Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé vezérlés 1-20-ig
 
Témaindító: c4h10, idő: Máj 18, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) c4h10 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kapcsolást szeretnék építeni amivel 20db relét szeretnék vezérelni 1 nyomógombbal a következő módon. Gombnyomásra mindig egyet előre ugrana egészen 20-ig. Megoldásaitokat előre is köszönöm.
(#) NeoCorteX válasza c4h10 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
ha jól emlékszem valami soros párhuzamos átalakító kapuval láttam hasonlót ahol a clock lehetne a nyomógombod. Ha így indulsz el a nyomógombbal kell csinálni valamit hogy egy nyomásra ne legyen sok jel. (bekapcsolási effektus vagy miszösz)
(#) gabiszaki válasza c4h10 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Szia én 4017-ic vel oldanám meg igaz 3darab kellene.
(#) valve válasza c4h10 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Hello!

Itt van egy kapcsolás. Szerintem is a legegyszerűbb megoldás egy CD4017-es integrált...
(#) proba válasza valve hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
A dolog 9 ig sem jó mert egyszerre KÉT jelfogó húz ,mert mindkét 4017 Q0 kimenete magas reset esetén.
Esetleg mátrixba kötve működnének jól.

fut.jpg
    
(#) El_Pinyo válasza valve hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Szia Valve!
Nem lesz jó az áramkör, amit feltettél. Legkevesebb 3 db. 4017- es kell a megvalósításhoz. A probléma, hogy bekapcsoláskor resettől függetlenül a 0- ás kimenetek 1-be állnak, valamint, hogy a CO lábbal hajtod meg a következő fokozat CLK bemenetét. Bővebben lásd: adatlap.
c4h10:
Én is azt javaslom, hogy használj 4017- est, az adatlapban benne van a kaszkádosítás módja (5. oldal lap alja).
Adatlap
Üdv.
(#) c4h10 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Köszönöm a megoldásokat valaki nem tud egy rajzot csinálni az alkatrészek értékével együtt. Előre is köszönöm
(#) El_Pinyo válasza c4h10 hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Szia!
A mellékletben megtalálod a megoldás egy lehetséges módját. Azokat a kimeneteket, amelyeket használnod kell, meghosszabbítottam. Ezekre, mint az U1-Q0 kimenet esetén, darlington tranzisztoros kapcsolással kell a relét illeszteni.
Üdv.

4017.pdf
    
(#) valve válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 4
 
Igaz. Viszont ez a kapcsolás működik, most szimuláltam le...
(#) c4h10 hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
A cmos ick-nél a nem haszn. lábakat kössem a negatív pólusra?
(#) El_Pinyo válasza c4h10 hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Csak a bemeneteket, de tulajdonképpen mindegy, hogy tápra, vagy testre kötöd, csak legyenek bekötve. A nem használt kimenetek maradjanak üresen, azokat ne kösd be sehova se.
(#) bander91 hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Üdv!
Olyan amatőr kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a relében mit jelent az 1- , illetve 2 áramkörös?

Nem azt hogy két fogyasztót tudok vele kapcsolni?


Előre is köszi a válaszokat! bander
(#) bander91 hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
semmi ötlet?
(#) Imi65 válasza bander91 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Már hogyne lenne. Jól tudod, azt jelenti, hány független érintkező-pár van benne.
(#) bander91 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Kösz a választ.
(#) pyroflash hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Esetleg tudna valaki egy olyan kapcs rajzot ami ugyanez csak felbővítve mondjuk 50-ig, 100-ig?
Köszi srácok
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem