Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   85 / 85
(#) kadarist válasza Bulyovcsity hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Így akkor a hangszóró oldalán van érintkezési hiba. A csatlakozótól a hangszóróig át kellene nézni a rendszert.
(#) Baxi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
vagy a hangváltó nyákját nézd át (forrasztások)
(#) djkoko hozzászólása Jan 16, 2024 /
 
Sziasztok Mesterek!
Egy kis Fisher CA-30 erősítő javításában kérnék segítséget. Szinte hibátlanul működik, viszont a bal oldali hangszín szabályzás nem megy. Kondik, ellenállások, potméterek jók, balansz szintén.
Köszönöm!
(#) Massawa válasza djkoko hozzászólására (») Jan 16, 2024 / 1
 
Valahol megszakadt a NYÁK. Hasonlitsd össze az elérhetö lábakon a két oldal ugyanazon pontjain mérhetö feszültségeket. Ahogy nézem tolo potik szabályozzák az áramkört. Azok eléggé hajlamosak a szakadásra.
(#) Suba53 válasza djkoko hozzászólására (») Jan 16, 2024 / 1
 
A hangszín szabályozó kör a végfok visszacsatolásában van, kapacitív csatolással, és egy 5 erű kábel köti össze az alap panelt a hangszín panellel.
Valahol szakadt, vagy kontakt hibás. Annak az 5 erű lapos kábelnek nézd meg a forrasztásait mindkét oldalon. Meg úgy általában a forrasztásokat, és fóliákat is.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
(#) djkoko válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 16, 2024 /
 
Köszönöm szépen, a rajzot is! Ezek meg voltak, nem történt változás, valószínű, hogy a poti lesz a ludas.
(#) Csacs76 hozzászólása Feb 12, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy yamaha rx-397 erősítőm. 6 éve nem volt használva. Most 1 hétig tökéletesen működött, majd tegnap film közben kikapcsolt. Visszakapcsoltam, 5 perc után megint. Hagytam. Ma 3 mp után, kikapcsol. Egyszer bekapcsolt távirányítóval, azóta úgy sem. Átnéztem a fórumot. Reseteltem, de nem segített. Táp hibát jelez ha jól értem, de a service
manuálban az még határon belül van vagy mi...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2024
(#) Csacs76 válasza Csacs76 hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Elronthattam a hangszórókkal? 4 ohm a minimum, de ezek 6 ohmosak. Wattot nem tudok. Reset után csak a 6-1,6-2 jelzett hibát a másik kettő nem. Aztán megint mind a négy. A proci táblázatnál nekem az utolsó kettőben van eltérés, ha a speakerB-t és A-t nyomom mintha felcserélődtek volna.
Következő: »»   85 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem