Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiótelefon üzemeltetése asztali készülékkel
Lapozás: OK   2 / 2
(#) (Felhasználó 17788) válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Kedves pucuka!
Kérlek olvasd el az indító cikket! Öregasszony, kis pénz, max. 2.000,-Ft-s mobil,1.000 Ft-s asztali készülék.Szívességből kell megoldani! Szóval a szokásos, még én fogok természetesen ráfizetni, anyag, munka, stb. Egy hagyományos nyomógombos asztali készüléknél nem lehet bonyolultabb a kezelése. (A TV távvezérlőt sem használja, inkább odatotyog, igaz 3 csatornája van összesen) MEG KELL CSINÁLNOM EMBERSÉGBŐL!!! szia
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Szevasztok Kollégák!

Én indítottam a de most már ki lépek mert ez mmeghaladja a tudásomat. Átadtam a szomszédomnak "isoramnak", kérem őt támogassátok! Köszönet mindenkinek aki segített, és aki segíteni fog még! Mírr-Múrr
(#) pucuka válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Meglehet, hogy eddíg nem fektettem hangsúlyt a gazdasági kérdésekre. Azért teljesen inyen nem fog menni.
Az általam javasolt megoldást nézve:
A telefonkészülék már megvan
Az összekötő kábel megvan
Az akarat megvan
Be kell szerezni még:
1 db Nokia Premicellt (attól függ honnan sikerül) ismerőstől 0 Ft, Vatera : n*1000 Ft,+ posta
1 db feltöltőkártyás előfizetés, ha elég ritkán használja, akkor évenként 3 - 5 eFt. (ez kikerülhetetlen)
Ennyi.
Ha ennyi ráfodítás sincs, akkor passz....
Ja, és a villanyszámla
(#) (Felhasználó 17788) válasza pucuka hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
K.pucuka!
Körbe néztem a primecell ügyében. A kutatási eredményeimet közzé teszem:A piacon újat " Kifosztovics pátriárka" 48+ÁFA áron árul. Használtan (állítólag felujítva amit nem tudom mit lehet rajta felujjítani?) 30+Áfa áron találtam két helyen is de gyanús, hogy valójában egy cég ez a kettő. A legolcsóbban használtan "Ali Baba és a negyven rabló" 20+Áfa árért kínálja.
Szóval az 1.000,-Ft/haver a vateráról nem müködik. Nem is találtam használtat magán személynél.
Amúgy okos kis szerkezet.
A társaságoknál hellyel-közzel elérhető asztali gsm, de csak akkor van 10,- alatt ha két évre előfizetsz. Ugyi ugyanott vagyunk mint most. A Pannon kártyásan 30,-t kér érte. Az idős hölgy nyugdíja meg 43,-.
Mírr-Múrr-tól megörököltem a témát (egy házban lakunk), azt hiszem szerzek egy asztali készüléket aminek nagyok a gombjai és valamilyen régi nokiát beleműtök. Vagy lessz belőle énekes halott vagy nem.
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Hát a nagyon olcsó de működik az az lehet hogy a dtmf kód "felismerő project" amit linkeltem korábban, ezzel megoldható hogy a telefonon benyomkodott gombok "értéke kiíródjon",

a mikrokontrolleres részt, ami feldolgozza a bevitt számokat, talán a legegyszerűbben, AVR-rel lehet úgy megoldani, hogy lehet kapni nyákon készen egybeépítve elvileg 3000ft körül atmega128 kontrollerrel egy kis panelt aminek van soros portja, ezen keresztül programozható fel és ezen keresztül lehet később a mobilhoz csatlakoztatni

az asztali telefon mikrofonját olcsó headset-et véve annak a mikrofonjára kicserélni, a hangszórót is bekötni az asztali készülékbe értelem szerűen, és a headset felvevő gombját meg a telefon kagyló alatti érzékelőre kötni
ennek ha ugye nincs hívás nincs funkciója (hacsak nem hanghívásos az a mobil), ha meg hívásban van a mobil akkor ugye akkor kaphat jelet ez a gomb az asztali készülékbe kötve, ha azt lerakják, ekkor a mobilnak is pont ugyanezt kell csinálnia, ha meg felveszik a kagylót, akkor ugyan nincs tárcsahang azonnal lehet tárcsázni, és valahogy interrupt figyeléssel az AVR-nek megmondani hogyha kapott x db dtmf kódot akkor azt adja ki parancsnak a mobilon, ami uge érzékeli hogy headset van rajta azaz az asztali készülék kagylója és oda adja ki a hangot..., és csörögni pedig nem az asztali készülék csörög majd, hanem a mobil, bár ennek utána kell nézni hogyha headset van a mobilra dugva melyik tipusnál csörög a telefon és nem a headsetet próbálja csipogtatni...
kb ennyi jutott eszembe

valaki valamit ehez?


de ez is eddig ugye: egy mobil 3000
egy AVR 3000
egy headset 200
dtmf-hez dolgok ?nemtudom?
mobilhoz adatkábel 500
-----------------------------------------------------
6700 legalább

lehet hogy egy jó akksi is kell a mobilhoz és még azt is meg kell oldani hogy folyamatosan töltse a mobilt a töltő, vagy az akksit szét kell szedni és fix tápot bekötni az akksi házába, ilyet valahol láttam egy oldalon...

szoval nemtudom hogy pár napja amikor ez a projekt indult az árverős oldalon 10000 ért volt használt asztali gsm... talán az jobb lehet

(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
illetve erre egy kollega korábban felhívta a figyelmet hogy igenis van 10000ért premicell

itt egy lista:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=premicell&c=0
(#) ferzoo válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Készüléket nehezen is de tudsz szerezni,az viszont tény hogy Pannonnál 40Ft.Vodafonnál 60-80ft.a percdíj vezetékes irányba bármely időszakban.Praktikum vagy vitamaxxal is.
(#) (Felhasználó 17788) válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget. Beütöttem a vaterára én is de nekem nem adott ki semmit. Csak én szúrhattam el. Mégegyszer köszönöm!
(#) (Felhasználó 17788) válasza ferzoo hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szia! A perc díj nem számít mert csak a rokonai fogják hívni, hogy jól van-e. Ha meg neki kell segélykéréshez, akkor nem számít az összeg.Hiszen az a lényeg, hogy megszabaduljon az előfizetéssel járó,--neki felesleges--, havi díjtól.
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szivesen! És még egy valami eszembe jutott, ami jól jöhet a néninek, van a t-home! nál nem t-mobilenál egy olyan díjcsomag hogy "mobilotthon prémium", ez az aminek hangzik egy gsm előfizetés, aminek a havidíja 550ft, és ezzel 10ft ért bármelyik időszakban az egész országban bármelyik vezetékes szám hívható(mobilt is lehet hívni ennek most nemtudom a percdíját...), mondjuk ennek így van havidíja, viszont egész kedvezményes...
(korábban volt sima mobilotthon névre hallgató díjcsomag is ennek nincs is havidíja akinek még ilyen van de amikor legutóbb kb fél éve néztem akkor ezt már nem lehetett újonnan előfizetni, helyette lett a mobilotthon prémium)
(#) Mírr-Múrr válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Vettem egy extrém nagy nyomógombos telefont. Igértek a jövő hétre egy primecellt kölcsön próbára. Ha jó akkor meg van a megoldás. Ha nem, nekiállok az öszvérítésnek és beszámolok itt nektek, már akit érdekel, hogy mi okosságot, mi butaságot sikerült elkövetnem! Üdv:
(#) pucuka válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Üdv!
Jónak kell lennie, a Premicell erre van készítve gyárilag.
(#) Mírr-Múrr válasza pucuka hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Tudom már kiokosítottatok meg magam is igyekeztem, de a fő gond az öregasszony műszaki megoldóképessége. Ez csak próba után derül ki. Már van egy másik gondom a barátnője meg feledékeny, a gáztűzhelyét már emiatt lecseréltem villanyra, de most meg az a gond hogy ezt is bekapcsolva felejti.
Kell egy lámpa a szobába, hogy megy a tűzhely kint a konyhában, meg egy időzítő ami akkor is kikapcsolja ha elszunyókál a fotelban. (Meg még egy lámpa, hogy miért világít a másik.) Szia
(#) pucuka válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 17, 2009 / 4
 
Hát, akkor meglehet, hogy ezzel is gáz lesz. Ti. a tárcsázás időzítővel működik, az utolsó beütött szám után még vár kb 5 s -ot, (hogy jön-e következő szám) és ha ezalatt bontja a vonalat(letesz a kagylót) és újra kezd tárcsázni (mert elrontott egy számot) akkor bizony kiakad, lehet resetelni, táp ki, táp be.
(#) abcdabcd válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 17, 2009 / 4
 
(#) Mírr-Múrr válasza pucuka hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Köszönöm! A próba ki fog deríteni mindent.(Legalábbis remélem!)
Ha mégis a buherálás vár rám hát nem tudom? Talán kell majd egy PIC-s srác mert én nem tudok programozni és talán ez lenne a legjobban járható út, összevetve egy csomó egymást figyelő kis időzítős körökkel. MM
(#) Mírr-Múrr válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Nem tudom mit bénáskodtam el de kerestem még ma délelőtt is, nekem nem jöttek elő, pedig aztán minden formában kerestem. Köszönöm a segítséget! MM
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Hasonló problémám van.
A GSM Adapteres dolog sajnos úgy néz ki nem játszik.
Ez egy román szolgáltató, CDMA (450MHz). Régebben voltak adaptereik, most már vagy nincs, vagy letagadják, vagy nem jutunk túl a droidokon...

Hogyan lehetne megoldani egy ilyen készülékkel, hogy egy Yagival felkerülne a padlásra és lent lehessen telefonálni? (Mo-ra kell)
Tárcsázni is tudni kellenne, tehát a sima Bluetooth headset nem jó. A neten találtam LCD-s, tárcsázós BT headsetet, de Mo-on nincs...
Ja, nem jók a GSM adapterek, mivel ez 450MHz és nincs SIM...ők égetik a készülékbe az adatokat, mint anno a Westel 60-asoknál.

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A régebbi GSM adapterek (terminálok) általában csak a GSM hálózatokra tudnak csatlakozni, 900, esetleg 1800 MHz -re, az adatátvitel is maximum GPRS. Az újabb GSM modulok már sokkal többet tudnak, 900, 1800, GSM, (EGSM), valamint 2100 MHz, UMTS (IMT), viszont a terminál részét neked kell megépítened.
A 450 MHz IMT (UMTS)sávon csak WCDMA van, nálunk is lesz, ha egyszer megint kiírják a pályázatot.
Miért is ezt a sávot preferálod, ez kifejezetten a mobil internet és csak másodlagos beszéd szolgáltatásra készül, és még annyira új, hogy még a végberendezés választék sem túl nagy, így még modulok sincsenek, (legalábbis még nem láttam)
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia Pucuka!

Ez nem új, ez régi. Romániában fut már igen régen és CDMA csak. És inkább csak beszédre, a ZAPP szolgáltatónál.
Égen földön nem találnak ilyen Access Ti egységet. A Topex gyártotta nekik, azokat is felhívtuk. Már nem gyártják régen, de van nekik. Csakhogy ők csak a modult készítették, ebbe egy a ZAPP által küldött Hyundai H-100 mobil lett belerakva. Na az nincs nekik, de már a ZAPP-nak sem. Már az egész ZAPP nekünk keres... Először fogalmuk nem volt, hogy mi is ez... Meg is vagyok fázva és kész vagyok már.

Azért van ez favorizálva, mert a GSM szolgáltatóknál nagyságrendekkel olcsóbb, kb. 2,5Ft/perc, az első perc fix, aztán másodperc alapú... A Cosmorom-mal ingyen beszél (egyesült a két cég). A Cosmorom viszont a kedvezményes percek letelte után (nálunk ez hamar menne), 35Ft/perc... A Cosmorom egyébként már menne, ahhoz kellett a méréshez a Nokia adapter kábel. Full térerő 900MHz-en...

Felmerült mégegy megoldás... Ha nem sikerül olyan telefont kapni, amin van antenna kimenet és hozzá antenna adapter, akkor lehet kapni univerzális külső antenna kivezetést. 2 félét találtam, az egyik ragasztható lap, a másik kis szorítós, a másik vége FME. Na, de, hogy ezek mekkorát vesznek le a jelből? Lehet, hogy hiába a Yagi, nem lesz jobb a térerő..
Valaki használt már ilyet?
Ha véletlenül mégis lenne antenna kivezetés, az meg tönkre fog menni, ki fog szopósodni...bele kellene hackelni egy FME lengőaljzatot...

Topex Access Ti CDMA pdf
Hyundai H-100 egy hasonló dobozzal kívülről pdf

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Anno a W450 -ben is volt egy kísérleti üzem az IMT 450 -el, de sajna nem lett belőle semmi. Azt hiszem 1-2 éve olt kiírva nálunk egy pályázat, erre, a frekvenciák zárolva is vannak, de a pályázat eredménytelen lett.
A "ragasztós, szorítós" antennacsatolások elég nagy veszteséggel működnek, tulajdonképpen csak arra jók, hogy a rendes ellátottságú helyeken az autók árnyékoló hatását csökkentsék.
De, akármelyik mobilba végül is bele lehet szerkeszteni külső antenna csatlakozót.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
A 450 él nálunk is tovább, a katasztrófavédelem, vízügy, stb, kapott ilyen készülékeket. Nagyon sokat tudnak, de nem használják őket...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Belenéztem egy ilyen Topexes cuccba. Ott csücsül a Hyundai H-150 (nem H-100, gondolom mindegy, mert testvérek). Az antennája ki van tekerve, mert nem férne el, egy fogadó műanyaglapba van pattintva, gondolom hátul van antennaaljzat. Alul megy bele egy adatkábel. Megy a kijelző, lehet nézni a térerőt, rajta vannak a gombok, rajta az akku.
A Sagem RT 30-nál egy torzó van csak a mobilból a dobozban, hiányzik a háta, a kijelző és a gombok, csak egy fólia van a helyén... Gondolom a Nokia Premicell már más tészta és csak GSM modul van benne, nem egy fél 5110-es...

Nem akarom elkiabálni, de dereng némi fény az alagút végén, szereztek a Hyundai telefont, viszik a Topex-hez, ott belerakják egy AccesTi-be és elvileg meg lesz amit a főnök akar. Van egy 450MHz-es Yagink, még a Westel 60-ból maradt, kipróbáltam egy itteni AccessTi-vel, 4-5 vonás térerő a padláson. Már antenna és padlásundorom van...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Több, mint egy éve ment jól a cucc, ezelőtt 2 nappal megállt...
A fedlapot leszedve láthatóvá válik a telefon kijelzője, full térerő, aztán semmi, ez váltja egymást pár másodpercenként. Áramtalanítás-újraindulás után is...
Van előtte egy nagy függőeleges falú épület, de 1 évig jó volt, most meg mi lehet... én zavarra tippeltem, mert nagyon furcsa volt, hogy full/semmi, szabályos időközönként...
Ma vittem egy másik antennát és egy másik készüléket. Másik antenna fel, ugyanaz, másik készülékkel...azzal is...persze ez így leírva könnyen megy, de ehhez 2 padlást kell megjárni többször, és egyedül próbálgatni...mára már jó idő is volt fenn, mindenhonnan folyt rólam a víz...
Gondoltam, megpróbálom a padlás másik végét, végülis azért volt itt a cucc, mert itt volt már régebben is egy cső, amire lehetett az antennát fogatni. Irány a másik oldal, cső híjján kartondobozokra hungarocel tábla, abba beleszúrtam, átkábeleztem, szerencsére minden elért. Próba és jó!!!
Ezen az oldalon nagyon úgy néz ki, hogy pont ellát a nagy épület mellett. De miért csak most lett gáz? A boltos szerint a másik oldalon a benzinkúton szerelnek valami rendszert, hogy ellenőrizzék a kutasokat, talán abban van valami, ami ilyen zavart csinál, a nagy falfelület meg mint egy tükör ráverte az antennára és elnyomta a román jelet...

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Hát, a frekvencia gazdálkodás fura dolog. Amíg csak egy hálózat van, semmi gond, az ellátott terület jó nagy. Az ellátott terület nem egyenlő a térerősséggel, minden más híresztelés ellenére, hanem a hasznos/zavaró térerő viszonya van definiálva. A határövezetben pedig (ami Mo. területének kb. 60 - 70 % -a) egyeztetni kell a felhasználást, és ahogy nőnek az igények s frekvencia felhasználásra, egyre lehetetlenebb a "DX".
(#) Inhouse hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Na, megint kellett alkotni... kellett egy román Vodafone elérés... Hála az égnek, ezek már SIM kártyás normál 900/1800MHz-es szolgáltatók! A jól bevált Nokia 6310/FME kivezetéssel és egy 900-as Yagival fel a padlásra a többiek mellé. Próba, keskeny sávban, de 5 vonal (kb. 60%) térerő. Kis furcsaság a régi Nokiák marhasága, hogy szerintük egy szolgáltató nem változtathat nevet (örökre megjegyzi), és sehogy sem volt Vodafone RO...régen Connex-nek hívták!... honos hálózat kiválasztva. Sagem GSM adapter fel, FME kábel egy szinttel lejjebb. Ja, nem lehet kapni 5m-est, csak 3m-esünk volt (több is), az meg kevés... Rendeltem hozzá toldót és így 6m (2*3m) van rajta. Ez a toldásos plusz 3m egy vonás minuszt jelentett a térerőben, de működik stabilan, a fele meg van.
Kellene a hívószám kijelzés, ennél van, a régi Topex-esnél nincs. Vagyis a telefonon a dobozon belül van, de a telefon kimeneten már nem adja ki... Van benne pár jumper, de nem tudom mit csinálnak, meg minek is lenne jumperezve a hívószám küldés...ez ennyit tud, kész...

Üdv
Inhouse
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Inhouse:
nem Nokia a buta hanem szabvány...
- Van egy a telefon firmware-ben (ami ugye a gyártáskori állapotot tükrözi);
- Aztán van "broadcastol a hálózat";
- Aztán ezt felülírja a SIM-ben tárolt...
Nagyjából ebben a sorrendben írják felül egymást,
3gpp szabványok egyébként ingyesek, bár eléggé bikkfanyelven vannak írva...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Másik telefonnál alapból a Vodafone RO látszik a keresésnél és a ráállásnál is.
A Nokiá(k)nál akárhányszor állok rá, a keresésnél mindig CONNEX (és PANNON, és WESTEL...) és csak a ráálláskor adja fel jól a nevet...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem