Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi riasztó rendszer saját kivitelezéssel
Lapozás: OK   4 / 4
(#) digifoto válasza rolie hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod. A kipurcant fénycsöves égőket általában szétszedem, és a használható alkatrészeket megmentem. \pl dióda, ellenállás.\
(#) Auth Zsigmond válasza digifoto hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Nosztalgiázom... Amikor a Spar áruházban megjelentek az első kompakt égők, vettem egyet, emlékezetem szerint 15 (11?) W-os volt. Ismerősöm "békebeli" szűk szájú lámpaburáján kellett (volna) a foglalatba beletekerni. A lényeg: a fénycső a kezemben maradt, ez meg ugye nem garanciás bibi...

Menteni a menthetőt, próbaképpen az elektronikán a kis fénycső csatlakozó vezetékeire "ideiglenesen) rákötöttem egy 20 W-os fénycsövet.
Kb. 12 éve volt, azóta is működőképes. Nincs gyújtási villogás, és stroboszkóp hatás sem jelentkezik (a 20-30 kHz-es frekvencia miatt).
Egyébként az általad hivatkozott (13003) típusú kis tranyó van az elektronikában. Nem szedtem szét az elektronikát, csak a csővecske volt hibás.
Össze is gyűjtöttem az évek alatt jó néhány halott kompakt égőt (kollégáim is gyűjtötték nekem, akkoriban még nem voltak veszélyes hulladék gyűjtőhelyek az áruházakban.)
Skori honlapján jó pár kompakt-égő kapcsolás található, jó gondolatébresztők...
(#) digifoto válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Sajnos a korom miatt csak néhány probléma megoldását csinálom meg. Fiatalabb koromban még orgonát is építettem, meg fotózáshoz szükséges exponáló órát. Még rádiócsöveim is akadnak, meg egyéb sok alkatrész. ezeket szoktam barátaimnak adni ingyen.
Még valami: mi az a Skori honlap?
(#) Sebi válasza digifoto hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Skori néven regisztrált tagtársunk sokat foglalkozott a fénycsövek, kapcsolóüzemú tápegységek lelkivilágával, építésével. Az ő saját honlapján sok kapcsolást alálsz egyéb témákban is, látogasd meg !
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) Auth Zsigmond válasza digifoto hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Milyen korról beszélsz? Én is második gyermekkorom élem (66-67), de a "mindent tudó" fórumtársaktól annyi remek információt kapok, hogy kedvenc elfoglaltságom tanulni a fórumokon. Valamikor szakkönyvekből, szakkönyvtárakban búvárkodtam, igen szegényes találati indexel... (Meg aztán, azóta az információk is exponenciálisan megnőttek!)
Jó egészséget kívánok![off][/off]
(#) digifoto válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Sajnos Februárban leszek 77 éves, és már nem vagyok a régi...
(#) Kari55 válasza digifoto hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
A sajnos a Február, vagy a 77 ?
(#) digifoto válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szó szerint értettem. 77 éves leszek februárban.
Beépítettem a kocsi tükrébe egy huzaldarabot, két vége az ajtón belül van. Sajnos már hatszor letörte valaki a visszapillantó tükröt. Most azt szeretném elérni valami egyszerű módszerrel, ha újra leszakítja valaki, a duda elkezdjen szólni, a huzalelszakadása után.
Valami egyszerű megoldás kellene.
(#) Kari55 válasza digifoto hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Értem Én, Én is Februári vagyok, "csak" 59 leszek, ha megérem.

Gratulálok.
(#) pjg válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Én is majd júliusban.
(#) efraim válasza digifoto hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Váltórelé.
A relé tekercse a tükör huzalain keresztül kapja az áramot. Ha megszakad az áramkör, a relé átbillen és bekapcsol a kürt.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Csak ám így állóhelyzetben is meríti az akkumulátort.
(#) morgo válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! Nekem az ugrott be, hogy ha a relét egy NPN tranzisztoron keresztül hajtod meg, aminek a bázisát egy 10-100k ellenálláson keresztül a pozitívra kötöd, plusz a szakadó dróttal a testre, akkor a fogyasztás elhanyagolható lesz. Ha szakad a drót, a tranyó kinyit, relé meghúz.
(#) nedudgi válasza digifoto hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A huzal egy darlington bázisát a földre köti. Ha elszakad a vezeték, akkor a darlington meghuzat egy relét. A darlington bázisáramát nem lehet megúszni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) pjg válasza morgo hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Pontosan. Ha az egy nagy ß-jú darlington akkor töredéke áram fog folyni a reléhez képest.
(#) Auth Zsigmond válasza digifoto hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Gratulálok a szép "barkácséletkorhoz"!

A tükör riasztóhoz én betennék a tükörtalp mögé egy kisméretű, benyomva nyitó nyomógombos kapcsolót, melyet a tükör talpa benyomva tart. A tükör levételével zárna a kapcsoló, és megszólaltatná a dudát, vagy egyéb védelmi eszközt (pl. megrázná a pofonfát:thumbup.
(#) ujfalusi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Jó lenne, de nálunk (sajnos) nem vezethetsz semmilyen feszültséget az autódba.
(#) gkari válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ha elég a kürt megszólaltatása, akkor a tükörlap mögé én egy karos mikrokapcsolót tennék.
(#) efraim válasza gkari hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
De annak a mikrokapcsolónak is a relé tekercsét kell működtetnie, mert a kürt árama elfüstöli a mikrokapcsolót
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Van olyan mikrokapcsoló, ami megnyomáskor, s van amelyik elengedéskor zárja az áramkört.
(#) Remci válasza digifoto hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia!

Nem tudom hogy ez meg felelne-e a számodra, de én ezt tudom ajánlani. Működik.
(#) ricsippi hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Vettem egy mágnes vezérelt riasztót!"olyan mint a boltokban mikor kinyílik az ajtó akkor sípol!"

-Tudnátok olyan megoldást javasolni amivel a bekapcsolását tudnám késleltetni?
kb:10-20 másodpercig illetve egy olyan megoldás is érdekelne amellyel az élesítést is tudnám késleltetni!

-Szerintetek lehetőség van arra hogy az ajtó kinyitása után megszólal de ha visszazárják az ajtót akkor is tovább szóljon addig amíg ki nem kapcsolom majd visszakapcsolva az élesítés késleltetés lépne életbe!Víkendházba szeretném beszerelni!

Esetleg ha van rajz leírás ilyen megoldásokra akkor szívesen fogadom!
Előre is köszözöm a segítséget!
Üdv:ricsippi
(#) proba válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Tulajdonképpen egy lakásriasztót akarsz építeni. Vettél egy szirénát, meg egy érzékelőt. Ha egyszerű riasztóközpontot keresel , szerintem már ebben a fórumban is találsz néhányat.
(#) zosza18 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Üdv! Átolvastam a leírást és a rajzot is átnéztem. Nekem tetszik, pont ilyet akarok egy dolog kivételével. A nyomógombos indítás nekem nem jó, mert ködzárat csináltam és azzal akarom be-ki kapcsolni. Ebben kérném a segítséged, hogy mit módosítsak rajta, hogy "kapcsoló"-val működjön a be-ki kapcsolás ne pedig gombbal? Előre is Köszönöm!
(#) proli007 válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Hello!
- A C2 és R3-at kihagyod.
- Az U2a "Clk" és "D" lábát a GND-re kötöd. (Természetesen "D" és Q') összekötés megszűnik.)
- Az U2a "Clr" bemenetet az U1a 2-es lábára kötöd.
- Az U2a "Set" bemenetét az U1a 3-as lábára kötöd.
(#) zosza18 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Nagyon szépen Köszönöm a gyors és kielégítő választ! Hétvégére készen lesz ez a fajta riasztó, majd teszek fel képet meg infót róla, hogy milyen lett.
(#) proli007 válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Az U1a 1-2 láb összekötése azért marad!
(#) zosza18 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Elvégeztem a módosításokat, most már jó a rajz. Annyit vettem most még észre, hogy az U1a-nál a GND lábhoz 8-as volt írva, de ezt is kijavítottam 7-esre, ha már úgyis belepiszkáltam. Köszönöm még egyszer! Amint felkelt az áramkör a valóságban, akkor jelentkezem és leírom a tapasztalatokat vele kapcsolatban.
(#) proli007 válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
El szoktam ezt a hibát követni. Mert a tervező a táplábakat rejtettként kezeli, külön szinten. De hogy érthető legyen kezdőknek is a rajz, utólag "kézzel" rajzolom rá a táplábakat. Így aztán tévedek is. Nyáknál meg nem számít, mert a hálózati listába a rejtett lábakat veszi fel a listába..
(#) szaki112 hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
HAli!

Ezt hogy kössem be? Melyik vezetéket hova dugjam?

Ezt a szirénát
http://www.masco.hu/files_tc/Riasztorendszer--Alarm%20Control%20Sys...UN.pdf

ehhez a rendszerhez akarom csatolni!
http://kepfeltoltes.hu/view/141110/riaszt__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mit hova dugjak?
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem