Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wilmshurst generátor építése házilag
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Panther1 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Hogyan lehetne kivitelezni házilag egy W-influencia gépet (röviden W generátort vagy WG-t) ?
Gondolok itt anyagbeszerzésre és alkatrészek beszerzésére és legyártatására.
Esetleg valaki már csinált ilyet ?
(#) Action2K válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ha erre gondolsz, akkor ebben semmi elektronika nincs.

70502[1].jpg
    
(#) Panther1 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A töltések benne az elektronika, meg amire azután felhasználod. Ez a generátor. Meghajtás, szufla, minden elektronikai kütyühöz kell.
(#) Panther1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A netet már vagy 1000-szer átböngésuztem ezzel kapcsolatban. Olyan W.G. elkészítő-összerakó-minden infót elmagyarázó project leírás vagy video kéne amit egy magyar ember csinált és működőképes szerkezetet hozott létre az ő paramétereivel.
(#) Panther1 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ja igen és a belinkelt képeden lévő kis műanyíag kützyü a tenszerellátóban vagy 40.000 FT !. Hát anyagárban jóval kevesebb lenne szerintem.
(#) Action2K válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Azért írtam, hogy elektronika, mert alkatrészek beszerzéséről beszéltél, s nekem erről az ellenállás tranyó, IC... ugrott be.
(#) moltam válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
(#) Panther1 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Alkatrészek pl. :
A plexi lap amiből kivágatod a tárcsákat.
Vagy a fémlemezek beszerzése amiből a kis fémlamellákat vágod ki amiket a plexi-korongokra felszerelsz. De ide tartocik az ékszíj beszerzése is , azoknak a hengereknek a legyártatása amikre az ékszíjat felszereled, a meghajtó-motor és a motorhoz tartozó "kerék" , amire az ékszíjat teszed, ilyesmikre gondoltam. Mert ezeket valahogy el kell készíttetni. Házilag nem lehet, hacsak nincsenek gyári gépeid otthon, pl.: esztergagép .
(#) moltam válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Amit linkeltem azt otthon is meg lehet csinálni...
(#) Panther1 válasza moltam hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszi ! HAsznos ez a cikk, meg az latta levő sem semmi. De még mindig teli van olyan alkatrészekkel amiket nem ír le hogy honnan szerzi be, meg valószínűleg már nem is lehetne beszerezni mert régi az újság, de azért jó lenne tudni melyik évi elektrotechnika volt ez.
(#) moltam válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
(#) Toldi Oszkár válasza moltam hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ez is szerintem jó és még egyszerübb megépiteni külömben Wan de graf generator a neve www.howstuffworks.com/vdg.htm
(#) Panther1 válasza moltam hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Arra gondoltam hogy mi lenne ha csak az egyik korong forogna, a Testaticánál olvastam, hogy van olyan változata is ahol csak egy korong van, a másik meg azt hiszem csak mögötte áll. Hmm. Mindenesetre nem könnyű egy ilyet megcsinálni. Bármennyire egyszerűnek látszik is.
(#) 20sz Jófiú válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Most találtam egy egész jó építési leírást a készülékről.
Jó építést kívánok hozzá!

Pisti

em196001.djvu
    
(#) Panther1 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszi !

De nem tudom megnyitni a DJVU kiterjesztést. Mi ez ? Vírus ?
(#) Panther1 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Jaaa, hogy ez a szkennelt képek formátuma.

Az Akrobat Felismeri , de nem tudja megnyitni.

Át tudnád nekem ezt konvertálni (más formátumba elmenteni) ? Nagyon lassú itt a net és mire letölt egy nézegető szoftvert addigra eltelik fél nap és mást közben nem lehet csinálni a neten mert mindent lefoglal.
Köszi !
(#) zolee1209 válasza Panther1 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia! Tölts le egy DJVU nézőke progit, vagy plugint!
(#) Panther1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszönöm a folytatást ! ranyos kis cikk. Akkoriban vjon hány ezermester csinálta ezt meg otthon ?
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Nekem van ilyenem csak elég hiányos, nem tudom használni Jó lenne tudni hogy minek hol kell álnia stb...
(#) Massawa válasza Panther1 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A tárcsákat öreg gramofonlemezböl lehet csinálni (még vágni sem kell).
A ráragasztott folia lehet a mai modern öntapados alufolia (autosbolt).
Szijtárcsákat motort stb. kapsz a conrad.hu-ban. Szijjat gumibol csinálhatsz (kézimunkaboltban kapni kalapgumi vagy mi a neve).
A az egyik angol leirásban láthatodd, hogy butorvasalásbol lehet kialakitani az elektrodákat. Ezek mind kaphatok mifelénk is.
Kondenzátorokat lefolyocsö darabokbol lehet olcson épiteni.
Persze kell egy kis agytorna a dolgokat összehozni, de nem nagy müvészet, ha megvan az érzék.
(#) csibusz hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
nekem sikerült egyet összeraknom. ez alapján: http://steampunkworkshop.com/how-build-wimshurst-influence-machine-...achine és itt van egy két videó a kész műről http://www.youtube.com/watch?v=rwg32lqCLd8
(#) newen hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
sziasztok.én vettem egy wimshurst generátort az ebayen gondoltam kisérletezésnek megteszi.de nem működik elvileg tekerni kell a kart és pattognak a szikrák.de ugy látszik mégsem.kinából rendeltem és bár kopotnak tűnik de nem hiszem hogy annyira bonyolult lenne a működése hogy visszaküldjem cserére.töltök fel pár képet ha van ötletetek hogy miért nem működik az segitene.
a két plexilemeznek elég nagy a kilengése, a plexi karcos,a kondenzátorban egy rugó van betekerve egy alufóliába.

Nagy kezdőbetűk?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) Gafly válasza newen hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Mi a kérdés?

Működési elve itt van.
Működés közben itt megnézheted.

Idézet:
„kinából rendeltem és bár kopotnak tűnik de nem hiszem hogy annyira bonyolult lenne a működése hogy visszaküldjem cserére.”

Lehet hogy ezt tekerték a kínai tengerészek idefelé úton?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) vargaf válasza newen hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Láttad már, hogy kijavították az írásodat?
Helyesírás
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) Moderátor hozzászólása newen hozzászólására (») Aug 1, 2017
 
Nincs nagybetű, nincs hozzászólás.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem