyenes tizenpárral
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Az ingyenesen fogható csatornák is HEVC tömörítéssel vannak ellátva, tehát nem kell neki dobozt cserélnie.
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Nem! A mindig ingyenesek DVB-T és Mpeg4 (h.264) vannak, a promóciósan kódolatlanok DVB-T2 és HEVC (h.265) maradnak.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
De ő előfizetésest szeretne nézni, azt pedig már a fégi dobozok, sőt a régebbi tv-k nem fogják. Mert dvb-t -k, nem ismerik a dvb-t 2 -t.
Nekem is van ilyen.
(#) Doky586 válasza szs hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Jó volna tudni mi az a régi...
Van aki már a tavaly karácsonyra vett dolgokat is réginek tekinti, van akinek a 8 éves cucc se régi.
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Igen, látom már. Érdekes konfiguráció.
(#) teglascs válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy ez mióta van így?
Mert hogy anno (mondjuk 1-2 éve) az ideiglenesen kódolatlanokat tudtam fogni, most viszont hiába nincs ott a kis $-jel az adott csatorna előtt, a műsor nem jelenik meg.
Régebben viszont ez nem így volt, ebben egészen biztos vagyok (ahol nem volt ott a fizetős csatornára utaló jelzés, az a műsor látható és hallható volt).
(#) kadarist válasza teglascs hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Szolgáltatói tájékoztató
Az Antenna Hungária Zrt. 2020. szeptember 6-tól kezdődően további 12 évre megszerezte a földfelszíni digitális televízió műsorszóró hálózatok üzemeltetési jogosultságát. Emellett az NMHH-val kötött Hatósági Szerződése értelmében a jelenlegi műsorszóró hálózatát átalakította úgy, hogy hálózatán a DVB-T technológia mellett a DVB-T2/HEVC szabványú sugárzásra is áttért 2020. szeptember 6-tól.

Az Antenna Hungária Zrt. az átállást követően az A-B multiplexeken (DVB-T) a szabadon fogható (mindigTV), a C-D-E multiplexeken (DVB-T2) az előfizetéses csatornákat (mindigTV PRÉMIUM) fogja sugározni. A DVB-T2 technológiára átállított adók körzeteiben a mindigTV felhasználók csak DVB-T2/HEVC képes vevőkészülékkel érhetik el a kódolatlan időszakban megnyitott előfizetéses csatornákat.
(#) teglascs válasza kadarist hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Ezek szerint ez bő két éve van így.
Köszönöm.
(#) Doky586 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Még most a nyáron is volt hogy a promóciós csatornán kitették T1-en ugyanazt ami párhuzamosan ment kódolva is T2-n .
Az utóbbi hónapokban viszont már maradt a csatorna, csak a kódolást kapcsolták ki. Hogy ez már mennyire marad jellemző nem tudom.

Figyelni kell a kódolt csatornák EPG-jét ott írják melyik meddig kódolatlan. (vagy a weboldalukat)
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) teglascs válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Köszi.
(#) kovacspista hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) kovacspista hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
A régi eszköz a WAYTEQ HD-97CX készülék. Ezek nem tudják fogni az új üzemmódokat. Ezt onnan lehet tudni, hogy ha lehangolom, fel sem ismeri az adókat. Ha alkalmas az eszköz, akkor a lista megjelenik teljes terjedelmébe, csak ha nincs előfizetés, - kártya - akkor nem tudjuk nézni, mert ugye kódolt az adás. A tvk-re ugyan ez vonatkozik. Lehet venni olcsóbban olyan setop boxot, ami alkalmas az új rendszer vételére és kártyaolvasója is van. Ehhez viszont kártyára van szükség. Nekem egy 6 havi előfizetés évente elég lenne, ezért kérdeztem van e kártya egyáltalán, hiszen az alkalmas tv készülékekbe is kell kártya. Az mégsem ok, hogy az új tv készülékek is csak a szolgáltató által biztosított setop box segítségével nézhetők.
(#) uniman válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
De ha rajta lenne a pici "T2" jel, akkor tudná...

97CX_T2.jpg
    
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Mutattam, hogy a családi prémium csomaghoz árusítanak kártyát, fizikailag létező kártyát.
(#) Doky586 válasza kovacspista hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Újra leírom ha előbb nem lett volna egyértelmű.
Ha nincs kártyád, már nemis lesz. CAM van helyette, ezt árulják, ezt CI lukba kell dugni. Nem kell szolgáltatós box.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2022
(#) berez hozzászólása Ápr 30, 2023 /
 
Sziasztok ,orion 1502 höz van dvt-2 firmware,
(#) szs válasza berez hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Oké, az þényleg jó, ha van. Mutasd, hátha kell még másnak is.
(#) berez válasza szs hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Szia kérdés volt,csak lemaradt a kérdőjel
(#) teglascs hozzászólása Máj 2, 2023 /
 
Megesküdtem volna, hogy más hardver (többek között más processzor) kell a t2-höz.
(#) david87 hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy antennára 2 tv rárakni persze dekóderrel.
Emlékeim szerint anno kellet hozzá egy spéci kereszt.
de most sima keresztet raktam rá de nem akar működni.
(#) StMiklos válasza david87 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Szevasz!

Ha elegendő a térerő, akkor egy splitter megoldja a kétfelé osztást.
Sokfelé kapható:
antenna elosztó Üsd be Googleba, lesz csomó találat.

Üdv: StMiklos =nekem is ilyen van.
(#) david87 válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Csak nekem a dekódernek fel kell adni a tápot mert az antenna igényli.
(#) kadarist válasza david87 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Szia!
Használj tápfeszültség átengedő elosztót: Például
(#) david87 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   81 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem