Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfrekvenciás trafó szétszedése (kulturáltan)
Lapozás: OK   2 / 2
(#) patkany válasza bbatka hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Érdekes felvetés. Esetleg sütő olajban. Mint írtam, nincs már sajnos nincs több EE magom, a 7db EI meg már elég. De ha valaki kipróbálná, érdekelne az eredmény! Ellenvetésem van annyi a dolog iránt, hogy plusz munka az olajtól való megtisztítása.
(#) erbe válasza patkany hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Meg lehetne próbálni fagyállóval is. Minél töményebb, annál magasabb a forráspontja is. A víz lassan elillan belőle, újra higítani kell. Vízzel könnyen lemosható. Sajnos, eléggé büdös.
(#) otvenkilenc hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Szintén hőlégfúvóal szedtem szét. Kesztyűvel. Lakkba vannak mártva az fogja.
(#) bbatka válasza patkany hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Én is a sütőolajra gondoltam elsősorban. Másodsorban motorolajra.
A hideg zsíroldó gyorsan leszedi a magon marad olajat.
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
A hideg zsíroldó nátronlúg. Esetleg mást is megeszik. A vasmagot persze nem bántja.
(#) Joe_001 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Üdv!
Egy idősebb kollégám mutatta, feldobja elektromos sütőlapra, forgatva egy idő után kesztyűben egy idő után széthúzható, nem törik. A maradék lakk nitrohígítóban lemosható. (A zsíroldót nem próbáltam, majd eztán.)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) ferci hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sütőolaj vagy víz nálam, 2-3x 5 perc forralás...közben meg ragasztó levakarás és a vastag kesztyű...
(#) patkany hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Az EI33-okhoz elég volt nekem 1x5 perc is. Most találtam egy még egy nagy EE trafót, majd megfőzöm azt is, illetve van egy pár db kis fazék magom. Majd megfőzöm azokat is. Azok is rendesen ösdze vannak ragasztva!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem