Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » I2C hőmérő illesztése soros portra
Lapozás: OK   1 / 1
(#) karika200 hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Üdv!

Találtam egy kapcsolást neten, egy soros portra köthető hőmérőhöz, DS 1621/1624/1631 -es IC-vel. A weboldal ahonnan az infókat szedtem ez volt: link
Összeraktam, rádugtam a soros portra, elindítottam a programot, és vártam a csodát.. mégse történt semmi :\ Sajnos az elektronikai részéhez annyira nem értek, h magam megtaláljam a hibáját.. így akinek van tippe, h merre keersgéljek, az ne fogja vissza magát

köszi

Link beszúrásához a "LINK" gombot használd, javítottam.
Téma címén is igazítottam egy kicsit, a "Hőmérő hibakeresés" kissé keveset mondott.
-- kobold
(#) titi válasza karika200 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Hali!
Elsőként nézd meg, hogy a stab. IC kimenetén megvan-e az 5V fesz.
De ha annyira nem értesz az elektronikai részéhez, akkor talán az elkészült műről is rakhatnál néhány képet, hátha látunk rajta valami bibit.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Bár én ma már nem leszek, de biztos lesz, aki segít.
kobold! Köszi, csak azért nem néztem meg hamarabb, mert nem szeretek másolgatni, más helyett.
Nem öt perc van egy hsz. módosítására?
(#) kobold válasza karika200 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Biztosan lesz, aki lehurrog, de nekem nem szimpatikus ez az áramkör, hasonló okok miatt, mint az alap JDM programozók sem: a soros port ilyen-olyan ellenállásos "illesztgetése", tápfeszültségként való használata több esetben ugyan működő megoldások, de nem garantált, hogy mindig az.
I2C-hez egy korrektebb áramkör van itt, azon látható, mire gondolok: külön betáp (ami lehet az USB-ről kivezetett +5V, ezért nincs benne stabilizátor), illetve egy MAX232 a soros port normális illesztéséhez. Igaz, ez PIC-es illesztés, de talán annyival még jobb emiatt, hogy az I2C busz időzítési gondjait is megoldja, a soros port pedig vagy igen, vagy nem.
Igaz, hogy ez több alkatrész, meg macera, de ha tutit akar az ember, szerintem megéri azt a pár száz forintot, illetve némi méretnövekedést.
(#) karika200 válasza titi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Nos, képeket rögtön csinálok.. Addigis: lemértem a stabilizátort, és egyik fele 6,x volt másik meg 0,38 :\ ez nem az igazi meglátásom szerint.. A kábel amit rászereltem sima csatlakozó helyett egy feldarabolt null modem kábel. Beméregettem minden lábát, h melyik színű szál melyik lábon van, és ami fura volt nekem, h fordítva van számozva a rajzon a csatlakozó meg a null modem kábel műanyagjában lévő számozás is pont fordítva van. Most úgy forrasztottam be ahogy a rajzon látni, figyelmen kívül hagytam a null-modem számozását.. lehet amúgy kellene, a kábel számozása szerint?:/
(#) karika200 válasza titi hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
A kész kapcsolásról készült képeket kitettem ide.
(#) karika200 válasza karika200 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Közbe eszembejutott, bár nemtudom mennyire befolyásolhatja a dolgot, hogy a diódáknál kicsit bizonytalan voltam, de én úgy raktam őket, h a két elektrolit kondi felőli, egymás mellett lévő dióda a két zener, de úgytűnt nekem, hogy a rajzon is így van.
(#) karika200 válasza karika200 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Nos, a feszültség probléma abból adódott, hogy a stabilizátor fordítva volt bekötve, az input volt az outon és fordítva.. :\ Megfordítottam, mostmár megvan az 5 voltom, de a program még mindig nem tudja olvasni z adatokat az ICről:\
(#) whalaky válasza karika200 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Lehet hogy nem sok öze van a dologhoz, de milyen hosszú, és milyen minőségű kábelen akasztottad a PC-re?
(#) Tetye válasza karika200 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Az sda scl lábakon mérsz valamit?
Én is megcsináltam annó több féle képpen és mindenhogy ment elég furi hogy nem akar. Zenerek nincsenek forditva?
Ha nem felejtem el majd megnézem megvan e még...
(#) karika200 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Nos, az SDA-n 0,65 Volt van az SCL-en pedig megvan az 5 Volt (4,92). A kábel amivel csatlakozik a géphez egy árnyékolt nullmodem darabolásából született, kb 2 méteres kábelt vágtam félbe, szóval oylan 1 méteres kábel, ami árnyékolt, bár az elején ugye megvan bontva az árnyékolása :/

A zenerek sztem jól vannak, de nézd meg őket, az a kettő ott az elektrolit kondik mellett:
Enyém: LINK_1
Másé(működő darab): LINK_2
(#) Bxncx válasza karika200 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Lehet, hogy az a baj, hogy a hőmérő IC-t foglalat nélkül forrasztottad be és túlmelegedett és elromlott.
(#) karika200 válasza Bxncx hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Ez már bennem is felmerült, de nagyon odafigyeltem rá forrasztásnál, és szerintem a +125 Celsius, a hőmérő IC felső határát nem léáptem túl mert folyamatossan rajta volt egy újjam és sztem megérzem már az alacsonyabb hőmérsékletet is ;] De végső esetben kiszedem és rakok a helyére egy fogalalatot és bele az IC-t
(#) Tetye válasza Bxncx hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Az nem melegiti túl az ic t ha ugy szedem ki az eredeti nyákból hogy a nyákról a vezetősáv már leégett és a maga a panel is megég? Én igy szedtem ki 1-2-t és még ma is megy. Nem dicsekvésképp mondom, hanem mert szerintem ez kizárható dolog. Itt más gond lessz, ugyan annak a fesznek kéne lenni az adat mint az orajel vonalon is..
(#) karika200 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Hmm, akkor vmi mégis fordítva lesz szerinted? vagy miért van olyan kis feszültség? rámérjek közvetlen a gépből kijövő feszültségre is? Amúgy 0,valahány volt van az SCL-en is, ha nem jó port van kiválasztva a programban, amint kiválasztom a jó portot megjelenik az % volt, ez nyilván nem meglepő. A diódákat már sokszor megnéztem, diódateszterrel is rámértem mindre, a multiméter nem jelzett hibát sehol, ellenállások is jók sztem. A kondik maradnak, amiekt nem tudom, h hogyan lehetne tesztelni. Esetleg vmi más hiba lenne?:\
(#) karika200 válasza karika200 hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, megoldódott a probléma ^^ Az egyik alapvető baj az volt, hogy a stabilizátor IC fordítva lett bekötve. A második probléma a sok próbálgatásból és figyelmetlenségből adódott, az egyik vezeték rosszul volt bekötve... Most működik ahogy kell ;] Köszönöm mindenkinek mégegyszer ^^
(#) Bugder hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Leggyakoribb baj a fordított bekötések,az ilyesmire nagyon kell figyelni!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem