Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CRESCENDO erősítők
 
Témaindító: Alkotó, idő: Jan 5, 2010
Lapozás: OK   4 / 4
(#) reloop válasza gb197 hozzászólására (») Márc 22, 2014 1 /
 
Szia! A Q17 és az Ugs határoló 1N4148-asa fordított.
(#) gb197 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia!
Köszi az észrevételt, jogos... Máris javítottam.
(#) gb197 válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia! Szerintem nincs meg, de annak idején a Lacitól kaptam egy rajzot, kicsit az Etalonra hasonlít (bemenet j-fet) ,de vége bipoláris tranyó. Hallottam nála , nem szól rosszul, én nem építettem meg.
(#) didyman válasza saraha hozzászólására (») Márc 22, 2014 / 1
 
D-osztály? Áááh.. Én nem ijedek meg a sok alkatrésztől, nekem ez nem is sok alkatrész. Egyszer kell összerakni. A hatásfok sem érdekel, zenehallgatás közben nem a villanyórát nézem, és 40-50 W néhanapján nem az a kategória, amit érdemes így nézni, szerintem.
(#) didyman válasza gb197 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Ez az NFB nélküliség érdekel. Kíváncsi vagyok, hogy -ha hallom- mennyivel másabb élmény, hogy nincs átfogó, globálisan késő-fázistoló visszacsatolás.
(#) gb197 válasza didyman hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Erre a megoldásra még én is vissza térek, csak a végén bp. tranyók lesznek. Van is jó néhány kapcsolásom, de valószínűleg az LC Audio Technology Millennium xp végfoka lesz az első lépcső.
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Márc 22, 2014 / 1
 
Azért megnéztem MOSFET-tel mit mutat a szimulátor, nem vészes.
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Hmm, én mindig arra gondolok az IRF és hasonló HEX-FET-ekkel kapcsolatban, hogy a tetemes hőfokfüggésük miatt vajon mekkora termikus torzítást produkálnak B-osztályban. De, ez csak felvetés.
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Az IRF csak a szimulátor korlátozott alkatrészbázisa miatt kerül bele, mint helyettesítő. A termikus viselkedéséből eredő hibákat a helyi visszacsatolás elég jól elnyomja. Különösebben nem agitálnék a kapcsolás mellett, mint érdekességet említettem meg a szimmetrikus felépítésű erősítő kapcsán.
(#) Dr Endugu hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
2sk134/2sj49 2sk1058/2sj162 Fet-et hol lehet még eredetit kapni? Esetleg valakinek van-e felesleges ilyen tranzisztora?
(#) CHZ válasza Dr Endugu hozzászólására (») Júl 23, 2015 / 1
 
Ez eredeti volt.
Bővebben: Link
(#) Dr Endugu hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
A kapcsoláson C22-C25 33pF mekkora feszültséget kell elviselniük? Max 50V-os kerámiákat találtam ide.
(#) Dr Endugu hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
A kapcsolást megépítve a következő problémába ütköztem. Dobozolás előtt a már kész és bemért áramkört a forrasztási gyantáktól megtakarítottam. Majd átlátszó lakkal lefújtam. Dobozba került. Ekkor ismét ellenőriztem egy multiméterrel. Semmi változtatást nem csináltam az áramkörön, ennek ellenére az offset elbillent. Szimmetrikus lévén az is fura, hogy egyik oldal több áramot vesz fel, mint a másik. Hol kezdjem el a hibakeresést? Nincs semmi zárlatot okozó forgács a panelen. Nem látok rajtapl törött alkatrészlábat.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Szia! Mekkora ez a billenés? A rajz szerinti 4-5 bemeneti pontokat csippentsd össze, hátha oszcillál.
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2017 1 /
 
-300 mV az elbillenés mértéke. Bemeneti pontot rövidre zártam.Nyugalmi áram nagyon bizonytalanul állítható.
(#) Alkotó válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
A lakkot korábban már használtad sikeresen? Egyáltalán nem mindegy milyen a lakk. Nálam az "akrilán" többször jól bevált, sőt ha muszáj még forrasztani is lehet a fedett részeket.
(#) Dr Endugu válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Volt, amit ezzel a lakkal vontam be. Pl Quad405. Valóban forrasztható lakkozás után is. Eddig ezzel nem volt gond. Nem tudom, milyen válzozás állhatott be a feszés miatt.
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A lakkból nem nézem ki a vezetőképességet. A lakkozás előtti tisztítás elég alapos volt? A nyugalmi áram állítás bizonytalansága miben nyilvánul meg?
Két erősítő csatornát építettél? Ha igen, akkor egyformán viselkednek?
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Két csatornát építettem, mindkettő teljesen rendben volt lakkozás előtt. Biztosítékok helyett 2 db 10ohm 2W ellenálláson állítottam be a 200mA nyugalmi áramot, azaz mindkettő ellenálláson 2v feszültség esést állítottam be. Lakkozott állapotba ugyanezt nem tudtam megtenni. Negatív oldalon 2V feszültség eséskor a pozitív ágban 0,8V esett csak. Kimeneten -300mV jelent meg. Ugyanez az effektus a másik csatornánál is. Nem tehette tönkre a Trimmert a higító?
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Az aszimmetrikus áramfelvétel attól is lehet, hogy rajta felejtetted a hangszórót, ami ugye teljesen szabálytalan.
A kimeneti egyenfeszültséget akár a környezeti hőmérséklet változása is elvihette. Nem ártana valami szabályzó, mint a Millenniumnál, vagy egy sima potis beállító, hogy ±200mV-on belül maradjon üzemi körülmények között.
Ami a lakkot illeti, a kételyek eloszlatása véget, az egyik panelen lemosnám nitróval a T1,2,3,4 tranyók környezetét, mert azt tartom legjobban kitettnek az áramszivárgásnak.
A trimmer esetleges hibájáról egy cserével tudnál meggyőződni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
"Diszít és véd" ... jó reklám - ez van ráírva a dobozra - megérte ráfújni ...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem