Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval

Témaindító: (Törölt felhasználó), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 97
(#) _BiG_ válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 10, 2014 /

Ott a válasz a linkeden a trafókérdésre: Bővebben: Link

Amúgy ezeken az egybeépített sorkimenőkön a pozitív nagyfeszültség ment ki a vastag dróton, mert benne van az egyenirányító sokszorozó.
A régi "malomkerekes" trafókon volt külön az egyenirányítás, azokból váltófesz jött le a tekercsről.
(#) korni.papp válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 10, 2014 /

Igen, már sok-sok keresés után, megértettem a lényeget! Na, ezt nem tudtam. Köszönöm a segítséget, és fevlilágosítást!
(#) alfa007 válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 11, 2014 /

A tálban lévő szallagokat érdemes alusragasztó szallagból elkészíteni. Mert können tögzíthető. meg vastagabb. Klimmazenikai bóltba biztos találsz, Ha nem sikerűl szereznedrégi szórkimenőt. Házilag is lehet készíteni. Neten több féle konstrució is van amiből lehet válogatni.
(#) korni.papp válasza alfa007 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /

Értem, köszönöm! Még valami: Ezt a ,,conductive paint''et hol szerezhetem be? Ez valami vezető festék? Annyi a lényeg, hogy vezesse az áramot?
(#) alfa007 válasza korni.papp hozzászólására (») Okt 11, 2014 /

Azt nem tudom, de helyette lehet alumínium szalagot is használni.

DSCF4356.JPG

(#) korni.papp válasza alfa007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /

Értem, köszi!
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Okt 19, 2014 /

A régi egyenirányító nélküli, 12V-os tranzisztoros meghajtású sorkimenőknek mennyi lehet a kimeneti feszültségük pontosan. Engem a nagyfesz tekercs váltakozó feszültsége érdekelne. Ha jól tudom a TV-ben egyenirányítás után a képcső kb. 1nF-os kapacitása volt úgymond a pufferkondi.

Egyik TV szerelő ismerősöm fekete-fehér TV-re 20kV-ot mondott. Tehát akkor a nagyfesz tekercsen olyan 15kV-lehetett?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) gaben62 válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 19, 2014 /

Nem váltófeszültség, hanem szűretlen homokvár impulzus, 15,625KHz, frekvencia.
A fekete fehér tv.k, nf.tekercse 17-18KV-ot adott le , 61cm.képcső esetén, a kis tv.knél csak 12-13KV, a képcső anódfeszültsége.
(#) kadarist válasza gaben62 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /

Homokvárimpulzus? Hogy kerül a sortrafóra egy ilyen jel? Valamit félreérthettél.
(#) alfa007 hozzászólása Okt 20, 2014 /

Ebben a videóban a világ egyik legnagyobb házi sorkimenője van.
Bővebben: Link
Csak egy nagy ferrit mag kell, és máris lehet 8mm rudat olvasztani.
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Okt 20, 2014 /

Végül is akkor lehet tudni, hogy mekkora képcsőhöz mekkora feszültség tartozott? Esetleg a képcső adatlapjából tájékozódhatnék de ilyet sem találtam a neten.
(#) alfa007 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Okt 22, 2014 /

Ha sikerül megtalálni a képcső adatlapját, abban lehet hogy benne van.
(#) Collector hozzászólása Okt 26, 2014 /

4HV-n egyedi gyártású sorkimenőket rendel egy ember, aki szeretne rendes AC kimenetű profi trafót be tud szállni, elvileg 20 darab felett 25$/darab az ára.
Bővebben: Link
Egyet én is veszek majd szerintem.
Következő: »»   97 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Nov, 24. Hé
23:28:32
Jelenleg 386 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu