Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   627 / 627
(#) minimodel hozzászólása Pé, 13:50 /

A fórumból elvesztek hozzászólások, reggel mög egy lappal több volt de sebaj.

Szóval szeretném nektek a sok segítö választ megköszönni. Szimpatikus az AVR USBasp, de mivel itt Münchenben nem nagyon tudnák felprogramozni, egy ilyenre gondoltam megvenni. Pedig az építés és a felélesztés élmményét meghagyhatták volna nekem. Sme soros portom, sem LTP-m nincs a laptopomon már így csakis USB-s jöhet szóba.
(#) videokartyab hozzászólása Pé, 16:17 /

Sziasztok

Picit elakadtam, adott egy mozgásérzékelő, ami ha érzékel, az atmegán keresztül növeli egy digitális hangerőszabályzó kimeneti jelét.
Ha viszont nem, akkor lecsökken a hangerő egy adott mértékig. A problémám az, hogy ez az egész egy while ciklusban van és így ha érzékel is a mozgásérzékelő(csak mozgást érzékel jelenlétet nem) mindenképpen le fog csökkenni a hangerő a minimális szintre. (mert nem ugrabugrálok előtte folyamatosan)

Azt szeretném megoldani hogy mielőtt elkezdené csökkenteni az értéket várjon mondjuk 1 percet és csak azután induljon el. És csökkentés közben ha érkezik újabb jel a mozgásérzékelőből akkor növelje a hangerőt(vissza) és megint csak 1 perc múlva kezdje ezt.

Mivel lehet ezt megoldani?
(#) Droot válasza killbill hozzászólására (») Pé, 16:36 /

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Akkor megcsinálom amit tanácsoltatok és ha gond van jelentkezem.
(#) k3gy3tl3n válasza videokartyab hozzászólására (») Pé, 17:21 /

Szia, szerintem csak be kell vezetned egy új változót aminek az értékét egy mozgás érzékelése után beállítod, majd folyamatosan csökken minden ciklusban mikor nem volt mozgás, ha lemegy 0-ig (nem volt mozgás már egy idelye) akkor elkezdesz halkítani, ha menetközben volt mozgás úra max-ra állítod az értékét.
(#) videokartyab válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Pé, 20:44 /

Köszi szépen jó ötlet! Működik!
(#) minimodel hozzászólása Pé, 20:56 /

Még egy utolsó felvetés a programozóval kapcsolatban: láttam videót, hogy Aurdino is tud programozni. Lehet avval jobban járok mint egy kis USB-sel, ha már mindenképp vennem kell és nem építhetek.
(#) pluto válasza minimodel hozzászólására (») Pé, 20:58 /

Azt tudod, hogy a hozzászólásaidat a modik áthelyezték ide?
Következő: »»   627 / 627
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Okt, 25. Szo
9:04:53
Jelenleg 344 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu