Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V az asztal fémszerkezetén
 
Témaindító: w5k, idő: Máj 13, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) w5k hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy érdekes problémám. Megpróbálom érthetően leírni.
Van a műhelyben egy olyan satupad, aminek a szerkezete fém, le van festve. Ide a 230V-ot hosszabbítóval viszem el. Ekkor ha megmérem a fémszerkezet (festék lekaparva) és az elosztó földeléspontja között 110V van, ami igencsak ráz. Ha az elosztó nincs bedugva, a dugalj földelés és az asztal között 9V van. Képet mellékelem. Hosszabbító jól van bekötve, Földelés ki van építve az épületben.

Meg tudná mondani valaki, mitől van ez?

problem.JPG
    
(#) Medve válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Hello, először ellenőrizd le a konnektoron a földelés állapotát. pl tégy egy 100W os izzót a fázis és a föld közé s világítania kell, ha ugyan nicsen keresztbekötve valami. Azt irtad: ráz. Ezt komolyan vegyem? Áram is van ott, nem csak feszültség?
Ui.: Állítólag vannak olyan nagyon kínai hoszabbítók, amelyeknél a földelés nem szakszerűen van szerelve. Ellenőrizd azt is.
(#) w5k válasza Medve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
úgy ráz, hogy csak na
de ha a fázis és föld közé teszek izzót, az nem kapcsolja le az év relét?
(#) Medve válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Lekapcsolja, de akkor az asztal miért nem kapcsolja le? Vagy amikor téged ráz? Asztal le van földelve?

(#) w5k válasza Medve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
nincs leföldelve az asztal
pont ezt akarom kipróbálni, hogy leföldelem, de az még nem most lesz
most csak megoldást keresek, addig nem közelítem meg
(#) Medve válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
De ezzel még nem oldottad meg a problémát! Persze az is eredmény, hogy nem haltok meg!
Van fi-relé a házban? MIlyen a hosszabbító? Nem kettős szigetelésű, műanyag?
(#) w5k válasza Medve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
elhívtam a villanyszerelőmet, ő is értetlenül állt ezelőtt a probléma előtt

igen, van FI relé a házban, és kettős szigeteléső műanyag, kimértem, minden a helyén van
(#) Elektroman hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Szerintem valami kapcsolóüzemű cucc, pl számítógép lehet a dologban plusz valahol szakadt földelés. A szgép tápoknál gyakran van két kondi a földről a nullára és a fázisra, ha a föld szakadt akkor az felemeli a feszt féltápfeszre,ami kb 110V.

Üdv M
(#) w5k válasza Elektroman hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
akkor mindenhol rázni kéne a házban, de ez csak itt ráz.
(#) Medve válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
A hiba csak a hosszabbító használatakor jelentkezik..."és kettős szigeteléső műanyag, kimértem, minden a helyén van" ...akkor hogyan kerül a feszültség a hosszabbítóról az asztalra?
És amikor téged megrázott, miért nem oldott le a fi-relé?
(Tudom, nem nekem kellene kérdeznem )
(#) w5k válasza Medve hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
ezért kérdeztem meg itt ezeket, mert én vagyok ehhez, köszi
na mindegy
(#) VIM hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Nem akarok beleszólni, de szerintem nálad semmi nincs föld potenciálon, aminek ott kéne lennie! Próbálni kellene egy leoldást az FI relével, de nem a teszt gombbal, hanem a fázis és föld között lámpázni! Ha nem old le az FI akkor nincs földelésed! Üdv.:VIM
(#) inborn hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
„de szerintem nálad semmi nincs föld potenciálon”

Csatlakoznék.

Másképpen nehezen lehet elképzelni, hogy a földelés és a valóságos föld között 110V legyen.
(#) bankimajki válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
szia én meg azt üzenem, hogy ha "csak akkor amikor azzal a hosszabbítóval csinálod" mérd meg egy másik hosszabbítóval is, ha azzal jó a másikat szedd szét és nézd meg a hibáját
(#) w5k válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
próba megtörtént két hosszabbítóval is
(#) VIM válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
És mi az ábra?
(#) w5k válasza VIM hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
hiányos volt mégiscsak a leírásom.
azért kezdtem el ezt a fórumot, mert eleve kipróbáltam több hosszabbítóval is
(#) Moderátor hozzászólása w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009
 
Ez nem kielégítő válasz!

Mit tapasztaltál, mit nem írtál le?
Mi most a helyzet?
(#) VIM válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
DE MIT?
(#) VIM hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Van valami az asztalon ami a hosszabbítóról megy, és ha csatlakoztatod akkor az asztalon 1/2 feszültség van. Nem?
(#) bakos13gab válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Szia!

Így hirtelen eszembe jutott, hogy rögzítetted-e a hosszabbítót (elosztó végű?) az asztalhoz?
Ha igen, nem sérült-e meg a rögzítésnél valamelyik kábel? Bár ezt elvileg a több hosszabbító használata kizárná...
(#) inborn válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
És hosszabbító nélkül?
(#) VIM hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
A DÖBBENET az, hogy villanyszerelő is látta és nem lát semmit, csak néz ki a fejéből! Innen szimultán nehéz a leírtakból megmondani mi is a baj, ha felét sem írod le a történteknek. Itt vagyunk mindannyian, a 110V meg az asztalon!
(#) w5k válasza VIM hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
na akkor
észrevettem, hogy ráz az asztal
az asztalon lévő JÓL BEKÖTÖTT, NEM SÉRÜLT ELOSZTÓ HOSSZABBÍTÓ földelőérintkezője, meg az asztal fémszerkezete között 110V mérhető
kihúztam az elosztót, és megmértem a dugalj és az asztal fémszerkezete között a feszültséget, ekkor 9V mérhető. Visszadugva az elosztót ismét 110V. Másik elosztóval IS 110V. Van FI relé, és nem veri le, ha megráz az asztal. Van földelés. Azt hiszem ennyi
(#) Sebi válasza w5k hozzászólására (») Máj 13, 2009 / 4
 
Csodák pedig nincsenek...
Nyilván nagy belső ellenállású (digit) műszerrel mérsz, ezzel ilyen esetekben erősen becsaphatod magad.
Valaki már ajánlotta a lámpázást, én is ezt teszem: a műszerrel párhuzamosan mindig használok egy 10W-os izzót, hogy a kapacitív módon fellépő feszt ne mérjem. Elhiszem hogy ráz a fém asztal, ez lehet kapacitív úton rákerült fesz - ahogy már írva volt - általában zavarszűrőn (Y-kondi) jut ki, ha nincs földelés.
Teendők:

1. Lámpázás a konnektornál védőérintkező és fázis között: teljes fény
2. Lámpázás a hosszabbító végén ugyanígy: teljes fény
3. Lámpázás az asztal és a védőérintkező közt: nincs fény (remélhetőleg)
4. Asztal összekötése a védővezetővel (előírás!)
(#) w5k válasza Sebi hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
ok,köszönöm, megpróbálom este ezt a lámpázást,majd írok ide mit tapasztaltam
(#) VIM hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Idézet:
„1. Lámpázás a konnektornál védőérintkező és fázis között: teljes fény


Hát akkor az már nem jó! Szerintem. Az FI-nek meg kell szólalnia! Hát oda folyik a hibaáram!
(#) VIM hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Ha a dugajban ki lehet lámpázni a nullát és a földet is akkor egész biztosan nincs rendben a védőföldelésed. Nézd meg a szonda kötésdobozát, nincs-e lazulás vagy korróziós elváltozás. Üdv.:VIM
(#) damkodav hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Szerintem itt nincsennek démoni erők meg ilyen dolgok egy normálisan kiépített hálózatnál ez a probléma NEM FORDULHAT ELŐ !
Én javasolnám villanyszerelő kihívását de nem olyanét aki csak néz, hanem olyat aki csinál is valamit.
Én szívem szerint egy olyat ajánlanék aki érintésvédelmi szakvizsgával rendelkezik pár perc alatt rámér és már közelebb is jár a problémához.

1,ha van firelé és természetesen jól van bekötve a nulla és a fázis van rajta átfűzve akkor nem szivárgó áramok okozzák mert az azonnal lekapcsolna.

2 Ha nullázott a rendszered márpedig szerintem az akkor a kis megszakító táblában"szétszedés után"nem csak nézni kell a föld sín és a nulla sín a fi relé előtt össze van kötve majd ide erre a pontra egy 10 kvadrátos zöld sárga vezetékkel be van kötve a szonda amely az alapozáskor vagy az alaphoz vagy valahova le van ütve ha le van mert azért nehéz is meg drága is meg minek is az mondják sokan de nem az kell!

3 a satupadodon esetleg nincs köszörű fúró vagy egyéb hegesztő rátéve mert akkor a te rendszered a jó olyan földelésed van hogy az csuda és a készülék ami a satupad vázával érintkezik a szigetelése nem megfelelő és rádolgozik a satupad fém szerkezetére
A fém vázában feszültséget indukál ami az általad említett festék miatt nem tud a földbe eltávozni csak az általad lekapargált kis részen rajtad keresztül.


Az izzós teszt közelebb vinne az egyből kiderítené, hogy kapacitív feltöltődés-e vagy nem.

4 Az is lehet, hogy a satupad a földeléstől (szondától)nagy távolságra van és igen kis keresztmetszetű a föld vezető.
És a nagy távolság miatt az együtt futó vezetékek indukálnak benne egy kis feszültséget és te eléggé érzékeny vagy erre vékony a bőröd vagy ilyesmi.


Egy szóval izzó foglalat 2 db vezeték, óvatosan tesztelgesd le mind az összes lehetőséget.

Nulla föld rövidrezár fi relének le kell menni fázis föld izzóval 60w izzónál akár mi van a firelének le kell kapcsolni

Fesz mérés nulla föld között 0 volt körül műszertől függ.

Fázis föld között 230 körül fázis nulla között 230körül

Mérj majd utána mindenki tud segíteni!
(#) inborn hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Érdekes, hogy fórumtársunk valami rejtélyes oknál fogva a hosszabbítóra, az asztalra és mindenre verné a balhét. Arra nem hajlandó, hogy megnézze azt a konnektort, ahová a hosszabbítót dugja.
Pedig, ketten is javasoltuk neki.
A család élete és testi épsége védelmében javasolnám neki, hogy ekkora „szakértelemmel” ne birizgálja az elektromos hálózatot.
Igen nagy valószínűséggel egy korábbi „alkotása” alkalmával alaposan elbaltázott valamit és most az bosszulja meg magát.
Hogy pár igen szerény felkészültségű fórumtársamnak csípi a szemét a stílusom?
Nagy kaland.
Igaz a temetkezési vállalkozás szakemberei valóban szótlanabbak nálam.
Szerintem, okkal szoktam felhívni a figyelmet az egetverő baromságokra.
Persze, ha ezen honlap gazdái inkább az életveszélyes kókányolást támogassák jobban, akkor valóban hiba volt részemről ide látogatni.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem