Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mercedes A 140 szervizkijelző
 
Témaindító: mazerati66, idő: Okt 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) akos70 válasza szalaiz hozzászólására (») Nov 20, 2009 / 1
 
Láttam már ilyen progikat 5-10ezer Ft-ért különbözö weboldalakon. Meg persze itt-ott ingyen.
(#) szalaiz válasza akos70 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Igen progik vannak csak melyik az ami használható is!
(#) akos70 válasza szalaiz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Tulajdonképpen mindegyik használhato, egyik itt hiányos kicsit, másik ott. Ha több van, az nem baj. Kérdés, hogy mire kell. Ezek általános progik, minden tipushoz megtalálhatoak bennük a lényegesebb adatok, rajzok, leirások. Ezen kivül léteznek tipusspecifikus programok, ezek csak egy adott tipusrol szolnak, de arrol benne van minden, az utolso szögig. (ha érdekel, keress rá a következö szavakra: WIS, EPC, TIS, ELSA - ezek tipusokrol szolnak, vagy pl. ToleranceData, Autodata, Autofit, Vivid- ezek általánosak.)
(#) szalaiz válasza akos70 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Mercikhez kelenének főként elektronikus rajzok.
Mit hová kötnek - ha kell + dolgot beszerelni hogyan tudom (riasztó, rádió.stb.)
Ha meghibásodik valami elektronika ki tudjam mérni megvannak-e a feszültségek.
Nekem elektro múszerész a szakmám és szintén nagy merci rajongó vagyok és van is szerencsére egy kettő.
wis nevű program nekem is megvan de igazán nem boldogulok vele.
(#) akos70 válasza szalaiz hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ha egy ilyen fiatal Mercit magad akarsz szervizelni, a m9szaki ismereteken tul kell valami diagnosztikai eszköz is, Pl. Mercedes Carsoft 7.4.
A tieden már szerintem saját vezérlöje van minden részegységnek, CAN-BUS, stb. A hagyományos modszerekkel lehetetlen javitani.
(#) szalaiz válasza akos70 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Igazán csak úgy szeretném szervizelni, hogy ha konkrét hiba van akkor javítani vagy cserélni - gyári értékek el állításába semmiképen nem szeretnék belemenni.
pl. legutóbb w140 bálna ajtónyitásoknál sűrűn felnyitotta a csomagtartót is - sok idő eltelt mire megtaláltam a csomagtartóban azt a szelepet amit a komfort modul vezérel és ki tudtam iktatni. sajnos a hibára nem jöttem rá!
Álófűtés beépítésnél is több napom ment el mire a ventillátor vezérlőszálát megtaláltam és tudtam hozzá építeni egy új fokozatmentes vezérlést.
Tehát lényeg egy progi amin a villamossági bekötések kapcsolások láthatók .
(#) akos70 válasza szalaiz hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Van egy Autodata WD5 nevü program, abban egész jo rajzok vannak, de Mercihez csak a 168, 202 , és 210-hez. Talán ha van ujabb verzioja, abban lenne a 211-hez is, az biztosan használhato lenne a tiedhez.
(#) Ninoo válasza akos70 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hy!
Egy merci E200-as anyósülésében meghibásodott a nyomásérzékelő. Ki lehet-e iktatni, vagy a fedélzeti computert "átverni" valahogyan?Van a műszerfalon egy hibajelző lámpa(SRS asszem), az világít.Ki nem vehetem belőle az izzót.Az ülésből már kibontottuk az elektronikát és a nyomásérzékelő fóliát is.A doboz ki volt öntve műgyantával,de ki lehetett hámozni belőle a NYÁKot.3 vezetékkel csatlakozik az autóhoz a panel.Táp test, és gondolom jel vezeték.Rá van írva , hogy 100Baud.De síma kommersz vezetéknek néz ki.
hegusp
(#) akos70 válasza Ninoo hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hello!
Nem csináltam még ilyesmit, de nem is tartanám tul szerencsésnek átverni a légzsákvezérlöt. Nem véletlenül van az ott. Ha adott esetben fölöslegesen eldurran az utasoldali lufid, az többe kerül.
Ha nem durran, amikor kéne, az meg pláne...
(#) Ninoo válasza akos70 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Hy!
Nyugodtan durranjon...inkább.Tehát az nem baj ha azt hiszi a computer, hogy míndíg benne ülnek.Ha kinyílik, tegye.A lényeg, hogy ne legyen hiba jel.
hegusp
(#) szalaiz válasza akos70 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Köszi- utánanézek ennek a proginak.
Jönnek tovább is a problémáim.
w209 nyári hátsó kerék 255/35r18 téli felrak 265/35r18 műszerfal jelez defekt vagy keréknyomás nem megfelelő!
Kérdésem lehet ezt számítógépesen OBD átírni a megfelelő valós kerékméretre?
(#) akos70 válasza szalaiz hozzászólására (») Nov 28, 2009 / 1
 
Az okozhat problémát,ha elöl-hátul nem egyforma a kerékátmérö.
(#) szalaiz válasza akos70 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Hát igen ez a problémám!
Olvastam most valahol , hogy tanuló módba kell áttenni a kocsit (inicializáló) és felismeri a gumiméret külömséget avagy a gumikopás adta külömbségeket.
Gyárilag megadott használható gumiméretnél is vannak 1%-on belüli eltérések---az én esetemben ez 0,9 % nyári gumiknál amik rajta voltak 0,16% volt csak.
Közben megpróbáltam első kerekek 2,7 bár hátsók 2,2 bár és tökéletesen működik nincs hibakód csak nem az igazi ez a megoldás.
Mosmár csak a tanuló módot kíne kitalálnom hogyan kell áttenni és elméletileg 10 perc 60 fölitti tempó után jegyzi a dolgot és utána csak az ettől eltérő esetekben fog jelezni.
VALAKI TUD SEGÍTENI AKKOR MEGKÖSZÖNNÉM!
(#) pro007 hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Sziasztok!!!

Tudna nekem segíteni valaki?
Merci Vito 112cdi, 2001-es évj.
Hasonló a problémám, mint az első kérdezőnek:
olajcsere számláló nullázása!
olajcsere megtörtént, csak a praktikát nem tudom a nullázásra!

Segítségetek előre is köszi!!

Gábor
(#) szalaiz válasza pro007 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Ákos70-et megkörnyékezed egy üveg borral biztos segít - ebben a témában Ő a profi.
(#) pro007 válasza szalaiz hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Hello!

Köszi, akkor nála próbálkozom!
(#) akos70 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Inkább kettö háromágu. De a nagyobb különbség az,ami köztük van.
(#) akos70 válasza pro007 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
(#) pro007 válasza akos70 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
NAGYON KÖSZÖM!
(#) oldember hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem tudom él e még ez a topik, de azért megpróbálom!
Kérdésem:
Egy Mercedes-Benz - W168 - A140, L típusú autóban milyen típusú motor van?
Központi befcskendezésű vagy egyenkénti vagy más?
Mi a hivatalos "titulusa"?
Sehol nem találok leírást ami pontosan meghatározná a típust. Még a szervízkönyv is mélyen "halgat" erről!

Köszi a segítséget, ha még jár erre valaki!
(#) SzervízMacska válasza oldember hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia! Ahogy nézegetem, az 1.4-es és az 1.6-os motor egyaránt hengerenkénti befecskendezéses.
(#) oldember válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Köszi, de miből derül ki, hogy befecskendezéses és nem más?
(#) zolika60 válasza oldember hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nem igen gyártanak másmilyet belőle.
(#) oldember válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Mennyire biztos ez?
(#) zolika60 válasza oldember hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Egészen. De ez egy elektronikai fórum. Miért nem merciseket kérdezgeted erről?
(#) SzervízMacska válasza oldember hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia. Onnan derült ki, hogy előkerestem a motorvezérlő elektronika kapcsolási rajzát, és egyből négy injektort láttam rajta.
(#) oldember válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
A cím a google-ból van én csak csatlakoztam!
(#) oldember válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Köszi!
Ez már meggyőző!
(#) SzervízMacska válasza oldember hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Itt van, mutatom is: :yes:
(#) szalaiz válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Bocsi hogy beleszólok!
Holl lehet szert tenni egy hasonló programra ...mely köpi a merci elektronika bekötéseket?
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem