Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiótelefon üzemeltetése asztali készülékkel
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Üdv: Mindenkinek!
A problémám, hogy egy hagyományos asztali készülékkel kell, kellene üzemeltetnem egy mobilt. Az ok: egy idős hölgy akinek rossz a látása és a mai telefonok kisméretű billentyüzetét nem látja, a vezetékes vonal alapdíját meg nem tudja fizetni az alacsony nyugdíja miatt.
Arra gondoltam, hogy szétszedek egy mobilt és ráforrasztom a billentyűit a mobilra. A csengő áramkör nem probléma, de a felveszem-leteszem átvitelén még gondolkodnom kell.
Ha valaki bármilyen megoldást, tanácsot vagy olyan asztali készüléket tud amelyik esetleg megy mobilhálózaton vagyis mobil készülék (tudom ez egy paradox kifejezés, "asztali mobil"). A három szolgáltatónál már jártam de az ügyeletes szőkék csak néztek rám
Bármilyen segítségért nagyon hálás lennék! Üdv:Mírr-Múrr
(#) Sebi válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Pedig van ilyen:
asztali GSM telefon
és az ára sem brutális, mint a GSM adaptereké.

Persze lehet barkácsolni is, attól függ mennyit ér a saját időd és milyen a gyakorlatod elektronikai, mechanikai téren...
(#) potyo válasza Sebi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Azért őrület, hogy annyit tud, mint amit 10-15 éve tudtak a mobiltelefonok - gyakorlatilag beszélgetés és sms - és nem szégyellnek elkérni ennyit érte...

---------------------

Valami régi nokia 5110 vagy mi volt az a telefon, ami elég elterjedt volt, az is túl kicsi lenne? Azon fehér gombok voltak, fekete felirattal rajta, az elég jól látható. Egy olyat szerintem két sörért lehetne szerezni. Az akkuja szinte biztosan halott, de ha kap egy tápot az akku helyére (pl. töltőből lehet csinálni olyat), és a néninek úgysem kell, hogy hordozható legyen, akkor szerintem jó lehet egy olyan is, és akkor elég barátságos áron hozzájutott.
(#) Sebi válasza potyo hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Igen... de szép, csicsás és egyben van...
Én 3110-re gondolnék, még van a családban kettő. Jó nagy számok/betűk a kijelzőn, egyszerű kezelés.
Ennél már csak a 2110 téglám lenne alkalmasabb a maga 2W-jával, érzékeny vevőjével, mert az rossz helyről is működne.
És igen: az akku helyére 2200µF a tápegységes megoldással örökéletű.
(#) abcdabcd válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
1-2 éve a pann*nnál lehetett venni 10000ft ért asztali gsm-et, most úgy látom nem árulnak viszont a vodaf*nnál van 19900ért vitamax-szal

illetve árverős oldalon 10000ért hozott ki a kereső...
(#) Mírr-Múrr válasza Sebi hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Kedves Sebi!
Köszönöm a gyors választ. A tipusát nem tudod vélelenül, hogy a neten megnézhessem, Köszi: Mírr-Múrr
(#) Mírr-Múrr válasza potyo hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Köszönöm a segíteni akarást de a 2110-s is kicsi, olyanom van. Üdv:Mírr-Múrr
(#) Sebi válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Az aláhúzott szöveg egy link, katt rá...
(#) Mírr-Múrr válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Köszi! Jelenleg még csak nem is rendelhetők! Üdv:Mírr-Múrr
(#) Sebi válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Az akciós termékek közt van nekik egy olyan is, amibe sima készüléket lehet dugni... az sincs?!
(#) gg630504 válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
(#) Kinka István válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Szia!
Szerintem ez jó lenne neked:Bővebben: Link
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Ahogy a segítségetek után körülnéztem, kiderült, hogy az új készülékek 30-50-ig vannak. Ez sok az idős hölgynek. A Pannon fog akciózni de ott is csak az előfizetéses lessz 10 . Tehát ott vagyok ahol a part szakad.
Keresgélek tovább, és közben elkezdem tervezni a mekkelt készüléket.
Ti mindent megtettetek, még egyszer köszönöm! Mírr-Múrr
(#) Mírr-Múrr válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Köszönöm, elcipelem,hogy megnézze. Mírr-múrr
(#) Mírr-Múrr válasza Kinka István hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Köszi! Ha a "nagyi telefon" nem válik be akkor ez lesz a megoldás. Igy már tudom mit keressek. Üdv:Mírr-Múrr
(#) zerro válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Ilyet kellene átalakítani!
(#) pucuka válasza zerro hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Üdv!
Rendes kihívás átalakítani egy ilyet, hogy működjön GSM hálózaton.
(#) szoker válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!
Annyira azért nem nehéz megoldani. Egy asztali tárcsás telefonból és egy 3210-esből már csináltam egyet. És működött. A lényege annyi, hogy ha betekergeted a számokat, akkor vár kb 3-4 másodpercet és elindul a hívás.

szerk:
Naez viszont komoly! ha már v*terázunk
(#) Mírr-Múrr válasza zerro hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Ez sokkba kerülne mert sok ólmot kellene bele önteni, hogy a huzat ne fújja le az asztalról.
(#) Mírr-Múrr válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Üdv: Nem tartom lehetetlennek csak babrás egy kicsit és a gsm-nek annyi lessz. A mikrofont,hangszórót egyszerűen árnyékoltal elviszem a kagylóba. A csengőt a rezgő jelről illesztem. (Hálózat úgy is kell, valami dugasz táp)a billentyűket lepárhuzamosítom a nyákon, a felveszem leteszem parancsot meg valamilyen kizáró logikával két monostabil jelfogót vezérel. A számkijelzőn kell még gondolkodnom. Lehet az ki fog maradni, a CB 667-n sem volt. A gyári megoldás jobb volna de veszett drága. Lehet kintről kéne behozni, de mostanában nem megyek sehová. Üdv: Mírr-Múrr
(#) pucuka válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Üdv!
Biztos meglehet oldani, nem rossz az elképzelésed.
Azért egy kis kutakodást megérne, régebben a matáv szerelt az RLL programmjában egy csomó Nokia premicellt szabolcsban, és borsodban. Gondolom ezek közül mára több feleslegessé vált, ebbe dughatsz normál telefonkészüléket, és faxot is, úgy emlékszem, a tárcsás készülékekkel is elboldogul.
Szóval arrafelé kellene kutakodnod.
Egyébként arra mondtam, hogy szép kihívás, hogy a linken szereplő pénzbedobós készűléket üzembehelyezni, mert ennek a működéséhez a központoldalon megfelelő jelzéseket is kellene előállítani.
(#) (Felhasználó 17788) válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia! Ne haragudj de mi is az, mit csinál pontosan az a "premicell"? Telefontechnikában nem vagyok teljesen otthon.

(#) (Felhasználó 17788) válasza szoker hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia! Hogy is van ez? A hagyományos tárcsa start-stop impulzusával mit csináltál? A szaggatott tárcsa impulzusokat miképpen vitted át a gsm-re? A telefon hogyan azonosította mondjuk az 5-s számot. Majd hogyan választotta szét a kezdet,vég impulzust, hogy fogadja a többi számot? Érdekelne mert mint pucukának írtam nem vagyok teljesen jártas. majd el feledtem mit csináltál a csengetési, és táp szint problémával? Üdv:
(#) Stadi válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Felteszem (bár lehet, hogy tévedek), az a doboz lehet, amivel vidéken vezetékezés nélkül csináltak vezetékes telefont. Egy fél- vagy harmad aktatáska méretű doboz a falon, rajta egy antennával. Belemegy a 220V, kijön egy RJ11 csatin a telefonkábel. Az Alföldön is telepítettek ilyeneket, kis falvakba, ahová nem lett volna gazdaságos elvinni a telefonkábelt.
(#) Stadi válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Van itt is egy érdekes projekt.
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Kedves Kollégák!
Nagyra értékelem a segíteni akarásotokat és tisztelettel köszönöm is, de kérlek olvassátok el a kezdő szócikket a topik elején. [/b]Asztali készülékkel kell vezérelni a mobilt!!! Üdv:Mírr-Múrr
(#) abcdabcd válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Viszont akkor az érdekes lehet, hogy mennyire akarod az eredeti vezetékes telefon "feelingjét" visszaadni, mert a tárcsahanghoz elvileg 48V kell, illetve hogy csörögjön ahoz meg 90V körüli feszültség, valahol itt a HE-n olvastam nemrég olyan projektet hogy hogyan lehet házi használatra vezetékes telefonokat beüzemelni házi kisközpont nélkül, azaz hogyan lehet megoldani a "tárcsázást" illetve a csörgetést, volt ott pár kipróbáltnak írt megoldás

ez az a téma:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1291.html


Ezen kívül olvastam szintén olyanokat (nem a HE-n, nemtudom most hogy hol) ahol mobilt vezéreltek mikrokontrollerrel, sms küldés stb,
gondolom pl mikrokontrolleren lévő rs232n keresztül valamilyen gyári adatkábellel vezérelhető a telefon...,
például a SiemensMobilControl SiMoCo nemrégen freeware lett, onnan lehet lesni parancsokat (hívás ATDT szám), meg esetleg lelopni a soros portról hogy miket küld ilyenkor a telefonnak...

a headset csatlakozón ugye kivezethető a hallgató meg a mikrofon...

hát lehet hogy nem kis meló ezt rendesen összerakni
(#) abcdabcd válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
illetve itt a HE-n is van mobil vezérlés PIC-kel téma:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_3238_1_ASC.html

(#) abcdabcd válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
http://www.siongboon.com/projects/2005-07-18_dtmf_circuits/

illetve találtam még egy érdekes oldalt, a telefon gombjai "által" kiadott DTMF kódot értelmező ic használatáról, ezt lehetne aztán egy pic-nek tovább, ami rs232-n vezérli a telefont és akkor a hívást már lehetne is indítani, persze tárcsahang nem lenne ettől, csörögni se csörögne, bár ha nagyon olcsó megoldást akarsz meg lehetne hagyni a mobil eredeti csöngését, és a headset felvevő gombját meg bekötni a vezetékes készülék "kagylófelvételérzékelőjére" elnézést a hozzáértőktől nemtudom mi a neve ennek
(#) pucuka válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Üdv!
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy mit szeretnél.
Ahhoz, hogy egy vezetékes asztali telefont működtetni tudjál GSM hálózaton keresztül korrekt módon, ahhoz egy speciális összekötő áramkör szükséges, ami a GSM jelzésekből előállítja a vezetékes telefon működtetéséhez szükséges jeleket.
(persze a másik megoldás, amit felvázoltál az is működőképes lehet csak végig kellene gondolni)
Az ilyen összekötő áramkörök léteznek, gyári, és kisipari termékként is, A Nokiánál Premicell -nek az Ericssonnál nemtomminek hívják. Ezekbe bele van építve gyakorlatilag egy GSM telefon, és egy mikrovezérlős áramkör, ami a telefonkészülék számára előállítja a vonali áramot, csengető feszültséget, tárcsahangot, érzékeli a vonali áram megszakításokat (tárcsázás) átalakítja a DTMF kódokat (oda - vissza), és illeszti ezeket a jelzéseket a telefon MBUS (Nokiánál) -ára, oda vissza.
Két RJ11 csatlakozója van, az egyikbe a telefonkészüléket, másikba FAX gépet dughatsz (vagy éppen egy vezetékes modemet).Kinka István linkelte
Persze ezek gyári újként nem olcsók, de mint már említém, a matáv elég sokat szerelt az RLL programmjában, biztosan sok van ebből elfekvőben, csak járj utánna. Ilyet készíteni meglehetősen nehéz dolog, mert meg kell hozzá szerezni a felhasználni kívánt GSM készülék teljes belső szoftverét, hogy a korrekt adatátvitelt meg lehessen valósítani az adapter, és a GSM készülék között. (nem lehetetlen, de egy darab ilyen elkészítéséhez biztosan nem éri meg)
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem