Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TOSLINK Koax átalakító
 
Témaindító: soskajoska, idő: Dec 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Helios válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ezen is gondolkodtam, de nem szeretnék még több kilógó izét... így is van már elég
(#) Inhouse válasza Helios hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ez esetben a kérdésedre (az eddigi igen kevés infó tekintetében a tudásodról a kérdésed alapján) a válasz: nem, nincs.
(#) Helios válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Azért lenne rá szükségem, mert jelenleg 3 eszközöm is van amelyik alkalmas az optikain történő kommunikációra. Gondolkoztam azon is, hogy PCM2902-esből építek 2 darabot - annyi IC-m van - de van pár számomra felesleges funkciója is, amik miatt ezt a lehetőséget elvetettem.

De ha azt javaslod hog vegyek átalakítót, akkor elsózom az IC-ket. Hátha valakinek majd kelleni fog.
(#) abcdabcd válasza Helios hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ha olyanra építed, amin csak azokat a funkciókat használod ki, amik neked kellenek, és jól meg tudod építeni, a neten elég sok terv van hozzá valószínűleg, akkor az ugyanolyan jó is lehet, mint amit vennél nem?
(#) Inhouse válasza Helios hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Ez esetben lehet, hogy tévedtem. Ha meg tudod építeni a DAC-ot, akkor hajrá. De az még mindig kérdés, hogyan bővíted fel a bemenetek számát az erősítőn. Abban a formában, hogy legyen egy plusz, teljes körűen integrált bemeneted szerintem sehogy. Vagy egy másik helyett, vagy egy másikkal ikerben és külsőleg váltva a kettő között.
Olyan sok kanóc nem lenne egyébként, én ezért nem faragnám szét az erősítőt. Ha van kapcsolt 230V-os kimenet rajta és egy szabad RCA bemenet, akkor rövid kábelekkel nem foglal az akkora helyet. A vezetékek rendezhetőek.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) Helios válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Én arra gondoltam, hogy mivel 4 RCA bemenetet választhatok, így az egyik helyére betenném ezt az optikai modult... így lenne 3 RCA és egy optikai. Csak ahogy írtad az lene a kérdés hogy hogyan tudnám ezt a jelet a DACtól függetlenül használni, mondjuk USB nélkül...
(#) Inhouse válasza Helios hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Az, hogy mire gondoltál az a te titkod, amíg nem mondod el. Mi meg találgatunk, és hallgatjuk, hogy miért nem jó az ötletünk...
Egy meglevő szabad RCA vonal bemenet helyére be tudod tenni, csak a be kell kötni a megfelelő helyekre, reménykedni, hogy ne legyen földhurok, jó legyen a jelszint és szépen be tudd faragni az optikai bemenetet. Szerintem megépítve többe lesz, mint megvéve Kínából a komplett működő.
(#) Helios válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Erre gondoltam. Csak egy két dolog nem tiszta ezzel kapcsolatban.
(#) Inhouse válasza Helios hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Én sem építettem még DAC-ot, de van erre is topic. Az indító kérdésed arra vonatkozott, hogy tudsz-e az ezt nem tartalmazó erősítődbe optikai bemenetet varázsolni.
(#) Jáger László válasza Helios hozzászólására (») Márc 21, 2015 /
 
Szia! Csak egy tipp. Veszel egy mechanikai hibás Minidiscet. Lemez nélkül benyomod a REC gombot és van egy DA konvertered, nem is akármilyen.
(#) Bender92 hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Létezik olyan átalakító ami analóg audió jelet alakít digitálisra? (RCA bemenetet Optikai kimenetre fordít)
(#) kisninja válasza Bender92 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Igen létezik DAC
(#) kisninja válasza kisninja hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Na már nem tudom szerkeszteni bocsi,
Analógból Digitálisra drágább de létezik ADC
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem