Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1-es erősítő építése
 
Témaindító: Kaloz, idő: Ápr 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) vtsoftware válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Namost valamit nem értek.
Miért nyitottál új témát mikor 08 január 2.-án már benne voltál az "5.1-es erősítő" témában.
Most kiegészítetted "építése" szóval.
Most nem azé' de ennek mi értelme.
Megkérdezheted ott is hogy kezdj hozzá
(#) irka hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Hali!
Van 1 Creatív inspire 5800 as 5.1-em távirányító nélkül. Szeretném utánépíteni a távinyóját, nem tud valaki segíteni rajzzal, bekötéssel?
Köszönöm előre is.
(#) rudolf992 hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Sziasztok,
keresek egy szterobol 5.1-es dekodert(csak a 2.1-esre talaltam),esetleg ha valaki tudna segiteni??
Es ha valaki csinalt pic-el infrataviranyitot es megvan a proram kerem kuldje el (tegye fel a forumra),es ha valakinek van kedve programot irni hozza kaptam egy eleg jo rajzot hozza
(#) scooby_ hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem van 2DB erősítőm és arra jutottam ha ezt a 2-t egy dobozba építeném a 4.0 meg is lenne,(a 4.1 ig is eljutok!)csak éppen nem tudom hogy 2 erősítőre hogy kössek rá 1 előerősítőt,ugyanis előerősítő mind a 2-n van ebből csak egyet szeretnék mind a 2-re felhasználni,és az egyiket simán 6 forrasztással leszedem,de amásik rá van építve az erősítőre (és gondolom ez megnehezíti a munkát:'()
Ha valaki tud valamit ÍrJoN!
(Az erősítők lemezjátszóból vannak kiszedve.)
(#) szabi83 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Hello

Képeket tehetnél fel róla, milyen IC van az erősítőbe?

Előerősítő nem hiszem, hogy jó lesz, mert valószínű RIAA korrektor..

Üdv
(#) scooby_ hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Hááát elég régi az erősítő,ds elég lenne ha hangosítani tudnám...
(#) anonym1s hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Hali.
Napok ota olvaslak titeket, es meg kell mondjam hogy nagyon jo a forum
En is epiteni akarok egy 5.1 erositot, de nem ertek hozza, szoval elkelne kis segitseg. Szoval amit csinalni akarok, az egy 5 * 100 plusz egyszer 200 w-os erosito lenne, amit 8ohm-on ad le. A cuccot kesz modulokbol akarom osszerakni, amit a baji elektronikaban vennek.
A hozzaszolasok alpjan arra kovetkeztettem hogy a legfontosabb a trafo, szoval elso kerdesem az lenne hogy milyen trafot kell vennem., illetve mekkorat.
(#) Müszi válasza anonym1s hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Mire is kell neked akkora?
Nem lenne elég 5x10W és 1x30 esetleg?

5x100W-hoz nagy elektronikai tapasztalat kell, én elsőre egyszerű végfokokat ajánlanék.

5x10W-hoz valami TDA IC lenne a legjobb, 30W-hoz pedig a VF3.

Üdv.: Müszi
(#) anonym1s hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Semmi kulonos, csak szeretem ha van erotartalek
Kisebbet semmikeppen sem fogok csinalni, akkor inkabb hozza sem kezdek. Szoval a kerdes meg nyitott.
Ja, es kesz modulokbol akarom osszerakni. Ha tud valaki jobb helyet a baji elktronikanal, termeszetesen az is erdekel.
(#) aflmor válasza anonym1s hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
A felhasználás jellegéből adódóan, kb. egy 600-as simán elég. :yes:
(#) Brienter hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Hello!
Dvd lejátszóhoz szeretnék 5.1-es erősítőt építeni . A sub nem fontos esetleg az külön megoldom. Két megoldásra gondoltam hogy építeni 2db erősítót front rear ezeket valami TDA hajtaná meg mert láttam viszonylag egyszerűek. Ezeknek az áruk? Vagy valami olyan ami 5 csatornát kiszolgál vagy 4-et de egy tokba van. A lényeg az lenne hogy viszonylag egyszerű legyen és főképp olcsó. Nagy teljesítmény nem kell mert csak filmnézésre lesz egy szobábba. Olyan 5-10W körülire gondoltam csatornánként.
(#) Tommyy16 hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Hello! Nekem olyan problémám van, hogy van egy meglehetősen gyenge 5.1 hangrendszerem,és szeretnék bele tenni a benne levő 10w-os subwoofer helyére 2x20w-osat, de az erősítő alig bírja megszólaltani. Pls, adjon valaki tanácsot, h mit tegyek! Előre is köszönöm!!
(#) Kaloz válasza Tommyy16 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Szia
Az 5.1es hangrendszerek nemcsak hangszórókból állnak, valami meg is kell hajtsa azokat. A mélynyomódban lévő erősítőt 1OW-os hangszóróra tervezték, és nem nagyobbra. Ha nagyobb teljesítményt akarsz elérni azt teljesen ki kell cserélni... talán a tápegységet is. Említetted hogy 2x2O wattos hangszórót akarsz helyette betenni, hát az rossz ötlet ha 1 csatornára kötöd rá, ráadásul párhuzamosan az pont felére csökkenti a hangszórók össz-ellenálását (ohm), akár tönkre is mehet a végfokIC. Kutyából nem lessz szalona, ha tényleg minőségi hangzást akarsz elérni azt javaslom hogy vásárolj egy új mélynyomót, vagy ha barkácsolni van kedved, akkor építs egy újat.
(#) Peti.Janka hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Én dvd lejátszóhoz szeretnék építeni 5.1es erősítőt. Az erősítő vf2 panelokbol fog összeálni, ezzel nincs is gondom, Az érdekelne, hogy digitális jelböl hogy tudnám megoldani az erősítő panelek meghajtását. Valami átalakító kellene ami az 1 digitális jelböl megcsinálja a 6 csatornát. keresgettem sokat de nemigazán találtam erre semmit. Előre is köszi a válaszokat!
(#) Norberto válasza Peti.Janka hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
A megoldás a problémádra: audio dekóder chip beszerzése és alkalmazása.

Ilyeneket gyárt pl. a Cirrus nevű cég is. Vannak dekóder chip-jei szép számban, ajánlom figyelmedbe a CS492* sorozatot! /csillag=joker, egy szinte tetszőleges számot takar/

Talán a ChipCAD-nél beszerezhetőek ezek az IC-k, ha tartják őket raktáron.

CS4925 egész jó választás lehet... az ára is megvan mondjuk...
(#) Peti.Janka válasza Norberto hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Szia! Köszönöm a választ!
Néztem a ChipCad oldalát, de nem találtam ezt a tipust meg, most 2 hétre megyek németekhez melóbol de amint megjövök fel is hívom őket, hátha tudok rendelni. Esetleg valami kapcsolásirjzod nincs hozzá?
(#) szovhoz hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
van egy gyári 2.1-es hangcumóm szeretnék belőlle egy kis átalakítást! szétszedtem a subbot és látom hogy tda2030 hajtja az egészet egy darab van benne!
a bassz nekem elég csak 4 hangszórót szeretnék tenni magasnak. az erölködő 12 és 9v-os táppal megy van még rajta basszus magas és volume control is!
valami ötlet?

én arra gondoltam a benne lévő erölködőt építeném után és kettő lenne benne szubban mert annak a hátlapja a hűtés! akkor lenne +2 csatornám a hangkarit meg 4ch-ra tenném át! vennék hangszórokat építenék neki dobozt!
(#) kimi83 hozzászólása Okt 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Bele is kezdek.

Van egy Genius 5.1 Surround Home Theater hangfalrendszerem.
Villam kar miatt nem mukodik.
A hangfalakban levo hangszorok es a melynyomo hangszoro jo.
Arra gondoltam,hogy a melyladaban levo mejnyomot lekotom az eredeti erositojerol es kulon ki kotom az egyik hangfal kimenetre.
Es az igy kapott melyladat ossze kotom egy kulso 5.1-es erositovel.
Plusz rakotom a hangfalait.
A hangszorok independenciaja 8om ,mely 50w,(front,center,hater sugarzok 15w).
Kerdes hogy ez igy mukodni foge rendesen?
Es ha rakotom ezt a 8om-os 5x100w-os erositot ki birja a hangfal szett?



Elore is koszonom az infot

(#) szamóca válasza kimi83 hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Nem bírja ki ha rendesen 100W-kat küldesz neki! Szerte-szana ég a tekercse.
Javíttasd meg, hogy újra működjön. Amire ezek a hangszórók képesek, az ki van aknázva a saját kis erősítőjével, tehát nem érdemes tuningolni se.
(#) kisfeca válasza szamóca hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Helló sziasztok! Bele is fogok a közepébe !Én nem 5.1-et szeretnék hanem plusz hangfalakat a már meglévő hifimhez! Ebben szeretnék segitséget kérni.

Van négy db 6 ohmos 13 cm-es hangszóróm! Ezt a négyet szeretném beépiteni két hangfalnak! Ugy szeretném megoldani hogy a hifimröl (aiwa) kapják a jelet.

Azért szeretném hogy ha a plusz két hangfal meg egy szub a hifiröl kapná a jelet hogy tudjam állitani a hangerőt meg pl azért is mert a hifin van rádió is!

A két hangfalnak tda 7375-ös ic-t gondoltam erősitésnek azért is emrt 12V rol megy meg olcso is! Ugy gondoltam hogy párhuzamosan kötöm a két hangszórót a hangfalba igy kijön 3 ohm! Remélem elbirja az erősitő?!

Másik gondom az lenne még hogy egy jó kis erősitőt szeretnék szubnak ami 12V-rol megy!

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!
(#) Gery válasza kisfeca hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szia!
Szerintem ennek az Erősítő mindig és mindig topikban van ez esetben a helye...
Szóval a TDA 73**-od egy jó nagy hűtéssel, bírja a 3ohmot, de akkor tényleg ne spórolj a hűtéssel, sőt ventilátor is mehet rá ez esetben.
A sub hangszóró egy 5. hangszóró? 12 voltrol ott a tda1562, ami a legtöbbet tudja igen "jó" áron.
Bár nekem kicsit homályos, hogy hogy is lesz ez rákötve a hifire...

Üdv!
(#) kisfeca válasza Gery hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Aham köszi! Hát ez az hogy nem tudom hogy hozzam össze a rendszert ugy hogy a hifiröl vezéreljem! Hogy honnan veygem le a jelt nem tudom! Mondták hogy bontsam meg a hifit és vegyek le jelet az erősitöje bemenetéröl... dehát nem nagyon szeretném szétszedni!
(#) Rafael hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok! :wave:
Szeretnék építeni egy 5.1-es hangrendszert PC-hez 5.1-es hangkártyához. Mondthatnám, hogy minden megvan már, hangszórók, erősítők, sub filter stb...
Amire még nem jöttem rá, hogy miként tudom ennek a 6 csatornának egyetlen potméterrel változtatni a hangerejét!
Nem kell távirányító sem, csupán egy egyszerű megoldás!
(#) poci261 hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Tud valaki segítteni?
hogy tuduknék vezérelni az 5.1 szettnél 1mono pitival hangot?
(#) Mogar hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok.

Nem rég vettem egy 5.1-es aktív hangfalat. nincs meg a távirányítója mait egy jack kábellel kellene rákötni az előerősítőre. A lényeg h. kellene egy kis quaderősítő chip (legalábbis ez van benne ) és van egy potméter amivel a subot-szabályoznám. minél kisebb kivitel előnyösebb számomra. Esetleg ha át lehetne valahogy kötni akkor arra kérnék tanácsot. A végerősítők jók, kipróbáltam. Este lefényképezem és teszek fel képet.

előre is köszönök mindent!

ui: kezdő vagyok de vállalkozó szellem
(#) schnappy20 hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Én tanácsot kérnék hogy milyen kapcsolással tudnám egyszere szabályozni a hangerőt a 4 magashoz!
(#) koncsik03 válasza schnappy20 hozzászólására (») Jún 12, 2011 1 /
 
A legegyszerűbb az hogy egy mono potira kötöd az összes jelet.
(#) koncsik03 válasza koncsik03 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Egy kép de nem a legjobb ötlet
De a legegyszerűbb

Névtelen.png
    
(#) G-Lex válasza schnappy20 hozzászólására (») Jún 12, 2011 / 1
 
úgy tudod, hogy keresel egy feszültségvezérelt előerösítőt (pl LM1036). ebből csinálsz 1-et minden csatornára és akkor már tudod alkalmazni koncsik03 megoldását. mert egy ilyen előerösítő nélkül minden csatornádon ugyanaz fog szólni...

Bővebben: Link
(#) G-Lex hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Csak érdekesség képpen pár gondolat:

5.1 koax vagy optikai bemenet dekódolásához:
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Nézegettem és kb ennyiből jön ki ha magam építem meg...

a szateliteknek felesleges 100W. egy TDA1554Q-val felépített 2*25W-os front, egy TDA1554Q-val megépített 2*12,5W+1*25W center+hátsóknak. szubnak meg lehet egy komolyabb TDA7294 100W.

ha leszűröd a mélyeket a 1554Q-ról akkor nem fog torzítani és oltári hangos lesz.

a hangerőszabályzáshoz pedig az eggyel feljebbi válaszomba találtok megoldást
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem